Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2
laloca
Príspevkov: 4
Ahojte vsetci.
Chceli by sme stavat dom v Rakusku. Existuje v Rakusku na Internete stranka s katalogovymi projektami rodinnych domov ? Alebo poznate iny zdroj kde ziskat hotove projekty rodinnych domov ? Chceli by sme stavat maly bungalov z tehly.
01.09.2008 10:13
titi_boy
Príspevkov: 19
odporucam tuto stranku. Najdete tam dost potrebnych info

http://www.wohnnet.at/
01.09.2008 11:22
zbus
Príspevkov: 23
aj mna by zaujimala tato informacia. Podarilo sa Ti najst stranku s katalogovymi projektami?
28.04.2009 21:02
mirecek_mnichov
Príspevkov: 3248
poco vlastne idu napr 2izbaky vo Viedni ak ma niekto zaujem kupit byt napr blizsie k centru?
29.04.2009 12:27
happenz
Od: Altmannsdorf
Príspevkov: 411
iconCitovať:
poco vlastne idu napr 2izbaky vo Viedni ak ma niekto zaujem kupit byt napr blizsie k centru?

http://www.immopreise.at/
29.04.2009 21:35
eerika
Príspevkov: 103
no my sme ziadnu stranku s katalogovymi domami nenasli , su iba firmy ,ktore maju typy domov co by ste si mohli vybrat,ale to je des. my si davame robit bungalow na mieru podla nasich predstav a to nas vyjde cca 300 e,ale to mas taku skicu podla ktorej ti vyrataju presnu cenu domu z tehly na kluc , ak si vyberies tutu firmu 300e ti vratia a spravi ti komplet projekty podla noriem komplet co stoji cca 2500 e, ale mozes si to nechat pripocitat k vyslednej sume my mame podlahovu cca 135m2 a vypocet bude do 140000e.
ak ju budem mat presne dam vediet, inak velmi mily a ochotny pan , treba vediet po nem.
ak by mal niekto zaujem ozvite sa.
07.05.2009 22:32
macko001
Príspevkov: 20
iconCitovať:
no my sme ziadnu stranku s katalogovymi domami nenasli , su iba firmy ,ktore maju typy domov co by ste si mohli vybrat,ale to je des. my si davame robit bungalow na mieru podla nasich predstav a to nas vyjde cca 300 e,ale to mas taku skicu podla ktorej ti vyrataju presnu cenu domu z tehly na kluc , ak si vyberies tutu firmu 300e ti vratia a spravi ti komplet projekty podla noriem komplet co stoji cca 2500 e, ale mozes si to nechat pripocitat k vyslednej sume my mame podlahovu cca 135m2 a vypocet bude do 140000e.
ak ju budem mat presne dam vediet, inak velmi mily a ochotny pan , treba vediet po nem.

eerika, pls mozes dat kontakt na toho pana, dakujem
08.05.2009 18:46
duradnik
Príspevkov: 26
iconCitovať:

Ja by som si tiež dovolil poprosiť o ďaľšie informácie, vopred ďakujem.
08.05.2009 20:34
katarina13
Príspevkov: 2
iconCitovať:

ahoj erika,
aj ja by som Ta poprosila o kontakt. dakujem. Katarina
10.05.2009 13:18
Miška
Ahojte
pozrite si stranku www.byvanie.at, tato firma sedi v Kittsee su to uplne prijemní slovaci vedia vam zabezbečit vystavbu domu bez toho aby se platili drahý projekt rakuskemu architektovi a ine veci. Sedi tam aj madarska stavebná firma ktora ma povolenie stavať v rakusku a má veľmi dobré ceny. Ja cez nich stavam dom v Hainburgu.
S pozdravom Miša
15.05.2009 21:37
vensak
Príspevkov: 12
iconCitovať:
Ahojte
pozrite si stranku www.byvanie.at, tato firma sedi v Kittsee su to uplne prijemní slovaci vedia vam zabezbečit vystavbu domu bez toho aby se platili drahý projekt rakuskemu architektovi a ine veci. Sedi tam aj madarska stavebná firma ktora ma povolenie stavať v rakusku a má veľmi dobré ceny. Ja cez nich stavam dom v Hainburgu.
S pozdravom Miša

Tak ti "lacni" slovaci to nerobia ako samostatnu vystavbu ale ako spolupracu s original rakuskymi firmami co stavaju na kluc. Len tak pre porovnanie ako vwpada cena na original stranke a ako u slovensky hovoriaceho sprostredkovatela

http://www.byvanie.at/detail?zakazkaid=4573 cena za projekt FLAIR 121 (teda nizsia metraz)
http://myhaus.at/627.html cena za projekt FLAIR 128

Doporucujem si zohnat viacero cenovych ponuk abw ste sa potom mohli rozhodnut pre tu najlepsiu
16.05.2009 01:30
Miška
iconCitovať:
iconCitovať:
Ahojte
S pozdravom Miša

Tak ti "lacni" slovaci to nerobia ako samostatnu vystavbu ale ako spolupracu s original rakuskymi firmami co stavaju na kluc. Len tak pre porovnanie ako vwpada cena na original stranke a ako u slovensky hovoriaceho sprostredkovatela

http://www.byvanie.at/detail?zakazkaid=4573 cena za projekt FLAIR 121 (teda nizsia metraz)

Doporucujem si zohnat viacero cenovych ponuk abw ste sa potom mohli rozhodnut pre tu najlepsiu

Ahoj vensak

Tu Miša vieš prečo sú rozdielne ceny ty mudrlant? Najprv si ovr informácie ked niečo pišeš. Tá rakúska stavebná firma tam má nižšiu cenu preto lebo rátaná bez zakladovej dosky, bez komínu a iných veci. Naopak tí Slováci tam majú vyššiu sumu preto lebo je tam už zaratana zakladova doska, komín a všetko potrebne. Viem to lebo mi robili v Kittsee priamo kalkulaciu oni su predajcovia tých domov majú ich original softwer, dokonca som sa stretla priamo s kompetentným rakúšanom z tej stavebnej firmy. Neviem sice dobre po nemecky ale makler mi to tam všetko prekladal, našťastie. Potom mi robila kalkulaciu aj ta madarska firma a vyšlo to o niečo lacnejšie tak som si dala stavať dom cez tých madarov - sedia tiež v Kittsee. Môžem odporučiť som veľmi spokojná.
16.05.2009 19:06
vensak
Príspevkov: 12
iconCitovať:
iconCitovať:
iconCitovať:
Ahojte
S pozdravom Miša

Ahoj vensak

Tu Miša vieš prečo sú rozdielne ceny ty mudrlant? Najprv si ovr informácie ked niečo pišeš. Tá rakúska stavebná firma tam má nižšiu cenu preto lebo rátaná bez zakladovej dosky, bez komínu a iných veci. Naopak tí Slováci tam majú vyššiu sumu preto lebo je tam už zaratana zakladova doska, komín a všetko potrebne. Viem to lebo mi robili v Kittsee priamo kalkulaciu oni su predajcovia tých domov majú ich original softwer, dokonca som sa stretla priamo s kompetentným rakúšanom z tej stavebnej firmy. Neviem sice dobre po nemecky ale makler mi to tam všetko prekladal, našťastie. Potom mi robila kalkulaciu aj ta madarska firma a vyšlo to o niečo lacnejšie tak som si dala stavať dom cez tých madarov - sedia tiež v Kittsee. Môžem odporučiť som veľmi spokojná.

Opakuje, este raz; ti slovaci nestavaju samostatny projekt ale projekt v ramci franchisingovej zmluvy
Len tak mozu pouzivat znacku domu flair.
V ponuke materskej firmy komin je
Cena zakladnej dosky pre taketo typy domov je cca 12000 EUR
Za kvalitne materialy sa zarucuje aj franchiser
System dobrej izolacie je tak isto obsiahnuty aj v originalnej ponuke

Takze tie bezpecnostne skla, odvetravanie a poziarne hlasice stoja minimalne 6000 EUR
Dom takehoto typu bol uvedeny na trh v roku 2006. Teraz u franchisera uz v ponuke ani nie je, vystriedali ho vacsi FLAIR 127 a FLAIR 128

Cely inzerat tej firmy z Heinburgu je napisany hodne divnym stylom
Posud sama:
v pôdrobnych informaciach uvadzaju, ze obytna plocha je 121m, ale v texte je uvedenych 119,81m
Toto su rozmery izieb na prizemi
WC: 1,42
Obývačka s jedálňou: 23,28
Kuchyňa: 11,39
Hala: 11,82
Technická miestnosť (práčovňa): 6,69
1x izba: 10,67
Spolu 65,27

A toto na poschodi
Spálňa: 14,16
Detská izba: 14,56
Detská izba: 14,29
Kúpelňa s WC: 8,59
Predsieň: 2,94
Spolu 54,54

Ked berieme do uvahy, ze na schody je treba cca 4m2 tak im na poschodi niekde zmizlo 5m2;
Alebo zeby tie m2 na prizemi neboli spravne? (to je skor pravdepodobne, ked, prizemie vacsieho domu flair 128 ma 65.71m2 obytnej plochy)
V inzerate chyba podorys domu prizemie a poschodie - nahoda ci zamer?

V texte sa ti zarucuju za ziskanie maximalnej statnej premie - dom vraj vyhovuje podmienkam na ziskanie takejto dotacie
Nuz statna podpora pre stavbu je viazana
a - pre rodiny s nizsim prijmom - a tu nerozhoduje typ domu ale tvoj prijem a deti
b - pre stavbu nizkoenergetickych a pasivnych domov - tu je zasa v hre energeticke cislo domu
Ak ta reklamna veta mala poukazovat na nizkoenergetickost domu, tak budem silno pochybovat, na fotografii je dom s vela velkymi oknami - a okna sa izoluju len velmi draho. Na maximalnu dotaciu by sa cena domu pohybovala trosku inde (pasivne domy musia mat ec to 10) - tato cena skor indikuje energeticke cislo medzi 30 az 40.
No a co sa tyka socialnej dotacie - ako do certa moze ta firma dopredu odhadnut tvoj rocny prijem

Mozu to byt super mili ludia, ale na mna tento inzerat posobi ako dielo amatera, taky typicky inzerat pre slovakov, co im staci zakyvat statnymi premiami pre nosom a budu cely uveliceny
Dakujem neprosim
17.05.2009 00:27
niny
Príspevkov: 77
iconCitovať:
Ahojte
S pozdravom Miša

Ahoj Miska,staviate tiez s madarom ? Pakucs-bau? My sme akurat dnes podpisali s nim zmluvu a zatial sme velmi spokojni s jednanim.Kde staviate a v akom ste stadiu?
19.05.2009 22:33
krato76
Príspevkov: 381
iconCitovať:
iconCitovať:
iconCitovať:
iconCitovať:
Ahojte
S pozdravom Miša

Ahoj vensak

Opakuje, este raz; ti slovaci nestavaju samostatny projekt ale projekt v ramci franchisingovej zmluvy
Len tak mozu pouzivat znacku domu flair.
V ponuke materskej firmy komin je
Cena zakladnej dosky pre taketo typy domov je cca 12000 EUR
Za kvalitne materialy sa zarucuje aj franchiser
System dobrej izolacie je tak isto obsiahnuty aj v originalnej ponuke

Takze tie bezpecnostne skla, odvetravanie a poziarne hlasice stoja minimalne 6000 EUR
Dom takehoto typu bol uvedeny na trh v roku 2006. Teraz u franchisera uz v ponuke ani nie je, vystriedali ho vacsi FLAIR 127 a FLAIR 128

Cely inzerat tej firmy z Heinburgu je napisany hodne divnym stylom
Posud sama:
v pôdrobnych informaciach uvadzaju, ze obytna plocha je 121m, ale v texte je uvedenych 119,81m
Toto su rozmery izieb na prizemi
WC: 1,42
Obývačka s jedálňou: 23,28
Kuchyňa: 11,39
Hala: 11,82
Technická miestnosť (práčovňa): 6,69
1x izba: 10,67
Spolu 65,27

A toto na poschodi
Spálňa: 14,16
Detská izba: 14,56
Detská izba: 14,29
Kúpelňa s WC: 8,59
Predsieň: 2,94
Spolu 54,54

Ked berieme do uvahy, ze na schody je treba cca 4m2 tak im na poschodi niekde zmizlo 5m2;
Alebo zeby tie m2 na prizemi neboli spravne? (to je skor pravdepodobne, ked, prizemie vacsieho domu flair 128 ma 65.71m2 obytnej plochy)
V inzerate chyba podorys domu prizemie a poschodie - nahoda ci zamer?

V texte sa ti zarucuju za ziskanie maximalnej statnej premie - dom vraj vyhovuje podmienkam na ziskanie takejto dotacie
Nuz statna podpora pre stavbu je viazana
a - pre rodiny s nizsim prijmom - a tu nerozhoduje typ domu ale tvoj prijem a deti
b - pre stavbu nizkoenergetickych a pasivnych domov - tu je zasa v hre energeticke cislo domu
Ak ta reklamna veta mala poukazovat na nizkoenergetickost domu, tak budem silno pochybovat, na fotografii je dom s vela velkymi oknami - a okna sa izoluju len velmi draho. Na maximalnu dotaciu by sa cena domu pohybovala trosku inde (pasivne domy musia mat ec to 10) - tato cena skor indikuje energeticke cislo medzi 30 az 40.
No a co sa tyka socialnej dotacie - ako do certa moze ta firma dopredu odhadnut tvoj rocny prijem

Mozu to byt super mili ludia, ale na mna tento inzerat posobi ako dielo amatera, taky typicky inzerat pre slovakov, co im staci zakyvat statnymi premiami pre nosom a budu cely uveliceny
Dakujem neprosim

no,neviem moc o com pises,ale podla mna si uplne mimo.misa pise uplnu pravdu,sami sme to absolvovali s rakuskymi firmami a teraz s tou madarskou firmou.jednanie,cena,ochota,to sa neda porovnat,aspon ja mam taku skusenost z tej madarskej firmy Pakusc bau.rakusania ti sice neklamu,ale nepovedia ti vsetko,takze parada.a ked si myslis ze su slovaci stavajuci dom v rakusku az tak uveliceni so statnych prispevkov,tak si trosku inde.netvrdim ze nepotesia,ale len koli nim tam ziadny slovak stavat nebude.tot moj nazor na tuto debatu.
ta madarska firma nefunguje tak ze daju do eteru"bohovsku akciu" a potom sa nabaluje nieco s cim si ani nepocital.presne o tomto sme sa snim vcera bavili,ze on to takto nikdy robit nebude,lebo by si tym len kazil meno,co je pravda.takze na prvy pohlad sa to mozno zda drahsie,ale konecna suma je o dost mensia,to viem podla seba.takze ja osobne by som s rakusanmi nestaval,nemam s nimi dobre skusenosti.ale urcite sa najdu aj ludia co maju dobru skusenost aj firmymi z AT,ale ja nie.
zaver,mi ideme stavat s maradskou firmou Pakucs bau sidlicu v Kittsee.zatial sme snimi maximalne spokojny.
20.05.2009 11:50

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2