Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 21234Choď na stranu 4Choď na stranu 4
hary01
Príspevkov: 12011
Martin to co robia rakuske banky slovakom ma neprekvapuje..odjakziva rakusko zneprijemnovalo viac zivot cudzincom nez ine krajiny ...:thumbdown: :thumbdown:

v Nemecku by sa im to nestalo,konkretne v Mnichove aby ich banka odmietla...:thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
20.06.2011 17:30
martinw
Príspevkov: 1946
iconhary01:
Martin to co robia rakuske banky slovakom ma neprekvapuje..odjakziva rakusko zneprijemnovalo viac zivot cudzincom nez ine krajiny ...:thumbdown: :thumbdown:

v Nemecku by sa im to nestalo,konkretne v Mnichove aby ich banka odmietla...:thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

ja som napisal, ze v rakusku nechcu slovakom bez znalosti nemciny zalozit ucet, lebo nemozu podpisat zmluvu ktorej nerozumeju. a ty si to okometoval tym, ze to tak nieje, lebo ty si bol pred mesiacom, zalozit s kamaratmi ucet. tak ako to mozes vediet, ked si nezakladal ucet v rakusku ? nikoho nezaujima,ako je to nemecku, pre nas je dolezite, co sa deje tu.

iconhary01:
..odjakziva rakusko zneprijemnovalo viac zivot cudzincom nez ine krajiny ...:thumbdown: :thumbdown:

no osobne som sa nestretol , ze by sa snazili zivot zneprijemnovat, to ze sa riadia zakonmi pracovnici ? este boli vzdy ochotny pomoct najst nejake riesenie. ci v bankach, alebo na finacnom urade.dokonca i policajti sa nesnazia na rozdiel od slovenskych kolegov pri kazdej kontrole vybrat nejaku sumu. ked tu s kazdym jednas kludne a normalne, tak sa k tebe tiez normalne spravaju. na cudzincov si uz davno zvykli, vela z nich ma dokonca nejaku migracnu minulost... ked tak nemaju ludi, ktory po nemecky nevedia skoro vobec, alebo si pod nos mrmlu slovenske nadavky pritom.
[Naposledy editoval martinw, 20.06.2011 17:41]
20.06.2011 17:34
mirkuska
Príspevkov: 652
iconhary01:
tak Mirka je typicky pripad slovenky ktora po 5r zivota v Rakusku sa citi byt rakusanka a chce to dokazat rakusku tym,ze si zoberie ich obcianstvo..nojo ..pozna niekto rakusanku ktora po 5r zivota v Nemecku si zobrala nemecky pas:)?

Tak tak, typicky priklad, len je na hovno, ze väcsina sloveniek ani neviem, ze by mali narok na to obcianstvo uz po 6 rokoch a okrem toho tu nema kazdy Hauptwohnsitz. Ale to je jedno. Sa uz tesim na obcianstvo. Parada to bude :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Hlavne ze uz nebudem rovnakeho obcianstva ako ty-magor :w00t:

Tak tak- 5 rokokv va rakusku mi staci, aby som vedela, ze sem patrim! :love: :love: :love:
20.06.2011 19:45
mirkuska
iconhary01:
:

Aha ta to mi je novinka! Mne teda nik nezneprijemnoval zivot, Vies ako ty inym- tak ini tebe :lol: :lol: :lol: :lol:
20.06.2011 19:47
hary01
Martin napisal

ja som napisal, ze v rakusku nechcu slovakom bez znalosti nemciny zalozit ucet, lebo nemozu podpisat zmluvu ktorej nerozumeju

Co natom,ze nevedia nemecky?casom sa naucia...dost ludom som pomahal v Mnichove zalozit ucet a nemali ziadnu nemcinu a v banke im nerobili problem..neskustocne svinstvo co sa tam uvas deje :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
20.06.2011 20:20
mirkuska
iconhary01:
Martin napisal

ja som napisal, ze v rakusku nechcu slovakom bez znalosti nemciny zalozit ucet, lebo nemozu podpisat zmluvu ktorej nerozumeju

Co natom,ze nevedia nemecky?casom sa naucia...dost ludom som pomahal v Mnichove zalozit ucet a nemali ziadnu nemcinu a v banke im nerobili problem..neskustocne svinstvo co sa tam uvas deje :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Jasne, ja som minule tiez podpisala turecku zmluvu, neviem co sa tam pisalo, ale odvtedy mi kazdy vecer chodi dodavka desiatich kebabov ako svadobny dar s mojim buducim, vraj 50rocnym turkom...
20.06.2011 20:25
hary01
Od slovenok clovek moze vystat vsetko :)
20.06.2011 20:29
mirkuska
iconhary01:
Od slovenok clovek moze vystat vsetko :)

Len to, ze konecne daka o teba zakopne, NIE :lol: :lol: :lol: :lol:
20.06.2011 20:33
hary01
Mirkuska take ako Ty nechavam turkom ;)
20.06.2011 20:34
mirkuska
iconhary01:

Mas pocit ze by som ta chcela? Sorry ale ja nemam uchylku na psychopatov :w00t: a okrem toho som uz par rockou stastne zadana! :love: Na rozdiel od teba, chudacika osameleho. :w00t:
20.06.2011 20:41
martinw
Príspevkov: 1946
iconmirkuska:
iconhary01:

Mas pocit ze by som ta chcela? Sorry ale ja nemam uchylku na psychopatov :w00t: a okrem toho som uz par rockou stastne zadana! :love: Na rozdiel od teba, chudacika osameleho. :w00t:

preboha nestras, ze by raz mohol svoje geny posunut dalej....

i ked po svadbe by asi zdrhla kazda.... vies si to predstavit ? este i jeho imaginarna priatelka, by utiekla zo svadobnej hostiny, ktora by bola urcite v mc donalde a jahodve mc flury vo svojej fantazii povazuje za flambovane jahody. ale to je ako od narodenia slepemu popisat farby...
20.06.2011 20:44
mirkuska
iconmartinw:
iconmirkuska:
iconhary01:

preboha nestras, ze by raz mohol svoje geny posunut dalej....

i ked po svadbe by asi zdrhla kazda.... vies si to predstavit ? este i jeho imaginarna priatelka, by utiekla zo svadobnej hostiny, ktora by bola urcite v mc donalde a jahodve mc flury vo svojej fantazii povazuje za flambovane jahody. ale to je ako od narodenia slepemu popisat farby...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ja nemozem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: mc flury- flambovane jahody :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ale aspon si mi to vysvetlil, bo uz mi to chodilo po rozume... :lol: :lol: :lol: :lol:
20.06.2011 20:47
narzes@inmail.sk
Príspevkov: 26
ak mas trvaly pobyt v at a zivnost na sk, musis si vyziadat povolenie od zivnostenskej komory dalej vykonavat zivnost na sk
v tom pripade si stale danovnikom sk
26.07.2011 12:56
Maturin
Príspevkov: 27
1. podla info, ktore som nasiel, musim odhlasit trvaly pobyt zo slovenska (kedze uz v Kittsee nahladeseny mam) a odovzdat obciansky preukaz? hovorim spravne?
2. kde a ako mozem poziadat v rakusku o nieco podobne, ako OP na SK?
3. co sa tyka auta a SPZ, ked je prihlasene na moju zivnost na SK, musim taktiez prehlasit do rakuska? niekto mi hovoril, ze v Burgenlande netreba..

1. teoreticky áno, ale prakticky sa v podstate skoro nikto zo Slovenska neodhlasuje a mávajú 2 TP.
2. Na príslušnom okrsku na polícii, nie je to povinnosť, ale dobrovoľné, stojí to nejakých 50 EUR, je to kartička o trvalom pobyte.
3. So súkromnými autami bývajú problémy, ak si ich ľudia neprehlásia, ja som získala z Ministerstva dopravy info, že treba dať na Finanzamt vyhlásenie, že auto sa používa na služobné účely na Slovensku (ak ide o služobné auto), ak je auto písané na súkromnú osobu, môžu robiť problémy.
20.09.2011 16:15
materholm
Príspevkov: 953
Viem ze o zivote v Rakusku a daniach sa popisalo vela ale zaujimala by ma jedna vec.Ako sa vyhnut cirkevnej dani ked som Pendler z Ba.......V minulom zamestnani sa ma to sef nepytal..No v jednej sbs kde sa uchadzam o pracu bolo uvedene ze ake mam vierovyznanie.Tuto polozku som zatial nevyplnil.Ale ak mi vyjde praca co mam personalistke povedat?Samozrejme nemienim platit cirkevnu dan.
22.06.2012 00:30

Choď na stranu 1Choď na stranu 21234Choď na stranu 4Choď na stranu 4