Diskusia

mirecek_mnichov
Príspevkov: 3248
Mikimaus,tu bola tema o vykradani batoziny...ja vravim,ze nie kazdy zamestnac batoziny vykrada..na niektorych letiskach to nieje ani mozne...neviem kde Ty robis,ale to je to iste ako keby som povedal,ze ako zdravotna sestricka si slohnes atalargin :D ak si normalna nemas to za potreby...
07.07.2009 10:18
iva23wien
Príspevkov: 57
iconCitovať:
Mikimaus,tu bola tema o vykradani batoziny...ja vravim,ze nie kazdy zamestnac batoziny vykrada..na niektorych letiskach to nieje ani mozne...neviem kde Ty robis,ale to je to iste ako keby som povedal,ze ako zdravotna sestricka si slohnes atalargin :D ak si normalna nemas to za potreby...

no ak si si nevsimol tak tu bola tema RODICOVSKY PRISPEVOK a nie vykradanie batoziny... len ty si z tej temy urobil ako vzdy novu temu..
je trapne ako kazdu temu doseres...
07.07.2009 11:51
mikimaus
Príspevkov: 45
chalani heavy a burgenlandman vy ste naozaj hrozni, neviem naco si ho zastavate, serie sa sem ,robi tu somariny vzdy obrati temu na jeho uzasne zazity a vy ho tu chcete, mna to fakt nebavi ho debilka tu riesit stale, ja sa chcem nieco dozvediet alebo s niekym pokecat a nie sa tu s curakom natahov at, sorry za sproste slovo ale on si ine ani nezasluzi, zdravim krata76 :D :D :D :D :D
07.07.2009 13:52
krato76
Príspevkov: 381
iconCitovať:
chalani heavy a burgenlandman vy ste naozaj hrozni, neviem naco si ho zastavate, serie sa sem ,robi tu somariny vzdy obrati temu na jeho uzasne zazity a vy ho tu chcete, mna to fakt nebavi ho debilka tu riesit stale, ja sa chcem nieco dozvediet alebo s niekym pokecat a nie sa tu s curakom natahov at, sorry za sproste slovo ale on si ine ani nezasluzi, zdravim krata76 :D :D :D :D :D

;) ;) ;) ;) ;)
07.07.2009 13:55
mikimaus
iconCitovať:

ty si stasne tela mirecek toto je tema na rodickovsky a nie na vykradanie batoziny, ak ta to zaujima co pracujem som asistenka riaditela pre styk s verejnostou v jednej nemenovanej firme neviem naco to potrebujes, ale uz si asi spokojny ked to vies ......
07.07.2009 13:57
krato76
Príspevkov: 381
iconCitovať:
iconCitovať:

ty si stasne tela mirecek toto je tema na rodickovsky a nie na vykradanie batoziny, ak ta to zaujima co pracujem som asistenka riaditela pre styk s verejnostou v jednej nemenovanej firme neviem naco to potrebujes, ale uz si asi spokojny ked to vies ......

aj mna sa pytal na sukromnej sprave kde som studoval optiku,tiez neviem na co mu to je,ale ked ho to urobi stastnym...... :D
07.07.2009 14:05
burgenlandman
Príspevkov: 5649
iconCitovať:

sory miki, ludom treba pomahat, ruku podat, poradit, z bludov vyviest :D clovek je tvor socialny :D
ci uz to pochopis spravne, alebo nie.... :D :D :D
Doktori mi povedali, ze maximalne 1 pohar vina denne. Dokazem s tym zit...
07.07.2009 22:11
mirecek_mnichov
Mikimaus napisala

Ty ak mas na starosti styk s verejnostou lutujem tych ludi, co musia znasat taku harpiu ako Ty.
08.07.2009 10:05
mikimaus
iconCitovať:
iconCitovať:

sory miki, ludom treba pomahat, ruku podat, poradit, z bludov vyviest :D clovek je tvor socialny :D
ci uz to pochopis spravne, alebo nie.... :D :D :D

pochopila som to do pohodky a spravne , na debilka mirecka nebudem reagovat
08.07.2009 16:38
bigiman
Príspevkov: 4
iconCitovať:
Ahoj vie mi niekto poradit ako je to s poberanim pridavku na dieta ked dieta zije na Slovensku a ja tu mam pracovne povolenie a uz pracujem druhy rok? Ci ma na to aj normalny clovek narok a ak ano tak kde sa obratit? Dakujem

Vidim, ze kadeco sa tu popisalo. Ak by som sa mal riadit radami niektorych “vsevedov”, tak by som sa hadam do ziadnych vybavovaciek nepustil….

Moj aktualny status: poberam aj Familienhilfe aj Kinderbetreungsgeld.

Dolezite skutocnosti:
august 2008 – narodenie dietata na Slovensku, vtedy sme byvali na Slovensku, aj som pracoval na Slovensku
December 2008 – zaciatok mojej prace v Rakusku
Marec 2009 – prestahovanie sa do Rakuska
Manzelka: momentalne na rodicovskej dovolenke

Familienbeihilfe (+Absetzbetragsgeld) – t.j. pridavky
Boli mi priznane spätne od datumu zaciatku prace v Rakusku. Z toho sa da usudit, ze mozno nie je potrebny pobyt v Rakusku, ale treba si to zistit.
Vybavovanie na Finanzamt.
Dolozene dokumenty (vsetko kopie, dokonca neoverene):
Vypisany formular/ziadost o Familienbeihilfe,
Meldezettel (s Hauptwohnsitz v Rakusku) vsetkych clenov rodiny
Rodne listy deti (v slovencine)
Sobasny list (v slovencine)
Formular E411 – potvrdzuje Urad prace, soc. veci a rodiny (UPSVaR) v mieste trvaleho bydliska na Slovensku. Finanzamt totiz na zaklade tohto dokumentu zisti, KOLKO a hlavne ODKEDY a DOKEDY ste poberali na Slovensku. Nasledne doplaca rozdiel.
Potvrdenie (v slovencine) z UPSVaR, ze na Slovensku uz nic nepoberame – toto samozrejme nebude potrebne pre tych, ktori aj nadalej budu poberat pridavky na Slovensku a Finanzamt im bude doplacat len rozdiel.

Kinderbetreungsgeld – t.j.materska/rodicovska, ktora sa pobera len na najmladsie dieta (mozne su 3 varianty, teraz pripravuju dalsie 2. Cim dlhsie je vyplacana, tym mensia je mesacna davka – logicke…)
Boli mi priznane spätne od datumu nahlasenia sa na trvaly pobyt v Rakusku. Kto nema Lebensmittelpunkt v Rakusku nemusi dalej citat – nema sancu to vybavit…
Vybavovanie na prislusnej Gebietskrankenkasse, kde su deti a ziadatel prihlaseny. V mojom pripade su deti aj manzelka pripoisteni pri mne.
Ziadatel nesmie mat rocny prijem (nie som si isty, ci brutto alebo netto) vyssi ako je stanovena hranica – v sucasnosti 16.200 EUR. Takze v nasom pripade bola ziadatelom manzelka, ktora je na rodicovskej.
Vypisany formular/ziadost o Kinderbetreungsgeld,
Potvrdenie o poberani Familienbeihilfe (vobec nevadi, ze Familienbeihilfe poberam ja a ziadatelom o Kinderbetreungsgeld je manzelka)
Meldezettel (s Hauptwohnsitz v Rakusku) mna, manzelky a najmladsieho dietata
Potvrdenie
Potvrdenie o nahlaseni sa na pobyt z cudzineckej policie
Rodny list najmladsieho dietata (v slovencine)
Formular E411 – potvrdzuje Urad prace, soc. veci a rodiny (UPSVaR) v mieste trvaleho bydliska na Slovensku. Gebietskrankenkasse totiz na zaklade tohto dokumentu zisti, KOLKO a hlavne ODKEDY a DOKEDY ste poberali na Slovensku. Nasledne doplaca rozdiel.
Formular E401 - potvrdzuje Urad prace, soc. veci a rodiny (UPSVaR) v mieste trvaleho bydliska na Slovensku. Je to formular o zlozeni rodiny
Dokumenty dokazujuce, ze mate Lebensmittelpunkt v Rakusku: napr. Potvrdenie, ze starsie dieta die do skolky, Mietvertrag, Faktury za plyn, energiu, vypis z bankoveho uzctu, kde vidno, ze naozaj nakupujete v Rakuskych obchodoch – proste cim viac im toho donesiete, tym lepsie.

Bola to fuska – vsade som bol 3x, ale oplatilo sa. Na Slovensku sa budoval “socik” ale oni ho tu maju. Takze manzelka na pracu este dlho nemusi mysliet. Aj ked ta praca okolo 2 deti sa da prirovnat k praci v bani hadam….Klobuk dolu.

Takze sa nevzdavajte – vdaka tomu, ze sme v EU su veci jednoduchsie (smernice EU platia vsade)….

Vela stastia. Howgh
12.08.2009 12:02
bigiman
Príspevkov: 4
iconCitovať:
iconCitovať:
Ahoj vie mi niekto poradit ako je to s poberanim pridavku na dieta ked dieta zije na Slovensku a ja tu mam pracovne povolenie a uz pracujem druhy rok? Ci ma na to aj normalny clovek narok a ak ano tak kde sa obratit? Dakujem

Vidim, ze kadeco sa tu popisalo. Ak by som sa mal riadit radami niektorych “vsevedov”, tak by som sa hadam do ziadnych vybavovaciek nepustil….

Dolezite skutocnosti:
august 2008 – narodenie dietata na Slovensku, vtedy sme byvali na Slovensku, aj som pracoval na Slovensku
December 2008 – zaciatok mojej prace v Rakusku
Marec 2009 – prestahovanie sa do Rakuska
Manzelka: momentalne na rodicovskej dovolenke

Familienbeihilfe (+Absetzbetragsgeld) – t.j. pridavky
Boli mi priznane spätne od datumu zaciatku prace v Rakusku. Z toho sa da usudit, ze mozno nie je potrebny pobyt v Rakusku, ale treba si to zistit.
Vybavovanie na Finanzamt.
Vypisany formular/ziadost o Familienbeihilfe,
Meldezettel (s Hauptwohnsitz v Rakusku) vsetkych clenov rodiny
Rodne listy deti (v slovencine)
Formular E411 – potvrdzuje Urad prace, soc. veci a rodiny (UPSVaR) v mieste trvaleho bydliska na Slovensku. Finanzamt totiz na zaklade tohto dokumentu zisti, KOLKO a hlavne ODKEDY a DOKEDY ste poberali na Slovensku. Nasledne doplaca rozdiel.
Potvrdenie (v slovencine) z UPSVaR, ze na Slovensku uz nic nepoberame – toto samozrejme nebude potrebne pre tych, ktori aj nadalej budu poberat pridavky na Slovensku a Finanzamt im bude doplacat len rozdiel.

Kinderbetreungsgeld – t.j.materska/rodicovska, ktora sa pobera len na najmladsie dieta (mozne su 3 varianty, teraz pripravuju dalsie 2. Cim dlhsie je vyplacana, tym mensia je mesacna davka – logicke…)
Boli mi priznane spätne od datumu nahlasenia sa na trvaly pobyt v Rakusku. Kto nema Lebensmittelpunkt v Rakusku nemusi dalej citat – nema sancu to vybavit…
Vybavovanie na prislusnej Gebietskrankenkasse, kde su deti a ziadatel prihlaseny. V mojom pripade su deti aj manzelka pripoisteni pri mne.
Ziadatel nesmie mat rocny prijem (nie som si isty, ci brutto alebo netto) vyssi ako je stanovena hranica – v sucasnosti 16.200 EUR. Takze v nasom pripade bola ziadatelom manzelka, ktora je na rodicovskej.
Vypisany formular/ziadost o Kinderbetreungsgeld,
Potvrdenie o poberani Familienbeihilfe (vobec nevadi, ze Familienbeihilfe poberam ja a ziadatelom o Kinderbetreungsgeld je manzelka)
Meldezettel (s Hauptwohnsitz v Rakusku) mna, manzelky a najmladsieho dietata
Potvrdenie
Potvrdenie o nahlaseni sa na pobyt z cudzineckej policie
Rodny list najmladsieho dietata (v slovencine)
Formular E411 – potvrdzuje Urad prace, soc. veci a rodiny (UPSVaR) v mieste trvaleho bydliska na Slovensku. Gebietskrankenkasse totiz na zaklade tohto dokumentu zisti, KOLKO a hlavne ODKEDY a DOKEDY ste poberali na Slovensku. Nasledne doplaca rozdiel.
Formular E401 - potvrdzuje Urad prace, soc. veci a rodiny (UPSVaR) v mieste trvaleho bydliska na Slovensku. Je to formular o zlozeni rodiny
Dokumenty dokazujuce, ze mate Lebensmittelpunkt v Rakusku: napr. Potvrdenie, ze starsie dieta die do skolky, Mietvertrag, Faktury za plyn, energiu, vypis z bankoveho uzctu, kde vidno, ze naozaj nakupujete v Rakuskych obchodoch – proste cim viac im toho donesiete, tym lepsie.

Bola to fuska – vsade som bol 3x, ale oplatilo sa. Na Slovensku sa budoval “socik” ale oni ho tu maju. Takze manzelka na pracu este dlho nemusi mysliet. Aj ked ta praca okolo 2 deti sa da prirovnat k praci v bani hadam….Klobuk dolu.

Takze sa nevzdavajte – vdaka tomu, ze sme v EU su veci jednoduchsie (smernice EU platia vsade)….

Vela stastia. Howgh

Este som v pripade Kinderbetreungsgeld zabudlo na:
Potvrdenie od lekara o tom, ze manzelka absolvovala min. 5 lekarskych kontrol pocas tehotenstva
Potvrdenie od lekara o tom, ze dieta absolvovalo po narodeni aspon 5 lekarskych prehliadok.
Obidve potvrdenia som dolozil v slovencine
12.08.2009 12:07
Estera
Príspevkov: 682
bigiman: Velmi presna informacia,na jednotku s hviezdickou, :D klobuk dolu!
12.08.2009 13:48
BM
Príspevkov: 57

Pekne zhrnute, ja by som sa chcel spytat co v pripade že manželka a deti majú TP v AT ja v SR a pridavky boli pisane na mna?Dnes panina urade povedala , že prídavky nam ku koncu mesiaca zrušia a že si máme žiadať v AT?To je pekne ale je mozne ziadat pridavky v AT a byt zamestnaný v SR a deti navštevujú školu a školku v SR?Doklady prepokladam treba tie iste ake v pripade pracovneho pomeru v AT ak teda je narok na ne?Dik za odpoved
12.08.2009 15:57
mirecek_mnichov
stale ma mlada rodina lepsiu zivotnu uroven v Rakusku ci Nemecku....
12.08.2009 16:34
roxana280
Príspevkov: 81
iconCitovať:
iconCitovať:
ako myslis to potvrdenie od gynekologa. ja mam takyto problem. chodim zatial k slovenskemu gynekologovi, cize mam aj slov. tehotensku knizku, no rodit uz budem v AT a tiez k pediatrovi zacnem chodit po narodeni dietata. od tohto datumu by som chcela zacat chodit aj k rakuskemu gynekologovi a poprosti ho, ci by mi na zaklade slov. tehotenskej knizky nedopotvrdil to, ze vsetko som absolvovala ako som mala, ale na SK...
pediater mi urcite vystavi mutter-kind-pass, no neviem, ci bude rakusky lekar schopny toto doplnit na zaklade slovenskych udajov. ak by ,mal len vystavit nejake potvrdenie, bolo by to prenho urcite jednoduchsie... jedna sa mi aj o kinderbetreuungsgeld, nie len familienbeihilfe. hm?

Materská Ti stroskotá na potvrdeniach od zenskeho (rakuskeho), ktore nemas. Mutter-Kind-Pass dostane kazda zena v tom momente, ako lekar zisti, ze je tehotna.
Dalej budes mat problem, matersku dostanu zeny, ktore sa zdrzuju na uzemi Rakuska minimalne tri roky, co Tvoj pripad tiez nie je.
Mozes ale napisat mail a informovat sa tu: buergerservice@bmg.gv.at

:-)Som na predcasnej materkej a dali mi ju,lebo som bola rizikove tehotenstvo,ale nie som tu tri roky,tak neviem odkial info,este dostanem materku 2 mesiace po porode a oficialne je 2 mesiace pred porodom,pokial nie si rizikove a vypocitava sa z priemerneho zarobku poslednych 3 mesiacov,kde sa zapocitava ak bol aj 13.plat.
Po materskej(ktora moze byt az 12 tyzdnov po porode,ak je cisarsky rezom dieta narodene alebo predcasne)dostane zena opatrovatelske na dieta(suma sa pohybuje podla toho kolko chce zena zostat doma pri dietati ,pripadne otec)-rok,dva,tri a sucasne aj pridavky na dieta..opatrovatelske vyplaca Krankenkassa,kde si bola prihlasena,pridavky Finanzamt.
Skoda,ze mne nemal kto poradit,ked som to vybavovala..
Co sa tyka Mutter-Kind-Pass,nuz vybavit ho bolo treba tuna,ale ja mam osobne ceskeho skveleho lekara Dr.Milan Markovic,ma aj v 21.Bezirku sukromnu ordinaciu,skus sa s nim poradit(zensky lekar),ale nevidim to dobre..
jedno viem,ze dieta by malo mat rovnaky pobyt ako matka,podla mna ti daju len pridavky,keby zilo dieta s tebou tu,dostanes aj opatrovatelske na dieta..ale to nejdem tvrdit.
13.08.2009 11:00