Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 11234Choď na stranu 3Choď na stranu 4
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
Tie nemyslel, nevie, ake su to... :w00t:
19.06.2011 22:23
pitu47
Príspevkov: 11874
ste dobri :lol: , ze mirecek myslel :lol:
19.06.2011 23:49
mirkuska
Príspevkov: 652
iconmartinw:
ale je logicke ze na slovenskom urade budes hlasit rakuska republika a nie österreich. ani na rakuskych uradoch nehlasis/nepises slovenska republika alebo slovensko ale v ich reci slowakai /slowakische republik. v uradoch sa pouziva vzdy uradny jazyk statu ... (to by si ako osoba so zakladnym vzdelanim mala vediet)
to ze ty si na nu vyvalila österreich na nu mohlo akurat tak zaposobit,ze sa potrebujes citit dolezita.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: sa mi vidi aky si ty mudry, je UPLNE jedno kto co napise- TY to vies lepsie. Mama musi byt na teba hrda :lol: :lol: :lol: :lol:

A ked sa ma Slovak pyta ako sa pise rakusko, tak predpokladam, ze po nemecky a nie po slovensky. Bo to co je, ze na policii nevedia ako sa pise Rakusko!?!?!?? A ako si uz mudroval Rakuska Republika- skratka Rakusko. Tak to som uz vobec nemyslela, ze nebude vediet, ze to Republika. Aaaale nic, zabudni na to mudrc. Asi mas rodinu na policii, ked sa ta to tak dotklo! :cry: Ma mrzi ze som ti ublizila! :cry: :cry: :cry:

Jak ako to spievaju die Ärzte? Angeber... Vsetko vie lepsie, vsade bol, vsetko videl... Presne ty, mal si vsetky leasingy pri vsetkych bankach, vsetky kredity odskussane, rakusku aj slovensku znacku, obciansky si vratil i mas ho znova, trvaly pobyt i vedlajsi, kazdu Uni mas uz za sebou! Vsetky joby a vsade. Proste VSETKO!
20.06.2011 09:55
martt
Príspevkov: 377
iconmartinw:
ale je logicke ze na slovenskom urade budes hlasit rakuska republika a nie österreich. ani na rakuskych uradoch nehlasis/nepises slovenska republika alebo slovensko ale v ich reci slowakai /slowakische republik. v uradoch sa pouziva vzdy uradny jazyk statu ... (to by si ako osoba so zakladnym vzdelanim mala vediet)
to ze ty si na nu vyvalila österreich na nu mohlo akurat tak zaposobit,ze sa potrebujes citit dolezita.

alebo aj Kai in der Slowakei.

Podobne ako vlcia ocel, teda Wolfstahl

A teraz gramaticka otazka cislo 1: ak je oficialny nazov Rakuska "Republik Österreich", tak nemalo by byt aj "Republik Slowakei"?

A cislo 2:

Nemec (specialne pre haryho) sa ohyba nasledovne:

der Deutsche
ein Deutscher
die Deutschen
zwei Deutsche

Nemali by sme podobne ohybat aj Slovaka? Pripadne ohnut Slovenku?
20.06.2011 11:26
hary01
Príspevkov: 12011
Marika myslis aj na nieco ine ako je ocas:)?nic v zlomB) ja dnes mam volno varime kacku na pomarancoch mede cervenu kapustu knedlik dobre bavorske pivecko bude pohoda dzez :lol: :lol: :lol:
20.06.2011 11:56
heavy
iconmartt:
Pripadne ohnut Slovenku?

Niektore su veru pruzné...;)
20.06.2011 15:44
martinw
Príspevkov: 1946
iconmirkuska:
iconmartinw:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: sa mi vidi aky si ty mudry, je UPLNE jedno kto co napise- TY to vies lepsie. Mama musi byt na teba hrda :lol: :lol: :lol: :lol:

A ked sa ma Slovak pyta ako sa pise rakusko, tak predpokladam, ze po nemecky a nie po slovensky. Bo to co je, ze na policii nevedia ako sa pise Rakusko!?!?!?? A ako si uz mudroval Rakuska Republika- skratka Rakusko. Tak to som uz vobec nemyslela, ze nebude vediet, ze to Republika. Aaaale nic, zabudni na to mudrc. Asi mas rodinu na policii, ked sa ta to tak dotklo! :cry: Ma mrzi ze som ti ublizila! :cry: :cry: :cry:

Jak ako to spievaju die Ärzte? Angeber... Vsetko vie lepsie, vsade bol, vsetko videl... Presne ty, mal si vsetky leasingy pri vsetkych bankach, vsetky kredity odskussane, rakusku aj slovensku znacku, obciansky si vratil i mas ho znova, trvaly pobyt i vedlajsi, kazdu Uni mas uz za sebou! Vsetky joby a vsade. Proste VSETKO!

neviem co beres, ale mala by si to vysadit....
popripade ak nieco mas brat, nezabudaj to brat pravidelne....

iconmirkuska:
Ma mrzi ze som ti ublizila! :cry: :cry: :cry:

neplac. niekdo ako ty mi nemoze ublizit. na nete berem vsetkych s rezervou, lebo mi je vsetko jedno ,akurat sa dobre zabavim.
[Naposledy editoval martinw, 20.06.2011 17:08]
20.06.2011 16:38
hary01
tak Mirka je typicky pripad slovenky ktora po 5r zivota v Rakusku sa citi byt rakusanka a chce to dokazat rakusku tym,ze si zoberie ich obcianstvo..nojo ..pozna niekto rakusanku ktora po 5r zivota v Nemecku si zobrala nemecky pas:)?
20.06.2011 16:52
hary01
tak ako si vsimam Martin ma uz preklepnute rakuske banky a lesingovky :w00t:
20.06.2011 16:53
martinw
iconhary01:
tak ako si vsimam Martin ma uz preklepnute rakuske banky a lesingovky :w00t:

no mam, lebo som si uz par veci na splatky bral.a i chodim so vsetkymi znamymi vybavovat ked nieco potrebuju po bankach alebo splatky, lebo vetsina nevie dobre nemecky. dokonca vetsina rakuskych bank nechce zalozit slovakovi konto u nich pokial nevie dobre po nemecky ( vraj nemoze podpisat zmluvu s bankou ktorej nerozumie). urobia vynimku v pripade ze pride s tebou niekdo kdo vie a i kontakt da na seba, ked nieco potrebuju.maju taky blby zakon asi rok-dva. ale zalezi i na koho natrafis.

teraz idem brat dalsie auto v septembry, mi konci leasing terajsieho.
20.06.2011 17:04
hary01
Martin v poriadku ak mas tie znalosti ked si beries auto na lesing dake vedomosti otom musis mat to ja jasne a ked chodis do bank s ludmi..ja som bol pred mesiacom s kamosmi ktori si zalozili ucet v banke nevedia skoro nic nemecky a bez problemu im banka zalozila ucet..zaklad je,aby im tam chodila mesacne vyplata a je to oki.
20.06.2011 17:06
martinw
iconhary01:
Martin v poriadku ak mas tie znalosti ked si beries auto na lesing dake vedomosti otom musis mat to ja jasne a ked chodis do bank s ludmi..ja som bol pred mesiacom s kamosmi ktori si zalozili ucet v banke nevedia skoro nic nemecky a bez problemu im banka zalozila ucet..zaklad je,aby im tam chodila mesacne vyplata a je to oki.

ale zalezi i na koho natrafis. .....toto si si neprecital zrejme.

ps : je zaujimave, ze chodis do viedne s kamaratmi im zakladat ucty. my sme obehali 8 pobociek roznych bank, kde nechceli zalozit ani s tym ze im budem tlmocit. nakoniec sme nasli ochotnu reifeisenku , kde teraz posielam vsetkych.
20.06.2011 17:12
heavy
iconhary01:

by som sa cudoval, keby si nemal adekvatny priklad k teme...
20.06.2011 17:15
hary01
Martin nie vo Viedni,ale v Mnichove som im pomahal zakladat ucet ;)
20.06.2011 17:16
martinw
iconhary01:
Martin nie vo Viedni,ale v Mnichove som im pomahal zakladat ucet ;)

my sa ale bavime o rakusku a o viedni. nemecko nemusi mat vsetko rovnake ako rakusko. alebo ma presmerovalo na www.slovaci.de a ani som si to nevsimol ?
20.06.2011 17:28

Choď na stranu 1Choď na stranu 11234Choď na stranu 3Choď na stranu 4