Diskusia

icon
obiveta
Príspevkov: 5
Mam problem so synom. Pred dvomi rokmi som ho zobrala zo Slovenska a zacal navstevovat skolku vo Viedni. Teraz chodi do 1.triedy a triedna ucitelka mi povedala, ze ma blokadu proti nemcine. Navstevuje skolu Komensky, je to cesko - slovenska skola. V matematike problemy nema, slovencina, ako tak. Ale na hodinach, kde sa rozprava cesko - nemecky vobec nekomunikuje, nespolupracuje a vobec ho to ani nezaujima. Prosim niekoho, kto by mi vedel poradit??? Po cesky rozumie, lebo chodil rok do skolky medzi ceskymi detmi, ale pokial na neho prehovori ucitelka v nemcine, tak vobec nereaguje, skusala na neho aj po cesky a ziadna reakcia. Pri rozhovore sa ma pytala, ci moje dieta netrpi psychickou poruchou a odporucila k skolskemu psychologovi,no ale zial je to rakusak.... Prosim o radu a ak by niekto poznal aj detskeho slovenskeho psychologa vo Viedni
15.11.2008 12:45
mirecek_mnichov
Príspevkov: 3248
prechod pre dieta zo slovenska do nemecky hovoriacej krajiny je dost tazky...ine by bolo keby sa narodil vo viedni a zacal tam studovat ako ked ste ho vytrhli z ceskoslovenskeho prostredia...
15.11.2008 13:18
annasvec
Príspevkov: 608
Pozri : Diskusia---Informacie--zo dna 4.nov.08
Slovensky a Cesky hovoriaci lekari vo Wien

je tam adresa a tel. cislo Psychoterapeuta,aj Detskej odb. lekarky--v tychto ambulanciach urcite maju aj adresy pre Detskych psychologov, opytaj sa telefonicky.
15.11.2008 13:36
Dada3
Príspevkov: 37
iconCitovať:
Mam problem so synom. Pred dvomi rokmi som ho zobrala zo Slovenska a zacal navstevovat skolku vo Viedni. Teraz chodi do 1.triedy a triedna ucitelka mi povedala, ze ma blokadu proti nemcine. Navstevuje skolu Komensky, je to cesko - slovenska skola. V matematike problemy nema, slovencina, ako tak. Ale na hodinach, kde sa rozprava cesko - nemecky vobec nekomunikuje, nespolupracuje a vobec ho to ani nezaujima. Prosim niekoho, kto by mi vedel poradit??? Po cesky rozumie, lebo chodil rok do skolky medzi ceskymi detmi, ale pokial na neho prehovori ucitelka v nemcine, tak vobec nereaguje, skusala na neho aj po cesky a ziadna reakcia. Pri rozhovore sa ma pytala, ci moje dieta netrpi psychickou poruchou a odporucila k skolskemu psychologovi,no ale zial je to rakusak.... Prosim o radu a ak by niekto poznal aj detskeho slovenskeho psychologa vo Viedni

Ak ti mozem poradit, daj ho z tej skoly rpec...Moj syn tam chodil tiez a tiez mal problemy. Cim skor, tym lepsie. Syn urcite nema ziadny blok, BLOK ma ona...DAj ho na normalnu rakusku skolu. Deti su uplne super, naucia sa rec hned, lahsie ako my....Mozno to bude najprv tazke, ale zvladnete to...anuci sa nemecky aj s dialektom a bude v pohode. Lebo ti ho tam zablokuju celeho a bude mat problem na cely zivot. NAozaj nerozmyslaj a daj ho idtial na inu skolu. Ej tu vo Viedni kopa skol, kde sa detom venuju inak ako na tamtej skole....hlaven sa neboj, vsetko zvladnete. Deti sa ucia rec lahko, rozumeju vsetkemu, chce to len cas...VEla stastia...D.
17.11.2008 16:21
Richard
Príspevkov: 8
tiez by som odporucal dat ho na rakusku skolu. nase deti zacali chodit este do skolky/skoly v nemecku a potom tu v rakusku. prve mesiace to bol boj, ale potom sa do toho dostali velmi rychlo.

myslim, ze je treba, aby bol donuteny v cudzom jazyku komunikovat. nie som ale psycholog, aby som to vedel posudit...
18.11.2008 13:11
andrea-17
Príspevkov: 357
Ja ti to posudim na mojich detoch tazko, ti boli v oboch reciach od narodenia.

Ale kamoska robila Aupair u jednej pani a jej sestra sa v Amerike rozviedla, a po skonceni sk. roku prestahovala do Rakuska. Decka tusim prvak a 10 rocna a este troska starsia po 3 mesiacoch naskocili do skoly /predtym nevedeli slovo po nemecky, ok, slovo mozno hej/ a super to po 2 mesiacoch zvladat zacali....
v najhorsom ti zopakuje rocnik, tu sa to neberie ako prepadnutie, casto zo zdravotnych dovodov ale pocula som aj to, ze opakoval za to ze bol maly suprovy a potom sa zrazu zhorsil /rod.problemy/, potom sa to doma ustalilo a maleho dali zopakovat a zrazu bolo vsetko ok...
19.11.2008 00:58
Dada3
Príspevkov: 37
Myslim, ze je ja taka moznost, ze si poziadas, aby neboli prvy rok deti klasifikovane. Aj taka moznost je. On ak je prvacik, zvladne to jedna dva. naozaj......je aj taka moznost, ez ho das do sukromnej skoly, kde sa mu budu viac venovat a za rok bude vedeit nemecky uplne super.,ale to uz zalezi od toho, ako si na tom financne....podla mojich skusenosti a co soms a dozvedela od ludi, ktorych deti tam chodili, ennaucili sa dobre nemecky, lebo stale maju v usiach tu slovencinu a cestinu a to ich troska brzdi. Ale halvne to neber ako tragediu...je to normalne. Akzde dieta je ine. skus sa popozerat po tych skolach a urcite neico vhodne najdes. Aj synovi musis verit a byt mu oporou, verit, ze to zvladne. Drzim palce...
19.11.2008 11:50
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
Existuje taka akasi rocna predskolska priprava, to pred nastupom do skoly absolvuje dieta pohovor v miestnej skole, kam bolo prihlasene a ked dieta nie je zrele do prveho rocnika, absolvuje tuto predpripravku. Samozrejme, jedna sa hlavne o deti pristahovalcov, ktore, nie ze by bolo nezrele, ale su jazykovo nepripravene.
19.11.2008 14:45
andrea-17
Príspevkov: 357
...a ten strateny rok sa neboj. Do zivotopisu sa to nepise a moze mu to len pomoct. Nechavat to, ze mozno sa to urovna, myslim, tym mu mozes uskodit viacej.
19.11.2008 15:03
lillyE
Od: Wien
Príspevkov: 4507
...ja som uz tiez pocula od viacerych ludi,ze na tu skolu by viac decko nedali
moja sestra dala maleho do rak.skolky s tym,ze ked to nepojde,prelozi ho potom na tuto
...prvy mesiac som plakavala skoro s nim a teraz je uplne v pohode,nemcinu chce naucit este aj babku
19.11.2008 15:14

icon