Diskusia

macka25
Príspevkov: 4
Ahojte

chceli by sme sa spytat ci niekto stava v Rakusku s pomocou slovenskej stavebnej firmy? Je to vobec mozne?
Dakujeme za pomoc!!!
25.05.2009 13:32
niny
Príspevkov: 77
iconCitovať:
Ahojte

chceli by sme sa spytat ci niekto stava v Rakusku s pomocou slovenskej stavebnej firmy? Je to vobec mozne?
Dakujeme za pomoc!!!

ahojte

pokial ja viem,tak nie je mozne stavat tu so slov. firmou.Museli by mat povolenie a to rakusania davaju len jednotlivcom,ako napr. jednemu zivnostnikovi. my sme teraz podpisali zmluvu s jednou madarskou firmou,ktora ma firmu aj v rakusku a maju nekompromisne ceny.
25.05.2009 17:33
macka25
Príspevkov: 4
Ahoj
dakujeme. Mas na mysli tu madarsku firmu ktora sedi v Kitsse - spolu s tou slovensko - rakuskou realitkou? Mozes nam prosim napisat v akych cenach sa asi pohybuju? Stavas s nimi cely dom?

Dakujeme
25.05.2009 18:29
krato76
Príspevkov: 381
iconCitovať:
Ahoj
dakujeme. Mas na mysli tu madarsku firmu ktora sedi v Kitsse - spolu s tou slovensko - rakuskou realitkou? Mozes nam prosim napisat v akych cenach sa asi pohybuju? Stavas s nimi cely dom?

Dakujeme

ahoj,tu niny,ale pisem z manzelovho nicku :)
ano,je to ta madarska firma-Pakucs bau.
my sme presli tristvrte rocnu torturu s inymi rak. stavebnymi firmami,ale ceny a pristup neboli nic moc.tym,ze rozpravam po madarsky,dala som sa do reci aj s madarom a velmi ma prekvapil jeho mily a profesionalny pristup a hlavne cenova ponuka.pri rakuskych cenach sme chceli nakoniec stavat nie dom na kluc,ale tie dokoncovacky sme si chceli dorobit svojpomocne,ale pri madarovi sme sa rozhodli postavit kompletne na kluc,lebo ta cena je naozaj dobra.je tazko povedat ake ma ceny,lebo ja neviem co presne chcete,ale nemyslim,ze ma konkurenciu,aspon zatial.rakuske firmy ti povedia cenu akoze na kluc,ale potom este k tomu prirataju kopec veci,ako napr. zakladovu dosku,pripoj sieti z ulice do domu,nadobu na dazdovu vodu,...atd.a to tam vsetko treba mat.keby sme o tom nevedeli,tak sa pekne oserieme,lebo toto moc nespominaju.
vy uz mate pozemok?
26.05.2009 10:47
susi206
Od: Kittsee
Príspevkov: 125
ahojte! neviete mi poradit? som pred kupou pozemku vo Wolfsthal a začinaju sa na mna sypat informácie a nakoniec zistujem ze poplatky, pripojky atd ma budu stat pomaly tolko co polovia pozemku. nie je tu niekto kto si tým vsetkym presiel a ma montovaný dom?
29.05.2009 18:56
juraj154
Príspevkov: 7
ahojte kazdy ma svoje zazitky a my mame s madarom velmi, velmi zle, je velmi neochotny a neprijemny clovek , ktory vobec nevie po nemecky a preto rozmyslam co vlastne v rakusku robi. vobec nam neporadil a ani nemal nejako s nami sa chut bavit, asi si mysli, ze ked ma par zakaziek tak je majster sveta, absolutne sklamanie z jeho pristupu , nema cas no to je trochu smiesne ved by mohol byt rad, ze niekto od neho nieco chce, no len aby to s nim zle nedopadlo.
pozdravujem vsetkych co s nim zacali stavat.
29.05.2009 21:02
krato76
iconCitovať:
ahojte kazdy ma svoje zazitky a my mame s madarom velmi, velmi zle, je velmi neochotny a neprijemny clovek , ktory vobec nevie po nemecky a preto rozmyslam co vlastne v rakusku robi. vobec nam neporadil a ani nemal nejako s nami sa chut bavit, asi si mysli, ze ked ma par zakaziek tak je majster sveta, absolutne sklamanie z jeho pristupu , nema cas no to je trochu smiesne ved by mohol byt rad, ze niekto od neho nieco chce, no len aby to s nim zle nedopadlo.

no,k nam sa spraval absolutne super,bol velmi ochotny,na rozdiel od rakusanov a so vsetkym nam pomohol a vysvetlil ked sme niecomu nerozumeli.vzdy sa prisposobil casovo nam,nie my jemu.nieje pravda ze vobec nevie po nemecky(aj ked netvrdim ze hovori super),to neviem odkial mas.snami sice komunikoval po madarsky,ale to len preto,lebo moja manzelka nehovori nemecky ale madarsky.okrem toho,je tam aj jeho brat a on hovori uplne plynule nemecky,takze som ta trosku nepochopil.ale neberem ti tvoj nazor. niekedy je to aj o tom,ze kto ako knemu,tak aj on k druhym.vobec som nemal z neho pocit,ze je majster sveta.hovorim,k nam sa spraval velmi milo.kludne to mozete vsetci brat ako reklamu,je mi to jedno ;)
30.05.2009 12:21
juraj154
Príspevkov: 7
iconCitovať:
iconCitovať:

o,k nam sa spraval absolutne super,bol velmi ochotny,na rozdiel od rakusanov a so vsetkym nam pomohol a vysvetlil ked sme niecomu nerozumeli.vzdy sa prisposobil casovo nam,nie my jemu.nieje pravda ze vobec nevie po nemecky(aj ked netvrdim ze hovori super),to neviem odkial mas.snami sice komunikoval po madarsky,ale to len preto,lebo moja manzelka nehovori nemecky ale madarsky.okrem toho,je tam aj jeho brat a on hovori uplne plynule nemecky,takze som ta trosku nepochopil.ale neberem ti tvoj nazor. niekedy je to aj o tom,ze kto ako knemu,tak aj on k druhym.vobec som nemal z neho pocit,ze je majster sveta.hovorim,k nam sa spraval velmi milo.kludne to mozete vsetci brat ako reklamu,je mi to jedno ;)

No to by som rad chcel vediet ,ze keby tvoja zena nevedela po madarsky ako sa spolu bavite!!!!!!ked nevie po nemecky, alebo ty vies dobre?

ja som 10 rokov v rakusku a viem po nemecky dost dobre slovom aj pismom a rozumel som mu akurat pozdrav.

A to co je, ze ako k nemu tak aj on k druhym? Sa zobud, ved ja som jeho zakaznik a on sa musi spravat milo ku vsetkym a nie iba k tym co hovoira po madarsky, lebo mi to tak pripadalo , ze ci vieme? A co ja som v madarsku, aby som muslel vediet? Alebo on v rakusku? A nech sa nikdo nehneva, ja proti madarom naozaj nic nemam.To s prepacenim!!!
A dalsia vec bola, co nas uplne dorazilo , ze sa zacal vypytovt na nase financie, tak to bol gol, to je drzost jak svina, neviem asi si myslel , ze mu dame peniaze na ruku a ked sme povedali , ze cast bude kredit tak sa tvaril, jak keby som mu nieco ukradol ,mozno ty to calujes hovovostou tak sa asi na teba pozeral a este aj ta rec asi rozhodla.

Ja tu nechcem nikoho ohovarat, ani mu vyhovarat jeho rozhodnutie su to len nase skusenosti. Podotykam, ze sme diskutovali s rakuskymi firmami a ani jedna sa takto nespravala a to sme tu cudzinci,absolutna profesionalita.Som prekvapeny.
30.05.2009 18:16
susi206
ludia...ked sa tu konecne prestanete natahovat, tak mi prosim poradte ako sa postupuje pri stavbe.....
ak teda je tu niekto ochotny
dik
30.05.2009 21:10
krato76
iconCitovať:
ludia...ked sa tu konecne prestanete natahovat, tak mi prosim poradte ako sa postupuje pri stavbe.....
ak teda je tu niekto ochotny
dik

o.ka,mas pravdu,stacilo ;)
najprv si musis ujasnit co chces,aky dom,ake kurenie,ci pivnicu,alebo nie z coho chces stavat ...atd.pripadne ak si este nie rozhodnuta,tak sa priamo vo firme s ktorou si sa rozhodla stavat popytaj a porad sa snimi.mi sme mali to stastie ze sme nemuseli jednat s tymi firemnymi"kravatkovimi"teoretikmi,ale priamo s clovekom co tie domy aj stavia,takze mam aj poradil kde sa da na com usetrit,na com sa neoplati setrit a priamo snim sme preberali aj ake je na nas dom vhodne kurenie,lebo to sme mali dost dlho dilemu ake dame.
ono je ti dost tazko takto cez net radit ked nenapises ake mas predstavy.najlepsie je si obehat niejake firmy,dat si urobit skycu podorysu(mi sme si dali aj 3D pohlady,aby sme videli ako ten dom bude vyzerat)a az na zaklade toho ti bude vediet firma urcit presnejsiu sumu.ked ti mozem poradit,aj sa pytaj ci je cena zo zakladovou doskou,ci je v cene aj pritiahnutie sieti z ulice do domu,ci je v cene zberna nadoba na dazdovu vodu,WC pre stavbarov,odvoz hliny,myslim ze aj unimobunku pre robotnikov(ale to som si neni uplne isty),ci vybavia stavebne povolenie....atd.lebo rakuske firmy to moc nespomynaju a starat sa o to potom musis ty sama a to tiez nieco stoji.nam toto vsetko nabezpecuje firma s ktorou staviame a mame to hned v cene domu.
neviem ci som ti niejako pomohol,ale snazil som sa ti dat aspon ake take informacie :D
31.05.2009 00:28
susi206
Dakujem Kratko!
Veci sa majú tak....že, kupujem čistý pozemok. Ak som dobre pochopila, nikto mi nec nespravi, ani obec a vsetko si musim nechat spravit na vlastne naklady...je to normálne? Obec to má uplne v paži a na ničom sa nepodiela? nechce sa mi tomu verit. jedine co som si ista, musi mi obec alebo terajsi este vlastnik spravit prijazdovu cestu.ale nic viac???? este ze vsetky rozvody koncia blizko mojho pozemku, lebo vsetko sa vyratava na metre. dokonca aj ustredne kurenie si musim nechat pritiahnut do domu na vlastne naklady.ja teraz zaplatim aufschliessunkosten 9000 euro a potom este esxtra pripojky? bože to kolko bude stať? plus fernwärme minimalne 6000. ved to bude pomaly viac nez za pozemok :rolleyes:
31.05.2009 09:20
krato76
iconCitovať:
Dakujem Kratko!
Veci sa majú tak....že, kupujem čistý pozemok. Ak som dobre pochopila, nikto mi nec nespravi, ani obec a vsetko si musim nechat spravit na vlastne naklady...je to normálne? Obec to má uplne v paži a na ničom sa nepodiela? nechce sa mi tomu verit. jedine co som si ista, musi mi obec alebo terajsi este vlastnik spravit prijazdovu cestu.ale nic viac???? este ze vsetky rozvody koncia blizko mojho pozemku, lebo vsetko sa vyratava na metre. dokonca aj ustredne kurenie si musim nechat pritiahnut do domu na vlastne naklady.ja teraz zaplatim aufschliessunkosten 9000 euro a potom este esxtra pripojky? bože to kolko bude stať? plus fernwärme minimalne 6000. ved to bude pomaly viac nez za pozemok :rolleyes:

ahoj susi.
aj mi sme kupovali cisty pozemok.nam inzinierske siete priviedla obec pred pozemok,ale museli sme si to platit sami(to sa da v prellene aj na splatky,ale kazda obec to ma inak).z ulice do domu si to hradis a robis sama ak ti to neurobi staveb.firma.preto som ta na to upozornoval,lebo na takychto veciach sme sa skoro odrbkali mi sami.uplne najidealnejsie je ked si to das vsetko urobit firmou,nech si to zarataju do ceny domu,vtedy to mas bez starosti.mi to tak mame a som tomu fakt velmi rad.co sa tyka kurenia,mi sme ziadne ustredne kurenie netahali,ani ho mat nebudeme,ani plyn.budeme kurit pomocou tepelneho cerpadla a to mame tiez zaratane v cene domu.hlavne neries vsetko hned a rychlo,poriadne si vsetko pozistuj a prepocitaj.mi sme spekulovali tristvrte roka kym sme sa rozhodli ;)
a neboj,vsetko vyzera na zaciatku strasne zlozito a draho,ale nakoniec je to vacsinou inak,tiez sme mali sem tam"hlavu v smutku" a teraz uz ideme stavat :D
31.05.2009 21:40
susi206
ahoj Krato!

Presne ako hovoris....ja uz tu hlavu v smutku mam....
na jednej strane ma odradzaju ceny poplatkov...ktore by sa dali sice prezit, ale kazdy mi hovori tu ze je to vela za m2.i ked som pozemok v tejto lokalite lacnejsi nenasla. ja uz naozaj neviem co mam robit a do Rovinky alebo Luznej sa mi nechce...lebo to cestovanie ma raz zabije tym ze robim v Rakusku...ved moj sef by skolaboval keby som dosla raz neskoro. a stale si hovorim ze je to lepsie ako mat za 4,5 mega byt v BA bez parkovania....
teraz mam naozaj hlavu v smutku :(
31.05.2009 23:18
SanoMantu
Príspevkov: 2
]FESACIKOVIA S MADAROM SME MALI TU CEST AJ S PANOM CO MA SUSEDNY POZEMOK,TEN MILY SUPERMAN NAM NACENIL DOM NA 250 000EUR
HRUBU STAVBU ZA 100 000EUR
NIC VIAC KTOMU DODAVAT ASI NEMUSIM.ON SI NENAHADZUJE PERCENTA,TEN TIPEK CENU NASOBIIIII.
KEBY SOM SI TAM MAL DOVIEZT UNIMOBUNKU A V NEJ SA POTIT,TAK RADSEJ AKO JEMU DAT PENIAZE.
01.06.2009 00:36
duradnik
Príspevkov: 26
iconCitovať:
]FESACIKOVIA S MADAROM SME MALI TU CEST AJ S PANOM CO MA SUSEDNY POZEMOK,TEN MILY SUPERMAN NAM NACENIL DOM NA 250 000EUR
HRUBU STAVBU ZA 100 000EUR
NIC VIAC KTOMU DODAVAT ASI NEMUSIM.ON SI NENAHADZUJE PERCENTA,TEN TIPEK CENU NASOBIIIII.
KEBY SOM SI TAM MAL DOVIEZT UNIMOBUNKU A V NEJ SA POTIT,TAK RADSEJ AKO JEMU DAT PENIAZE.

Ak sa smiem spýtať, na ako veľký dom (napr. v m2 zastavanej plochy) bola tá ponuka?
01.06.2009 09:16