Diskusia

heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
icon"lubicaf":
to vsetko, co si napisal, viem. lenze ja nepracujem v rakusku, takze ani matersku, teda wochengeld, si nenarokujem. moja situacia je ina. v AT mam trvaly pobyt, vsekty davky budem poberat zo SR, ide mi len o Differenzbeitrag. Preto mam Mutter-kind-Pass slovensky, lebo som chodila k lekarovi v SR alen sa chystam chodit k rakuskemu.

Tak to je ine kafe, o differenzbetrag samozrejme mozes poziadat, ale, to uz ma na starosti finanzamt, nie? Tam asi matersku knizku uz potrebovat nebudes, len prelozeny doklad od nasho danoveho uradu.
19.06.2009 12:45
lubicaf
Príspevkov: 22
iconCitovať:
iconCitovať:
iconCitovať:
iconCitovať:
ako myslis to potvrdenie od gynekologa. ja mam takyto problem. chodim zatial k slovenskemu gynekologovi, cize mam aj slov. tehotensku knizku, no rodit uz budem v AT a tiez k pediatrovi zacnem chodit po narodeni dietata. od tohto datumu by som chcela zacat chodit aj k rakuskemu gynekologovi a poprosti ho, ci by mi na zaklade slov. tehotenskej knizky nedopotvrdil to, ze vsetko som absolvovala ako som mala, ale na SK...
pediater mi urcite vystavi mutter-kind-pass, no neviem, ci bude rakusky lekar schopny toto doplnit na zaklade slovenskych udajov. ak by ,mal len vystavit nejake potvrdenie, bolo by to prenho urcite jednoduchsie... jedna sa mi aj o kinderbetreuungsgeld, nie len familienbeihilfe. hm?

Materská Ti stroskotá na potvrdeniach od zenskeho (rakuskeho), ktore nemas. Mutter-Kind-Pass dostane kazda zena v tom momente, ako lekar zisti, ze je tehotna.

to vsetko, co si napisal, viem. lenze ja nepracujem v rakusku, takze ani matersku, teda wochengeld, si nenarokujem. moja situacia je ina. v AT mam trvaly pobyt, vsekty davky budem poberat zo SR, ide mi len o Differenzbeitrag. Preto mam Mutter-kind-Pass slovensky, lebo som chodila k lekarovi v SR alen sa chystam chodit k rakuskemu.
Dalej budes mat problem, matersku dostanu zeny, ktore sa zdrzuju na uzemi Rakuska minimalne tri roky, co Tvoj pripad tiez nie je.
Mozes ale napisat mail a informovat sa tu: buergerservice@bmg.gv.at

vykasli sa na matersku - ak si si klofla nejakeho arslocha prachateho, tak ju aj tak nepotrebujes... :D

ja som si klofla slovaka prachateho a nemenila by som :D
19.06.2009 12:51
mikimaus
Príspevkov: 45
my sme prisli do rakuska uz s rocnym dietatom a dostali sme aj pridavky na dieta aj rodicovsky prispevok a to som ani raz nebola u rakuskeho gynekologa a dieta malo vsetky kontroly od slovenskeho doktora.
my sme postupovali tak , ze sme isli ak prve na finamzamt a tam sme predlozili vsetky dokumenty, ako rodny, sobasny, pracovnu zmluvu , prihlasenie na pobyt a aj doklad o tom ,ze sme ukoncili poberanie pridavkov na sk, potom sme dostali doklad o tom , ze nam boli prizname davky na dieta a s ostatnymi dokumentami isli na krankenkase a chceli od nas portvrdenie od cudzineckej policie t.j , taktiez sme predlozili papiere od slovenskeho gynekologa a detskeho , ze sme mali vseky prehliadky a ockovania prelozenedo nem. a davky nam boli vypacane do 2,5 roka cc450 eur mesacne.
vobec nie je pravda ze sa musis 3 roky zdrziavat v rakusku.
kinder-mutter pass sme dostali ked sme boli prvy krat u doktora,chodime k haus doktorovi a ten robi malej vsetky vysetrenia a ockovania ako u nas detsky a je to ok.
03.07.2009 18:52
mikimaus
dievcata a tie co ste tehotne alebo uz ste porodili dieta tak treba ist k u svojmu gynekologovi a on vam da vypis z karty ten si prelozte a rakusky gynekolog vam to len do muter pasuu len dolozi a bude dalej pokracovat vo vysetreniach a tak isto aj od detske lekara.
03.07.2009 18:56
lubicaf
Príspevkov: 22
iconCitovať:
dievcata a tie co ste tehotne alebo uz ste porodili dieta tak treba ist k u svojmu gynekologovi a on vam da vypis z karty ten si prelozte a rakusky gynekolog vam to len do muter pasuu len dolozi a bude dalej pokracovat vo vysetreniach a tak isto aj od detske lekara.

dakujem za cenne informacie, lebo som nevedela, ako tuto zmiesanu situaciu riesit. prelozit ste si to dali komu? mam na mysli vypis z karty. Sudnemu znalcovi na sr?
rovnako ma zaujima, ci doklady, ako rodne listy, sobassny list, potvrdenie o statnej prislusnosti, toto vsetko, co treba predlozit na vydanie geburtsurkunde v rakusku, to staci mat prelozene sudnym znalcom zo sr? alebo to musi byt rakusky?
04.07.2009 09:36
mikimaus
iconCitovať:
iconCitovať:

dakujem za cenne informacie, lebo som nevedela, ako tuto zmiesanu situaciu riesit. prelozit ste si to dali komu? mam na mysli vypis z karty. Sudnemu znalcovi na sr?
rovnako ma zaujima, ci doklady, ako rodne listy, sobassny list, potvrdenie o statnej prislusnosti, toto vsetko, co treba predlozit na vydanie geburtsurkunde v rakusku, to staci mat prelozene sudnym znalcom zo sr? alebo to musi byt rakusky?

cica kazdy jeden papier co mas v slovencine ti prelozi uplne normalna prekladatelka nemciny ak ma na to peciatky. mam jednu z okresu pezinok preklada za cca20 eur za jednu A4 ak by si este nieco chcela vediet posli mi SS to bude lepsie ako toot s tymito debilmi
04.07.2009 18:24
mirecek_mnichov
Príspevkov: 3248
otvarama gynekologicku poradnu takze baby ak by ste potrebovali dake rady som tu pre Vas gynekolog Mirecek--:))
04.07.2009 18:38
mikimaus
no nadhera mirecek tebe sa dari, taky pokrok aby si sa nezblaznil z toho pozerania do ...... :shock:
04.07.2009 18:41
mirecek_mnichov
to vies kedysi som umyval okna v pasazi a ochvilku budem gynekolog ked sa dari tak sa dari :D
04.07.2009 18:43
mikimaus
no jasne a ja budem zajtra ministerka prace rakuskej republiky :lol:
04.07.2009 18:51
mirecek_mnichov
vsetko je mozne :D
04.07.2009 18:54
bodygard
Príspevkov: 980
iconCitovať:
otvarama gynekologicku poradnu takze baby ak by ste potrebovali dake rady som tu pre Vas gynekolog Mirecek--:))

to mirecek-mnichov:

chcel by som vidiet babu, ktora by akurat tebe ukazala tu svoju fesandu!
ale snivaj dalej, tu je to dovolene ;)
04.07.2009 18:55
mirecek_mnichov
zase neze nebudete spat kvoli tomu :D
04.07.2009 18:56
mikimaus
iconCitovať:
iconCitovať:

to mirecek-mnichov:

chcel by som vidiet babu, ktora by akurat tebe ukazala tu svoju fesandu!
ale snivaj dalej, tu je to dovolene ;)

presne toto som mala na mysli!!!!! ale co mozno volake cigane a zaparene turkyne co nosia habity aj ked je 40 st. by isli no to vediet nemozeme, ale niekto normaly o tom velmi pochybujem :shock: :shock: :shock: :shock:
04.07.2009 18:58
mirecek_mnichov
myslim si,ze Ty budes zvedava a dojdes ako zakaznicka :D
04.07.2009 19:00