Diskusia

karla23
Príspevkov: 1304
Kocur moj kamarat sa ako ja vyucil v byvalom statnom interhotely...nikdy ale casnika nerobil...a bol s priatelkou v tatrach...reku ideme na horucu cokoladu...do byvaleho statneho interhotela...myslel si ze mu urobia taku cokoladu ako niekedy ked sa tam ucil...vtedy babicka v kuchyni narezala cokoladu a roztopila ..pripravila...a podavana bola v striebornej kanvicke...husta...vravel mi kamos to ked si si vypil bolo pohladenie na zaludok velmi chutne...a predstav si co mi dnes pripravili do porcelanovej kanvicky..prasok zaliaty vodou....to je ta dnesna vysia uroven ;)
22.02.2017 13:15
karla23
Kocur v bratislave boli byvale statne interhotely...ako hotel devin...hotel carlton....tam bola uroven....este v 2000r ked som bol v devine na pstruha mi ho casnik na keridone pred domnou filetoval...mal na sebe smoking...aperitiv nam ponukli tak ze prisli s aperitivovym vozikom k stolu....tie casy dnes chybaju....snad este stat skupi spät byvale grandy a stara casnicka a hotelierska slava sa obnovi....:)

spominam si este v r 1996 ked nemci holandania dochodcovia chodili ako skupiny do grandu..aj do druheho grandu...a zaujimave je ze im jedlo kocur chutilo....ked vrchny dal na stol kos na tringelt...po ranajkach bol kos plny mariek silingov...zapadnych valut...vzdy sa to robilo tak ked skupiny odchadzali...ako je mozne ze dnes ked je ze vraj vsetko lepsie uz nemci a holandania nechodia dochodcovia ako skupiny do tatier...;)
22.02.2017 13:24
karla23
http://zivot.cas.sk/clanok/8334/vrtkavy-osud-mu-nadelil-zivot-bohaca-i-bezdomovca

kocur to bol pan casnik niekedy v grande...ako spomina on aj mne casnici niekedy ludia na veceru chodili v obleku do restauracie k stolu....zeny mali na sebe saty...dnes?v rifliach botaskach...teplakovej suprave :D :D ...takzvane welnes hotely :cry: :cry: :cry: totalny upadok servisu a urovne ...no ved co..nakoniec to mozno vyriesi neviditelna volna ruka trhu...tak sa vravi ;)
22.02.2017 13:27
karla23
Vychýrený elegán

Juzek, ako ho volajú Gorali spod Spišskej Magury, celý aktívny vek prežil na pľaci najlepších tatranských hotelov. „Najkrajšie chvíle a najlepšie čašnícke a barmanské roky som prežil v starosmokoveckom Grandhoteli,“ zaloví v spomienkach a na zarastenej tvári, ktorú mu holič v Kežmarku oholí raz za tri mesiace, sa mu zaligoce slza ľútosti. Za časmi, ktoré sú preňho nenávratne preč. Či si za to, ako skončil, môže sám, alebo neprajný osud, ťažko povedať. „Vtedy v Tatrách bola noblesná klientela, nie Rusi a Ukrajinci, síce bohatí, ale bez štipky kultúry, ktorí si k vianočnej tabuli sadnú v teplákovej súprave. Do Grandhotela chodili najmä Američania, Nemci a Holanďania. A tí vedeli oceniť majstrovstvo čašníka. Bežne som na prepitnom dostal za službu aj päťtisíc korún. Ale peniaze pre mňa nikdy nemali takú cenu, akú majú pre iných ľudí. Možno aj preto som takto dopadol.“ Pani Vnenčáková, manželka majiteľa turistickej chaty v Jezersku, hovorí, že jej staršie kolegyne spomínajú na Juzeka ako na veľkého tatranského bohéma. „Keď minule v robote naňho prišla reč, spomínali, že to bol vychýrený elegán a štramák. Nosil dlhý čierny kožený kabát, kožené nohavice, používal výlučne americké parfumy, pil iba najdrahšie francúzske koňaky.“

niekedy chodili americania nemci holandania ako spomina tento pan casnik...dnes?co dnes...dnes uz tato klientela nepride knam....neni jej co ponuknut...:cry: :cry:
22.02.2017 13:34
karla23
za jeden den mal 5 tisic ceskoslovenskych korun...ani sa mu nedivim ze nechcem emigrovat...no poco...aby robil pri schonbrune v biergarten v zastere a potil sa :D :D
22.02.2017 13:35
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
icon2Jana2:

Jeeej Kocur, mne sa vybavili stare ''zlate casy'' :) Ja som do Tatier chodila v tom case tiez velmi casto na sluzobne cesty a byvali sme vzdy v tych najlepsich hoteloch. Opisal si to uplne presne !!! Ja som rada za tu spomienku :)

Kocur tu mas tych +17 :w00t: a teraz pocitaj...:w00t:
22.02.2017 14:37
karla23
Kocur este som zabudol na Alcron v Prahe...to musela byt ina pecka :w00t:
22.02.2017 14:55
pitu47
Príspevkov: 11874
iconkarla23:
vzdy som bol velkorysy k ludom....:)
ano, niektorym si predpisal aj 2 keksiky a 2 kolecka :lol:
22.02.2017 15:02
2Jana2
Príspevkov: 493
iconheavy:
icon2Jana2:

Jeeej Kocur, mne sa vybavili stare ''zlate casy'' :) Ja som do Tatier chodila v tom case tiez velmi casto na sluzobne cesty a byvali sme vzdy v tych najlepsich hoteloch. Opisal si to uplne presne !!! Ja som rada za tu spomienku :)

:w00t: a nie je to 17 + :confused: Ty mas pocit, ze som sa tu hrala niekedy na neodolatelnu mladicu :rolleyes: Zum Glück, tymto syndromom netrpim :) Lutujem zeny, ktore ano ;)
22.02.2017 15:02
2Jana2
iconkarla23:
Kocur este som zabudol na Alcron v Prahe...to musela byt ina pecka :w00t:

Bola Mirko, tam sme tiez byvali na sluzobnych cestach ... aj hotel Pupp v Karlovych Varoch bol super :)
22.02.2017 15:17
kocur
Príspevkov: 6416
iconheavy:
icon2Jana2:

uz som to davno spocital - dama je v najlepsich rokoch... B):thumbup:
22.02.2017 15:28
2Jana2
iconkocur:
iconheavy:
icon2Jana2:

uz som to davno spocital - dama je v najlepsich rokoch... B):thumbup:

Tak, tak, dama v najlepsich rokoch a páni :rolleyes: asi tiez :) + - sme asi vrstovnici, deti mame v podobnom veku ;)
22.02.2017 16:28
pitu47
Príspevkov: 11874
icon2Jana2:
deti mame v podobnom veku ;)
:love: ty uz mas aj deti :confused:
22.02.2017 16:28
2Jana2
iconpitu47:
icon2Jana2:
deti mame v podobnom veku ;)