Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2
gabikab
Príspevkov: 1
Dobry den,
urcite sa na tejto stranke vela popisalo o skolach pre deti, ale som tu nova, a chcela by som aby ste mi poradili, kde dat deti do skoly. Citala som o skole "Komensky",
prosim vas, kto mate skusenosti s tou skolou, napiste, ci by ste ju odporucili. Aki ucitalia tam su (Cesi, Slovaci, ci Rakusania?).
A ak nie tuto, tak ktoru z Viedenskych zaklad. skol by ste odporucili. Alebo je to jedno, ktora to je?
Chceme sa prestahovat do Viedne, ale este ani nevieme, do ktorej stvrte.
Prosim, poradte, ktore stvrte Viedne, alebo okolia su dobre a priatelske.

Zatial dakujem. Gabika.
30.03.2009 21:23
Kathy
Príspevkov: 5209
Sevas Gabi,
toto skolu neodporucam! mala som tam deti. Riaditelka robila vystup, ked som ich vyberala potom zo skoly, nakolko tam vyucuju len ceski ucitelia, dokonca aj nemcinu vyucuju. nic proti cechom!!! prave naopak! ale to bolo na mna vela!
odporucam hned rakusku skolu, deti sa ucia rychlo. Vyhybaj sa skole, kde je vela einwanderer (14,15,16,17 okres)
30.03.2009 21:39
happenz
Od: Altmannsdorf
Príspevkov: 411
iconCitovať:
Vyhybaj sa skole, kde je vela einwanderer (14,15,16,17 okres)

Tak vo Viedni si vela nenavyberas asi.

http://derstandard.at/?url=/?id=1234261150227

Dost sokujuce cisla
30.03.2009 22:11
lillyE
Od: Wien
Príspevkov: 4507
iconCitovať:
iconCitovať:
Vyhybaj sa skole, kde je vela einwanderer (14,15,16,17 okres)

Tak vo Viedni si vela nenavyberas asi.

http://derstandard.at/?url=/?id=1234261150227

Dost sokujuce cisla

...nechce sa mi citat ten clanok,rano som o tom citala v nejakych novinach, uz som sa skoro rozculila,ale neznamena to,ze ked su tam deti-Einwanderer,tak nehovoria nemecky...berie sa to celkovo podla obcianstva deti,pripadne ich rodicov...co este nic nehovori
30.03.2009 22:13
Kathy
to je fakt. decka to tu nemaju lahke. ale bude horsie. :(
30.03.2009 22:14
happenz
Ked si precitas tu diskusiu k tomu clanku, :rolleyes:
vyzera to, ze Strache bude Bürgermeister.
Jak ked je u nas nejaky clanok o ciganoch :lol:
30.03.2009 22:27
happenz
iconCitovať:
to je fakt. decka to tu nemaju lahke. ale bude horsie. :(

Nebud taka negativna, hovori sa, dobre bolo
30.03.2009 22:28
lillyE
...no zajtra si to precitam...by ma zaujimalo zasa z coho to presne pocitali...napr. kolko percent cudzincov by tak mohla mat medzinarodna skolka,alebo francuzske lyceum,alebo Komensky...alebo,alebo,alebo....
30.03.2009 22:33
Kathy
o tom by sa dalo dlho diskutovat... :rolleyes:
moj OSOBNY nazor: ja som tu tiez ausländer a nemam ziadny problem. ale väcsina einwanderer v rakusku vie presne ake ma RECHTE, pflichte nezajem. a tie Rechte dostanu. aj bez Pflichte.
cigani na slovensku, to je zase o niecom inom... :rolleyes:
nikoho nezaujima ich integracia, ich samych mozno tiez nie. ale sanci nemaju vela. na rozdiel od ausländer v rakusku. ked si dobry, dostanes sancu.
30.03.2009 22:34
lillyE
iconCitovať:
moj OSOBNY nazor: ja som tu tiez ausländer a nemam ziadny problem. ale väcsina einwanderer v rakusku vie presne ake ma RECHTE, pflichte nezajem. a tie Rechte dostanu. aj bez Pflichte.
nikoho nezaujima ich integracia, ich samych mozno tiez nie. ale sanci nemaju vela. na rozdiel od ausländer v rakusku. ked si dobry, dostanes sancu.

...ved jasne,ide len o to,ze sa jedna o väcsinu a potom to beru tak,ze aj Ty tam patris...ale musim Ti dat za paravdu...v tej poslednej vete,to by som im krivdila
30.03.2009 22:40
happenz
iconCitovať:

Ano, dostanes sancu, ale uz to zacina liezt ludom na budku.
Keby ti ausländeri boli väcsinou zo stredoeuropskeho priestoru napr.
Alebo aj z vychodnej azie a pod., ti sa velmi rychlo zaclenia a zapadnu do spolocnosti. Problem je, ze su väcsinou z Balkanu a Turecka. Vytvaraju si tu paralelnu komunitu a namiesto zaclenit, sa snazia separovat.
30.03.2009 22:44
Kathy
treba sa aj pozriet na obsadene posty hornych bossov: Telekom Austria: Boris Nemsic, T-Mobile: meno som zabudla, ale je to cech... :o
a keby som sa v tom viacej vrtala, najdem urcite aj nejakeho slovaka :lol:
30.03.2009 22:46
Kathy
iconCitovať:
iconCitovať:

Ano, dostanes sancu, ale uz to zacina liezt ludom na budku.
Keby ti ausländeri boli väcsinou zo stredoeuropskeho priestoru napr.
Alebo aj z vychodnej azie a pod., ti sa velmi rychlo zaclenia a zapadnu do spolocnosti. Problem je, ze su väcsinou z Balkanu a Turecka. Vytvaraju si tu paralelnu komunitu a namiesto zaclenit, sa snazia separovat.

to je realita, oni si vybudovali stat v state. jasne, ze sa maju dobre, dotiahli si cele rodiny, priatelov, maju deti ako smeti, takze maju o zabavu postarane a o peniaze (rodickovsky prispevok, pridavky...) tiez
raj na zemi, pardon, raj v tureckom rakusku :)
30.03.2009 22:49
lillyE
iconCitovať:
treba sa aj pozriet na obsadene posty hornych bossov: Telekom Austria: Boris Nemsic, T-Mobile: meno som zabudla, ale je to cech... :o

...no ved to som ja vzdy brala za priklad,minule to dokonca aj v nejakom clanku pisali...nemusis ist ani na obsadenie hornych...Mirna a Dinko Jukic, Fabien Nadarjah (ci ako sa to pise), o zlozeni futb. nar. druzstva ani nehovorim-prevaha jugo a turci, a ich najlepsi hokejista vo svete Tomas Vanek...ja to pouzivam ako priklad vzdy,ked niekto rypne...lebo ti jugo,turci,cesi a neviem kto-na tych povedia,ze su ich
30.03.2009 22:52
Kathy
iconCitovať:
iconCitovať:

...no ved to som ja vzdy brala za priklad,minule to dokonca aj v nejakom clanku pisali...nemusis ist ani na obsadenie hornych...Mirna a Dinko Jukic, Fabien Nadarjah (ci ako sa to pise), o zlozeni futb. nar. druzstva ani nehovorim-prevaha jugo a turci, a ich najlepsi hokejista vo svete Tomas Vanek...ja to pouzivam ako priklad vzdy,ked niekto rypne...lebo ti jugo,turci,cesi a neviem kto-na tych povedia,ze su ich

to je ten problem, ze sa vela ludi citi oslovenych. ja nemam na mysli tych dobrych! moja kamoska je srbka, sef cech, direktor sved, centrala francuzsko. moj syn sa kamarati s poliakom a indom. o integrovanych tu nepadlo ani slovo! :cry:
ja mam na mysli imigrantov s cielom cicat republiku a este sa chichunat do hrsti, aki su ti rakusaci sprosti. :rolleyes:
30.03.2009 22:59

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2