Diskusia

krato76
Príspevkov: 381
iconCitovať:
]FESACIKOVIA S MADAROM SME MALI TU CEST AJ S PANOM CO MA SUSEDNY POZEMOK,TEN MILY SUPERMAN NAM NACENIL DOM NA 250 000EUR
HRUBU STAVBU ZA 100 000EUR
NIC VIAC KTOMU DODAVAT ASI NEMUSIM.ON SI NENAHADZUJE PERCENTA,TEN TIPEK CENU NASOBIIIII.
KEBY SOM SI TAM MAL DOVIEZT UNIMOBUNKU A V NEJ SA POTIT,TAK RADSEJ AKO JEMU DAT PENIAZE.

mame dost rozdielne skusenosti s madarom ako ty,takze sa mi na to ani nechce reagovat.
cenu si sice napisal,ale aky velky dom,co vsetko tam chces,to si niejako opomenul...
ale o.ka,co vyhovuje jednemu,nemusi druhemu ;)
01.06.2009 09:33
krato76
iconCitovať:
ahoj Krato!

Presne ako hovoris....ja uz tu hlavu v smutku mam....
na jednej strane ma odradzaju ceny poplatkov...ktore by sa dali sice prezit, ale kazdy mi hovori tu ze je to vela za m2.i ked som pozemok v tejto lokalite lacnejsi nenasla. ja uz naozaj neviem co mam robit a do Rovinky alebo Luznej sa mi nechce...lebo to cestovanie ma raz zabije tym ze robim v Rakusku...ved moj sef by skolaboval keby som dosla raz neskoro. a stale si hovorim ze je to lepsie ako mat za 4,5 mega byt v BA bez parkovania....
teraz mam naozaj hlavu v smutku :(

caf caf susi.
sak skus pokukat aj inde pozemky ako v hainburgu,tie su podla mna lacnejsie,len neviem ci by si isla aj na dedinku.
01.06.2009 12:02
susi206
Od: Kittsee
Príspevkov: 125
Ja som chcela vo Wolfsthal.....ale asi to kupim....v okolo BA su stale drahsie a v Rakusku lacnejšie ani nebudu...a urcite maju taku hodnotu, lebo banka mi je ochotna dat credit 100 %
01.06.2009 22:34
krato76
iconCitovať:
Ja som chcela vo Wolfsthal.....ale asi to kupim....v okolo BA su stale drahsie a v Rakusku lacnejšie ani nebudu...a urcite maju taku hodnotu, lebo banka mi je ochotna dat credit 100 %

ak si rozhodnuta byvat v AT,tak by som asi moc nevahal s kupou pozemku,lebo tie budu uz len stupat.a este ked to ani nemusis kešovat so svojho a mas rozumne splatky,tak preco nie :D
02.06.2009 09:25
burgenlandman
Príspevkov: 5649
iconCitovať:

zvazovala si aj kupu hotoveho domu? myslim starsieho. my sme kupili dom s pozemkom 1200 m2 za cenu,co by dnes stal len cisty pozemok. pritom dom je velky, priestranny, podpivniceny.... staci co to poprerabat. a celej tej pakarni so sietami, povoleniami a tahanicami so stavebnou firmou sme sa vyhli. uz rok byvame a nevieme si vynachvalit.
Doktori mi povedali, ze maximalne 1 pohar vina denne. Dokazem s tym zit...
03.06.2009 12:44
susi206
Ahojte vsetci!!!
Tak ja mam vogla v hlave....zasa som prisla na to ze v Malinove pri BA sa predavaju pozemky, za super cenu aj so sietami. problem je doprava, ale ked nemusime chodit na 8 hodinu, tak sa da.....

co sa tyka rakuska, vsetci ma odhovaraju...resp. ma upozornuju ze na siete rund herum si mozem prichystat najmenej 20 000 euro....

tak ja zasa neviem co mam robit......
03.06.2009 19:06
happenz
Od: Altmannsdorf
Príspevkov: 411
iconCitovať:
Ahojte vsetci!!!
Tak ja mam vogla v hlave....zasa som prisla na to ze v Malinove pri BA sa predavaju pozemky, za super cenu aj so sietami. problem je doprava, ale ked nemusime chodit na 8 hodinu, tak sa da.....

co sa tyka rakuska, vsetci ma odhovaraju...resp. ma upozornuju ze na siete rund herum si mozem prichystat najmenej 20 000 euro....

Kup si na eBay striborny dolar a hod. Vogel je Malinovo
03.06.2009 21:28
burgenlandman
Príspevkov: 5649
iconCitovať:
iconCitovať:
Ahojte vsetci!!!

Kup si na eBay striborny dolar a hod. Vogel je Malinovo

hapenc, ty si jej poradil... :-) sak si to hodi chuda dievca.
zuzi - ja hlasujem za osterajch. na ten ficoland uz by som sa nevratil...
Doktori mi povedali, ze maximalne 1 pohar vina denne. Dokazem s tym zit...
04.06.2009 16:27
susi206
:lol:
Máte pravdu.....uz sa ani mne nechce na ficoland.....
riešim rakusko....aj tak na fica nerobim roky rokuce a dufam ani nebudem
a nebudem si ani hadzat mincou....he he
len vam sa to vsetkym hovori ked ste pokupovali pozemky este lacno....teraz to vychadza dost a este stavba domu...... :(
15.06.2009 23:11
smeckar
Príspevkov: 6
iconCitovať:
len vam sa to vsetkym hovori ked ste pokupovali pozemky este lacno....teraz to vychadza dost a este stavba domu...... :(

obavama sa ze na tomto fore su ludia ktori nakupili lacne pozemky v mensine, vacsina ludi tu nakupila za v podstate sucasne ceny. ludia co dnes kupuju pozemky tak robia nie kvoli cenam (tie su spolu so sietami uplne porovnatelne a casto aj vyssie ako v SR) ale kvoli tomu ze chcu zit v normalnom prostredi a nie v chlieve tam vedla.
17.06.2009 09:18
krato76
iconCitovať:
iconCitovať:

obavama sa ze na tomto fore su ludia ktori nakupili lacne pozemky v mensine, vacsina ludi tu nakupila za v podstate sucasne ceny. ludia co dnes kupuju pozemky tak robia nie kvoli cenam (tie su spolu so sietami uplne porovnatelne a casto aj vyssie ako v SR) ale kvoli tomu ze chcu zit v normalnom prostredi a nie v chlieve tam vedla.

tak tak,ide z vacsej casti o kulturu zivota v AT v porovnani s SK.aj ked ja som mal to stasie ze som este vymakol lacnejsi pozemok,ale aj keby bol rovnaky ako na SK,aj tak by som isiel do rakuska ;)
17.06.2009 09:36
susi206
To je vas nazor....na jedne strane mate pravdu a na druhej ani nie....
ja ked som hladala pozemok pri bratislave, tak som urcite nemohla hovorit o nejakom chlieve, pretoze to boli honosne domy a mali vsade cisto....
a dalsia vec....chodte do wolfsthal a nechcite vediet co je za tymi domami z druhej strany....ako u ciganov....
vsetci sme rovnaki....trosku či viac....
ja mam tiez rada rakusko, ale nezabudam kde mi papula narastla....
17.06.2009 10:31
titi_boy
Príspevkov: 19
iconCitovať:
iconCitovať:
iconCitovať:

tak tak,ide z vacsej casti o kulturu zivota v AT v porovnani s SK.aj ked ja som mal to stasie ze som este vymakol lacnejsi pozemok,ale aj keby bol rovnaky ako na SK,aj tak by som isiel do rakuska ;)

pripajam sa v vam :) Radsej si priplatim, ale budem byvat v lepsom prostredi :P Len este doriesit celu rekonstrukciu a mozem sa stahovat :lol:
17.06.2009 10:32
mato1981
Príspevkov: 23
Ahojte,

aj ked sa uz diskusia rozbehla inym smerom, rad by som sa vratil k povodnej.
Rad by som sa spytal na Hainburg:
1. Je mozne stavat so slovenskymi zivnostnikmi? Ak ano, ako dlho trva vybavenie povolenia?
2. Ked stavat hrubu stavbu svojpomocne, kolko ludi moze pomahat?

Dakujem
martin
19.11.2009 12:08
jarinko
Príspevkov: 23
ahoj... ked stavias stou firmou tak som zvedavy kolko ti ten dom vydrzi,videl som ich pracu a garantujem ti ze by som nechcel od nich dom ani keby mi ho postavili zadarmo... a najvacsie chyby robili hned zo zaciatku na zakladoch,cize natom co je najdolezitejsie na celom dome,takze myslim si ze to nieje dobra volba....
21.11.2009 19:53