Diskusia

Mat
Príspevkov: 4
Zdravim Krato,

mam otca stavebneho inziniera, takze ma upozornil na vsetky odrby, ktore Pakucs spravil a bolo toho hodne. Mozno keby som to nerozpoznal ako 99% ludi tak kludne spim a netrapi ma ze som zaplatil 4500Eur za vystuz do stropu a v skutocnosti priviezol za 2800Eur. Ja som pocital, ze vsetci sa ma budu snazit opinkat a s nejakou rozumnou mierou som pocital, ale niektore veci uz boli naozaj moc (pre info tu vystuz som este ako tak prezul). Pakucs ma dobrych robotnikov, ale jednania s nimi (zubar a baumeister) - klamu, nedrzia slovo, zmenia dohodnuty a podpisany splatkovy kalendar a ked nechces zaplatit dopredu - vydieraju ze zastavia stavbu a ostatne veci ... a clovek aj ked je v prave tak ho tie veci dost neprijemne zaskocia. A k tomu nenormalna arogancia. Chyby robia vsetci ale zatial som sa vzdy vedel dohodnut a veci vyriesit, ale dialog s Pakucsom zial nefunguje. Skoro cely cas boli samozrejme aj ku mne velmi mili a ustretovi, kym som bol potichu ale ked som sa ozval, vsetky sluby a dohodnute veci zrazu padli a nebol mozny dialog.

m
21.02.2011 00:43
krato76
Príspevkov: 381
iconMat:
Zdravim Krato,

mam otca stavebneho inziniera, takze ma upozornil na vsetky odrby, ktore Pakucs spravil a bolo toho hodne. Mozno keby som to nerozpoznal ako 99% ludi tak kludne spim a netrapi ma ze som zaplatil 4500Eur za vystuz do stropu a v skutocnosti priviezol za 2800Eur. Ja som pocital, ze vsetci sa ma budu snazit opinkat a s nejakou rozumnou mierou som pocital, ale niektore veci uz boli naozaj moc (pre info tu vystuz som este ako tak prezul). Pakucs ma dobrych robotnikov, ale jednania s nimi (zubar a baumeister) - klamu, nedrzia slovo, zmenia dohodnuty a podpisany splatkovy kalendar a ked nechces zaplatit dopredu - vydieraju ze zastavia stavbu a ostatne veci ... a clovek aj ked je v prave tak ho tie veci dost neprijemne zaskocia. A k tomu nenormalna arogancia. Chyby robia vsetci ale zatial som sa vzdy vedel dohodnut a veci vyriesit, ale dialog s Pakucsom zial nefunguje. Skoro cely cas boli samozrejme aj ku mne velmi mili a ustretovi, kym som bol potichu ale ked som sa ozval, vsetky sluby a dohodnute veci zrazu padli a nebol mozny dialog.

m

caf caf.
je fakt ze stavbu som do detailu neskumal,kedze tomu nerozumiem.co sa tyka ostatnych veci,ja som mu platil vzdy az po dokonceni urcitej fazy stavby(mimo 10% co sme museli zaplatit dopredu hned na zaciatku stavby),tak sme boli dohodnuty.takze mi sme ziadny splatkovy kalendar ani nemali s nimi dohodnuty a nebol ziadny problem,dokonca sa raz stalo ze nam mesiac neodisla jedna splatna,ale staval dalej,iba nas na to upozornil,ze mu to neprislo.stavebny kalendar co nam dali na zaciatku,splnili na den.....takze z tohoto som prekvapeny.mi sme s jeho bratom-zubarom nejednali,takze k nemu sa neviem vyjadrit.
to stou aroganciou som uz pocul od niekoho,asi na tom nieco bude,no k nam bol zatial vzdy mily.bohvie,mozno ked budem este dodatocne od neho nieco potrebovat aj knam sa znemi....
22.02.2011 11:24
Mat
Ahoj Krato,

On ma naplanovane ze ta o dalsich 5-10tis Euro natiahne a ked mu tuto jeho predstavu nebidaj ohrozis tak je problem.Ked som mu povedal, ze drevo tam dal 3 triedu, tak chcel zrazu peniaze az do konca dopredu (lebo citil a ja som sa s tym netajil, ze s tym nie som spokojny a ze na konci mu to mozem zuctovat). Zrazu ziaden dohodnuty zmluvny splatkovy kalendar neplatil a nechal mi 2 mesiace snezit na stavbu - skridle mi polozil teraz vo februari.

re neskorsie veci:
Myslim, ze stavia vcelku kvalitne. V kazdom pripade mas zaruku na stavebne prace 3roky a ak sa aj nieco neskor vyskytne stale to mozes reklamovat - ako baumeister je zodpovedny.

cau, m
25.02.2011 09:36
machala.r
Príspevkov: 6
pozeram, ze rozoberate Pakucsa. tiez som s nim chcel stavat, no uz som pocul kopec staznosti a reklamacii na jeho firmu. to radsej ostanem este v byte a dam si tu namahu najst spolahlivejsiu firmu. ked som s nim rozpraval, tak spominal, ze uz toho viac postavil. aj som ti to bol pozriet. no dozvedel som sa aj o stavbach, ktore mi nespominal a tam to bolo sama bieda. ti ludia, ktorym to Pakucs staval, oznacili Pakucsa za podvodnika. mozno ze to prehanali, no nieco asi na tom bude....
04.04.2011 23:11
marcelkanasa
Príspevkov: 5
Ahojte, myslím si, že nie su v Rakúsku len maďaro-slováci...sú tu aj poliaci, už hodne dlho a vykonávajú stavebné práce všetkych druhov, u mojej rodiny teraz robili rekonštrukciu, sú to celkom príjemní ľudia a majú výborného šéfa, skúsim zohnať kontakt na tú firmu, ale pokiaľ viem, nemali žiadné problémy s povoleniami.
13.04.2011 17:09
Pipka
Príspevkov: 1
Ahojte dobra debatka, ja sa pridavam, co sa tyka madarskej stavebnej firmy , neodporucam!!!
absolutne nezodpovedny clovek , staznosti zo vsetkych svetovych stran obycajny suflikant.
My ideme tiez stavat a vybrali sme si stavebnu firmu co sidli v realitke v Kittsee americky dom.
Velmi prijemna a zodpovedna komunikacia.
Co sa tyka vsetkych informacii ak ma niekdo zaujem ozvite sa
15.04.2011 10:42
bibi29
Príspevkov: 15
Ahojte. aj my ideme stavat v Hainburgu. Pipka, nas by celkom zaujimali informacie k tej stavebnej firme v Kittsee. Poslem mail? Uvazujeme aj nad tym, ze by sme stavali prostrednictvom slovenskej firmy, ked sa to teraz od maja uz bude dat. Len som zvedava co za podmienky im Rakusania daju. Inac, my sme si pozerali aj tuto stavebnu firmu: www.freundmassivhaus.at Uz nas aj kontaktovali, nakolko sme si od nich objednali katalog, tak nas maju v databaze a zistovali, ci teda chceme stavat alebo nie. Nevie niekto o nich nieco?
Zaroven som kontaktovala aj tuto slovensku firmu, oni v Rak. mozu stavat. SLOVENSKY DOM a.s. (www.slovenskydom.sk) a vraj stavaju za slovenske ceny. Len asi bratislavske :-( Nema niekto s nimi skusenosti? Posledne stavali v Gattendorfe a Proellenkirchene....
27.04.2011 13:05
m1m242
Od: Hainburg a.d. Donau
Príspevkov: 13
iconbibi29:
Ahojte. aj my ideme stavat v Hainburgu. Pipka, nas by celkom zaujimali informacie k tej stavebnej firme v Kittsee. Poslem mail? Uvazujeme aj nad tym, ze by sme stavali prostrednictvom slovenskej firmy, ked sa to teraz od maja uz bude dat. Len som zvedava co za podmienky im Rakusania daju. Inac, my sme si pozerali aj tuto stavebnu firmu: www.freundmassivhaus.at Uz nas aj kontaktovali, nakolko sme si od nich objednali katalog, tak nas maju v databaze a zistovali, ci teda chceme stavat alebo nie. Nevie niekto o nich nieco?
Zaroven som kontaktovala aj tuto slovensku firmu, oni v Rak. mozu stavat. SLOVENSKY DOM a.s. (www.slovenskydom.sk) a vraj stavaju za slovenske ceny. Len asi bratislavske :-( Nema niekto s nimi skusenosti? Posledne stavali v Gattendorfe a Proellenkirchene....

Ahoj, k uvedenej rakuskej stavebnej firme sa neviem vyjadrit, ale firmu pana Nemcika som kontaktoval pred 1 rokom ohladom cenovej ponuky. Ich model organizacie SK prac sa mi nepozdaval, cena za hrubu stavbu bola tiez znacne premrstena a jednanie veeeelmi neuctive (dokonca si narokoval odmenu za vypracovanie cenovej ponuky). Mozno tato firma sa orientuje a je dobra len na hotove/katalogove domy, ale moj projekt domu bol specificky (masivna tehlova stavba)... a cenovym uletom sa ma chceli zbavit.
28.04.2011 11:39
bibi29
Príspevkov: 15
aha, tak to som zvedava ako dopadneme my. Chceme stavat na etapy s tym, ze nechcema dat vsetko jednej firme. V inej diskusii som nasla este tuto slovensku firmu: www.superdomy.sk Uvidim ako pochodime. My tiez nemame ziaden katalogovy dom.. A vy ste uz stavali? Cez koho?
28.04.2011 14:14
m1m242
Od: Hainburg a.d. Donau
Príspevkov: 13
iconbibi29:
aha, tak to som zvedava ako dopadneme my. Chceme stavat na etapy s tym, ze nechcema dat vsetko jednej firme. V inej diskusii som nasla este tuto slovensku firmu: www.superdomy.sk Uvidim ako pochodime. My tiez nemame ziaden katalogovy dom.. A vy ste uz stavali? Cez koho?

Z webu Tvojej uvedenej SK firmy moc mudra asi nebudes, navstiv ich osobne a ziadaj referencie - ziadaj vsetky v najblizsom okoli (nielen dobre alebo rodinkarske realizacie). Informuj sa u majitelov, ako boli s nimi spokojni... Ja som uz zacal stavat, v GUPL, s rakuskou firmou.
29.04.2011 11:30
Mat
Este raz Pakucsa na namesti v zidanom pripade nebrat - arogantne a grobianske jednanie, zvazujem s nimi sudny spor, riesim to cez pravnika. Ohol sa mi tram na streche a dosadol na vnutornu 10cm nenosnu priecku, podla statika je to vazny problem, lebo to zachvilu rozdrvi tu stenu a to nepocitam so snehom buducu zimu, na 15x15cm vodorovny hranol zatazili 6,5tony, sneh moze pridat podla normy dalsie 4,5 tony!!! Uz teraz to je kriticke. Ked som chcel stavebne vykresi krovu a stropu a staticke pocitanie "es ist nicht notwendig, wir haben keine, unser Zimmermanmeister hat alles in dem Kopf" a tvrdia ze je to na 120% a urcite to nepadne. Dva preklady mi otocili hore nohami a aby tu velku sipku co je na preklade ako to ma byt polozene niecim obrusovali aby to nebolo vidno. Katastrofa.
29.04.2011 13:43
chrobaak
Príspevkov: 8
ahojte, chcela som sem napisat svoju skusenost s prestavbou bytu s clovekom, ktory vo velkom zivnostnici ako na SVK, tak aj v AT. jeho meno je Lubos Husar a je od Levic.
kedze vsak moj prispevok by bol velmi dlhy, napisem sem len VAROVANIE: pana Husara obchadzajte na mile!
ak bude mat niekto zaujem vediet viac, odporucam ho na svoj prispevok na fore http://www.modrastrecha.sk/forum/tema/p-lubos-husar-levice-a-jeho-praca/?page=last&post=last&lastref=hp
10.07.2011 08:05
Rudiger
Príspevkov: 4180
Cudujem sa kazdemu, kto chce za kazdu cenu zit v Rakusku, ale kazdy den patra po niecom ,,slovenskom" len aby mu vo vrecku zostalo zopar sestakov ...
A pritom sa staci obzriet okolo seba a najdete tolko kvalitnych firiem a ak bude clovek chytri, usetri tolko, ze sa to mnohym ani nesniva - to je realita B)
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
10.07.2011 09:14
chrobaak
Príspevkov: 8
vobec sme sa nesnazili usetrit...
10.07.2011 15:09
strajana
Od: wels
Príspevkov: 2793
iconRudiger:
Cudujem sa kazdemu, kto chce za kazdu cenu zit v Rakusku, ale kazdy den patra po niecom ,,slovenskom" len aby mu vo vrecku zostalo zopar sestakov ...
A pritom sa staci obzriet okolo seba a najdete tolko kvalitnych firiem a ak bude clovek chytri, usetri tolko, ze sa to mnohym ani nesniva - to je realita B)

mam taky pocit, ze momentalne nie si vo svojej kozi...kazdy druhy prispevok omrmles ako stary dedo, namiesto aby si bol konkretny,
ako sa obzeram, tak sa obzeram....vidim same kvalitne rakuske firmy, ale nejak neviem byt chytrou, aby som usetrila.
A aj ked sa to samozrejme meni, nezabudaj ze v minulosti si fakt mohol usetrit poriadny peniaz, ak si staval namiesto s nemcami/rakusakmi s nejakou polskou/slovenskou/madarskou firmou.aj ked casto na ukor kvality - ale v pozitivnom pomere ku cene.
no ale ide cas, kedy si kazdy uvedomi, ze sa to uz neoplaca -ako sa uz neoplati mat v At auto so Sk znackou...
10.07.2011 20:22