Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 112Choď na stranu 3Choď na stranu 2
macko001
Príspevkov: 20
no,neviem moc o com pises,ale podla mna si uplne mimo.misa pise uplnu pravdu,sami sme to absolvovali s rakuskymi firmami a teraz s tou madarskou firmou.jednanie,cena,ochota,to sa neda porovnat,aspon ja mam taku skusenost z tej madarskej firmy Pakusc bau.rakusania ti sice neklamu,ale nepovedia ti vsetko,takze parada.a ked si myslis ze su slovaci stavajuci dom v rakusku az tak uveliceni so statnych prispevkov,tak si trosku inde.netvrdim ze nepotesia,ale len koli nim tam ziadny slovak stavat nebude.tot moj nazor na tuto debatu.
ta madarska firma nefunguje tak ze daju do eteru"bohovsku akciu" a potom sa nabaluje nieco s cim si ani nepocital.presne o tomto sme sa snim vcera bavili,ze on to takto nikdy robit nebude,lebo by si tym len kazil meno,co je pravda.takze na prvy pohlad sa to mozno zda drahsie,ale konecna suma je o dost mensia,to viem podla seba.takze ja osobne by som s rakusanmi nestaval,nemam s nimi dobre skusenosti.ale urcite sa najdu aj ludia co maju dobru skusenost aj firmymi z AT,ale ja nie.
zaver,mi ideme stavat s maradskou firmou Pakucs bau sidlicu v Kittsee.zatial sme snimi maximalne spokojny.[/quote]

suhlas s kratom. stratili sme vyse 2 mesiace s rak. firmou, dopracovali sme sa zatial len k cene, aj to nie k finalnej, ziadny nakres, len to so sme si sami naskicovali. krato, uz mate teda zmluvu? gratulujem!
20.05.2009 14:23
krato76
Príspevkov: 381
iconCitovať:
no,neviem moc o com pises,ale podla mna si uplne mimo.misa pise uplnu pravdu,sami sme to absolvovali s rakuskymi firmami a teraz s tou madarskou firmou.jednanie,cena,ochota,to sa neda porovnat,aspon ja mam taku skusenost z tej madarskej firmy Pakusc bau.rakusania ti sice neklamu,ale nepovedia ti vsetko,takze parada.a ked si myslis ze su slovaci stavajuci dom v rakusku az tak uveliceni so statnych prispevkov,tak si trosku inde.netvrdim ze nepotesia,ale len koli nim tam ziadny slovak stavat nebude.tot moj nazor na tuto debatu.
ta madarska firma nefunguje tak ze daju do eteru"bohovsku akciu" a potom sa nabaluje nieco s cim si ani nepocital.presne o tomto sme sa snim vcera bavili,ze on to takto nikdy robit nebude,lebo by si tym len kazil meno,co je pravda.takze na prvy pohlad sa to mozno zda drahsie,ale konecna suma je o dost mensia,to viem podla seba.takze ja osobne by som s rakusanmi nestaval,nemam s nimi dobre skusenosti.ale urcite sa najdu aj ludia co maju dobru skusenost aj firmymi z AT,ale ja nie.
zaver,mi ideme stavat s maradskou firmou Pakucs bau sidlicu v Kittsee.zatial sme snimi maximalne spokojny.

suhlas s kratom. stratili sme vyse 2 mesiace s rak. firmou, dopracovali sme sa zatial len k cene, aj to nie k finalnej, ziadny nakres, len to so sme si sami naskicovali. krato, uz mate teda zmluvu? gratulujem![/quote]

dakujeme.ano ano,uz konecne mame podpisane,tak sa tesime.boli sme tam vcera vecer.do dvoch tyzdnov by mal zacat s pripravami na stavbu a koncom oktobra byvame :D
20.05.2009 15:39
krato76
iconCitovať:
iconCitovať:
zaver,mi ideme stavat s maradskou firmou Pakucs bau sidlicu v Kittsee.zatial sme snimi maximalne spokojny.

suhlas s kratom. stratili sme vyse 2 mesiace s rak. firmou, dopracovali sme sa zatial len k cene, aj to nie k finalnej, ziadny nakres, len to so sme si sami naskicovali. krato, uz mate teda zmluvu? gratulujem!

dakujeme.ano ano,uz konecne mame podpisane,tak sa tesime.boli sme tam vcera vecer.do dvoch tyzdnov by mal zacat s pripravami na stavbu a koncom oktobra byvame :D[/quote]

dufam teda ze ste boli aj vy spokojny,ked uz som ich odporucil :D
20.05.2009 15:41
macko001
Príspevkov: 20
dakujeme.ano ano,uz konecne mame podpisane,tak sa tesime.boli sme tam vcera vecer.do dvoch tyzdnov by mal zacat s pripravami na stavbu a koncom oktobra byvame :D[/quote]

dufam teda ze ste boli aj vy spokojny,ked uz som ich odporucil :D[/quote]

ano, zatial spokojnost, stretli sme sa raz
20.05.2009 18:48
krato76
iconCitovať:
dakujeme.ano ano,uz konecne mame podpisane,tak sa tesime.boli sme tam vcera vecer.do dvoch tyzdnov by mal zacat s pripravami na stavbu a koncom oktobra byvame :D

dufam teda ze ste boli aj vy spokojny,ked uz som ich odporucil :D[/quote]

ano, zatial spokojnost, stretli sme sa raz[/quote]

o.ka,tak drzim palce,nech to uz vsetko mate aj vy za sebou ;)
20.05.2009 21:13
AndreaSo135
Príspevkov: 1
iconCitovať:
Ahojte vsetci.
Chceli by sme stavat dom v Rakusku. Existuje v Rakusku na Internete stranka s katalogovymi projektami rodinnych domov ? Alebo poznate iny zdroj kde ziskat hotove projekty rodinnych domov ? Chceli by sme stavat maly bungalov z tehly.

Dobry den,
zasielam kontakt na spolocnost www.scarabeus-stavby.sk 0910 628 103 Roman Drin. Su vyhodni a velmi prijemni majitel a spolahlivi.
Andrea Soradova
23.06.2009 14:12
patrik.toman
Príspevkov: 34
Ahoj. Mozes skusit aj www.myhaus.at, stavaju uz par domov v burgenlande a my planujeme tiez stavat s nimi. Je potrebne si poriadne precitat co maju v kontrakte. Ja som presiel takmer vsetky domy v okoli ktore stavali a pokecal som s ludmi a to mi dost pomohlo. !!! Katalogovaz cena nie je konecna !!! Treba zjednavat, su to sice rakuske ..... ale aj s nimi sa da. Ak jed tvrdia ze oni aj v krizde maju kopec robory.
23.06.2009 20:38
niny
Príspevkov: 77
No ano,to je town & country haus.My sme sa na nich pekne odrbkali.Zacali sme s nimi jednat v januari,povedali nam sumu,tak sme boli nadseni,ze aka fajn suma,podla toho sme si vybavovali hypoteku.Druhe sedenie,co sme s nimi mali uz povedali o 35000€ vyssiu cenu,co sme teda sice predychavali,ale este sme boli stale v tom,ze teda ano,ale ked nam pri tretom sedeni povedal o vyse 50000€(od povodnej sumy) vyssiu cenu a pri kazdej mojej otazke,ci ta cena je konecna,povedal ano,pritom ked som sa spytala,ci je v tom teda aj pritiahnutie sieti od kraja pozemku k domu,povedal,ze "jaaaj,to tam asi nie je" a priratal teda dalsich 5000€ Tak som sa podakovala a podpisali sme zmluvu s madarom-Pakucs bau a zatial si nemam na co stazovat. Pocula som aj 2 pripady,kedy pekne zmrvili nejake veci na stavbe.
Ale su to len moje skusenosti,ako sa hovori-Kolko ludi tolko chuti. Niekto je s niekym velmi spokojny,iny s tym istym nemusi byt vobec,takze tot vsjo :D
24.06.2009 13:28
niny
Príspevkov: 77
A s nami sa teda vobec nechceli jednat. Povedali cenu a hotovo.
24.06.2009 13:30
patrik.toman
to, ze vam priratali take priplatky je dost vela aj kd aj my sme sa od povodnej ceny dostali o cca 10 percent vyssie, ale skor to boli veci ktore sme chceli a ktore su nie nevyhnutne, co sa tyka pripojok, tak to nikde na svete nie je vcene domu, tak s tym sa neda ratat, ja sledujem jeden dom co stavaju v Kittsee a celkom im to ide. V Gattendorfe stavali 2 domy a zatial stoja :))) Len cas ukaze aka je to kvalita prace.
24.06.2009 21:28
burgenlandman
Príspevkov: 5649
iconCitovať:
to, ze vam priratali take priplatky je dost vela aj kd aj my sme sa od povodnej ceny dostali o cca 10 percent vyssie, ale skor to boli veci ktore sme chceli a ktore su nie nevyhnutne, co sa tyka pripojok, tak to nikde na svete nie je vcene domu, tak s tym sa neda ratat, ja sledujem jeden dom co stavaju v Kittsee a celkom im to ide. V Gattendorfe stavali 2 domy a zatial stoja :))) Len cas ukaze aka je to kvalita prace.

a ktore domy v gattendorfe su to? by som okukol - len tak zo zvedavosti..
Doktori mi povedali, ze maximalne 1 pohar vina denne. Dokazem s tym zit...
24.06.2009 21:58
patrik.toman
iconCitovať:
iconCitovať:

a ktore domy v gattendorfe su to? by som okukol - len tak zo zvedavosti..

ahoj. su to dva domy v tej najzadnejsej casti Gattendorfu (Anna Gasse) a jeden je zlty (Flair 121) a hned vedla neho svetlo oranzovy s velkym betonovym plotom.
26.06.2009 23:39
hanicka33
Príspevkov: 2
cauky krato 76! cetla jsem si vasi diskuzi o stavbe v rakousku... a chtela jsem se zeptat, jak vsechno fungovalo a jestli uz bydlite???

diky
hanka
31.05.2010 14:37
marosima
Príspevkov: 13
zdravym potreboval by som pomocdas mi tvoj email napisem ti nan.dakujem napis ho sem
iconvensak:
iconCitovať:
iconCitovať:
iconCitovať:
Ahojte
pozrite si stranku www.byvanie.at, tato firma sedi v Kittsee su to uplne prijemní slovaci vedia vam zabezbečit vystavbu domu bez toho aby se platili drahý projekt rakuskemu architektovi a ine veci. Sedi tam aj madarska stavebná firma ktora ma povolenie stavať v rakusku a má veľmi dobré ceny. Ja cez nich stavam dom v Hainburgu.
S pozdravom Miša

Tak ti "lacni" slovaci to nerobia ako samostatnu vystavbu ale ako spolupracu s original rakuskymi firmami co stavaju na kluc. Len tak pre porovnanie ako vwpada cena na original stranke a ako u slovensky hovoriaceho sprostredkovatela

http://www.byvanie.at/detail?zakazkaid=4573 cena za projekt FLAIR 121 (teda nizsia metraz)
http://myhaus.at/627.html cena za projekt FLAIR 128

Doporucujem si zohnat viacero cenovych ponuk abw ste sa potom mohli rozhodnut pre tu najlepsiu

Ahoj vensak

Tu Miša vieš prečo sú rozdielne ceny ty mudrlant? Najprv si ovr informácie ked niečo pišeš. Tá rakúska stavebná firma tam má nižšiu cenu preto lebo rátaná bez zakladovej dosky, bez komínu a iných veci. Naopak tí Slováci tam majú vyššiu sumu preto lebo je tam už zaratana zakladova doska, komín a všetko potrebne. Viem to lebo mi robili v Kittsee priamo kalkulaciu oni su predajcovia tých domov majú ich original softwer, dokonca som sa stretla priamo s kompetentným rakúšanom z tej stavebnej firmy. Neviem sice dobre po nemecky ale makler mi to tam všetko prekladal, našťastie. Potom mi robila kalkulaciu aj ta madarska firma a vyšlo to o niečo lacnejšie tak som si dala stavať dom cez tých madarov - sedia tiež v Kittsee. Môžem odporučiť som veľmi spokojná.

Opakuje, este raz; ti slovaci nestavaju samostatny projekt ale projekt v ramci franchisingovej zmluvy
Len tak mozu pouzivat znacku domu flair.
V ponuke materskej firmy komin je
Cena zakladnej dosky pre taketo typy domov je cca 12000 EUR
Za kvalitne materialy sa zarucuje aj franchiser
System dobrej izolacie je tak isto obsiahnuty aj v originalnej ponuke

Takze tie bezpecnostne skla, odvetravanie a poziarne hlasice stoja minimalne 6000 EUR
Dom takehoto typu bol uvedeny na trh v roku 2006. Teraz u franchisera uz v ponuke ani nie je, vystriedali ho vacsi FLAIR 127 a FLAIR 128

Cely inzerat tej firmy z Heinburgu je napisany hodne divnym stylom
Posud sama:
v pôdrobnych informaciach uvadzaju, ze obytna plocha je 121m, ale v texte je uvedenych 119,81m
Toto su rozmery izieb na prizemi
WC: 1,42
Obývačka s jedálňou: 23,28
Kuchyňa: 11,39
Hala: 11,82
Technická miestnosť (práčovňa): 6,69
1x izba: 10,67
Spolu 65,27

A toto na poschodi
Spálňa: 14,16
Detská izba: 14,56
Detská izba: 14,29
Kúpelňa s WC: 8,59
Predsieň: 2,94
Spolu 54,54

Ked berieme do uvahy, ze na schody je treba cca 4m2 tak im na poschodi niekde zmizlo 5m2;
Alebo zeby tie m2 na prizemi neboli spravne? (to je skor pravdepodobne, ked, prizemie vacsieho domu flair 128 ma 65.71m2 obytnej plochy)
V inzerate chyba podorys domu prizemie a poschodie - nahoda ci zamer?

V texte sa ti zarucuju za ziskanie maximalnej statnej premie - dom vraj vyhovuje podmienkam na ziskanie takejto dotacie
Nuz statna podpora pre stavbu je viazana
a - pre rodiny s nizsim prijmom - a tu nerozhoduje typ domu ale tvoj prijem a deti
b - pre stavbu nizkoenergetickych a pasivnych domov - tu je zasa v hre energeticke cislo domu
Ak ta reklamna veta mala poukazovat na nizkoenergetickost domu, tak budem silno pochybovat, na fotografii je dom s vela velkymi oknami - a okna sa izoluju len velmi draho. Na maximalnu dotaciu by sa cena domu pohybovala trosku inde (pasivne domy musia mat ec to 10) - tato cena skor indikuje energeticke cislo medzi 30 az 40.
No a co sa tyka socialnej dotacie - ako do certa moze ta firma dopredu odhadnut tvoj rocny prijem

Mozu to byt super mili ludia, ale na mna tento inzerat posobi ako dielo amatera, taky typicky inzerat pre slovakov, co im staci zakyvat statnymi premiami pre nosom a budu cely uveliceny
Dakujem neprosim
27.01.2012 00:21
cermako
Príspevkov: 2
Ahoj, pozri si www.fordom.sk, je to firma zo Slovenska, ktorá má povolenie stavat v Rakúsku. Pokial budes chciet viac info, tak napiš na cermako@gmail.com
24.02.2012 18:14

Choď na stranu 1Choď na stranu 112Choď na stranu 3Choď na stranu 2