Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2
Fiji
Príspevkov: 11
Chceme kupit alebo dat postavit dom v rakusku, no ceny su sialene, uz aj pri blave to vyjde lacnejsie! My chceme ist tam zit pretoze neda sa nam akceptovat to co sa deje na slovensku po tolkych rokoch v zahranici. No za pozemok dat aspon 60 tisic plus k tomu este dom za dalsich vyse sto tisic(ten lacnejsi!), zarabame dost dobre ale na toto ani nase uspory nestacia. Ceny sa mi zdaju prilis prehnane lebo ludia sa tam asi moc hrnu a pritom clovek byva na dedine kde ma vsade daleko. V porovnani s dedinami pri blave pytaju omnoho viac. Je vobec efektivne vyhodit 200tisic za papierovy dom, pricom vieme ze ide o velmi nevyhodnu investiciu?! Preco sme vobec takto tlaceny ist do takeho rizika o viac ako maximalnej miere?!
22.03.2012 19:55
hary01
Príspevkov: 12011
mozes zit v podnajme..zadlzit sa v dnesnej dobe nieje rozumne...
22.03.2012 20:06
rubicek
Príspevkov: 5
ahoj, my stavieme dom v rakusku, blizko pri hraniciach, murovany, z tehal a za mensiu sumu ako si napisal za papierovy. ak najdes spravny pozemok a dobru firmu, tak to nie je zle, sa do rakuska prestahovat, hlavne, ked myslis na buducnost deti.
22.03.2012 21:52
Fiji
Príspevkov: 11
Rubicek, to vam zavidim ze ste uz tak daleko. Ja som tiez zacal hladat najprv pozemok, nasiel ze super cena 35/m2, ale to som este nevedel ze musim zaplatit obrovsky poplatok co tuto sumu zdvojnasobilo, plus este za pripojky inz.sieti. Co ste sa zblaznili, ludia??? Nehovoriac uz o miestach kde chcu 100-130/m2! Dalsia moznost kupit novy dom aj s pozemkom za 150tisic+74tisic forderung=224tisic!!! Este sa da samozrwjme kupit stary dom a prerobit, ta cena tam je rozna, a rozna bude aj suma na rekonstrukciu. Ak su nejake dalsie moznosti, rad uvitam nejake rady, prosim. Ved mozno budeme susedia :-)
22.03.2012 22:18
strajana
Od: wels
Príspevkov: 2793
no ja neviem....

najskor som sa pozrela na datumy prispevkov, lebo som z citania mala pocit, ze pisete v case okolo 2002-2003....

v hornom rakusku sa v meste pohybuje cena pozemku medzi 150/230€ za meter....

buduju sa momentalne normalne radove domy s rozlohou 110 m v cene 380.000€ fix vertig....

buduju sa momentalne normalne byty s rozlohou 90 m v cene 270.000€ fix vertig....

stary 30rocny byt s rozlohou 90 m mam sancu odkupit uz za 130.000€....

za prenajom stareho 90 m bytu zaplatim v priemere 850 e najom mesacne bez elektriny....

a co sa mam zabit....alebo odstahovat na kuala lumpur? :love:
22.03.2012 22:25
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
No jo, pokial sa nezbavime tohoto tika, "postav dom, zasad strom", tak budeme sialene draho stavat domy, aby sme v mene nejakej kulturnej tradicie zanechali nieco potomkom. Ti sa potom o to zdravo pobiju, alebo to predaju...;)
23.03.2012 07:20
pe3k
Príspevkov: 166
My tiez stale dookola riesime otazku byvania.
Uz sme sa aspon ako tak dohodli, rozhodli, ze chceme ostat v rakusku.
Zijeme teraz vo viedni 1140 v gemeinde byte, co je asi najlacnejsia forma byvania (ca95m2 za 550-650€/mesiac). Do prace to mam peso 7min.
doteraz sme rozmyslali nad tymito variantami:

1, dom vo viedni - nerealne, strasne drahe pozemky resp. starsi dom

2, dom v Kleingartensiedlung bez domu, pripadne s domom - cenovo realnejsie, plati sa ale pacht za pozemok, nejaky montovany dom 80/50/50m2 bude stat vo viedni tolko isto ako aj v burgenlande pri madarskych hraniciach, je tam ale strasna tlacenka a bez znamosti asi nerealne, v poradovniku sa caka aj 5 rokov a niektore vereiny nechcu zobrat cudzincov

3, novy murovany dom so zahradkou (famosa haus) v dedinkach okolo viedne - ca 250tis., cesta do roboty a z roboty min 2 hod denne

4, vlastny byt vo viedni (okraj 1140) ca 250 tis (genossenschaft), cesta do roboty a z roboty min1hod denne

5, starsi dom v NÖ (100km od Wien) s tym, ze by som pracoval niekde v okoli - 100-150tis., pripadne lacnejci a nakladnejsia rekonstrukcia. - to by som mozno aj riskol, lenze manzelka je uz dost naviazana na vieden.

Asi to spravime tak (teda ak nevyhrame v euromilionoch), ze budeme mat vo viedni najomny byt a kupime si nejaky landhaus, alebo chatu do 100 km od viedne , kde budeme chodit na vikendy. To je zatial najpravdepodobnejsi variant. uvidime, clovek mieni, Panboh meni...
23.03.2012 08:56
Rudiger
Príspevkov: 4180
No zamyslat sa nad tym, ze PRACUJEM sice v Rakusku ale najradsej by som kupil byt alebo postavil dom za SLOVENSKE ceny :scared: je skutocne nepochopitelne . Ved je rozdiel ako uz strajana napisala cena pozemku v roznych oblastiach Rakuska .
Ako sa da teda odpovedat na otazku, ci sa stavba v Rakusku oplati, ak sa cela tema toci okolo pohranicneho pasma a okolia Wien.
Takze par informacii na zamyslenie :
V SBG - Land - Einfamilienhaus - Wohnfläche 152 m² - 4 izby - Cena = cca. 420.000 € ;)
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
23.03.2012 10:12
mom3
Príspevkov: 127
Pri kupe nehnutelnosti treba ratat s rakuskymi cenami. Ak chce clovek nieco usetrit a priblizit sa k slovenskym cenam, jedine pri stavbe domu so slovenskymi zivnostnikmi.
23.03.2012 10:25
materholm
Príspevkov: 953
Silne pochybujem ze slovensky zivnostnik pojde za hranicu robit za slovenske ceny.AJ tie domy v Kittsee co teraz predavaju z 200eurovym najmom nie pekne bude treba udrziavat a ked si niekoho zavolate pekne si nauctuje.Bratislava nie je cez Kopciansku prepojena aj pre autodopravu ale len pre pesich a cyklistov.....Od kostola v Kittsse je to peso ku petrzalskemu Carrefouru 45 minut nehovoriac o tom ze treba ist dva razy cez kolajnice.Alebo neist ale ist na sidlisko Kopcany na spoj cislo 80. ku stanici ci do centra........No a z Kittsee cez Jarovce sa da autom oficialne. Inak v Kittsee sa mi celkom paci.Je citit klud .......Potom je tu este moznost ak niekto chce lacne byvanie ist do Rajky ale neviem si dobre predstavit cestovanie dennodenne do Viedne .Len tie domy su nacvakane ako sardinky.Clovek z mesta nejde predsa na dedinu aby byval na pozemkoch natlacenych vedla seba ale chce tam pestovat aj nejake jednoduchsie zahradkarske hobby.
23.03.2012 12:49
mom3
Príspevkov: 127
Nenapisal som, ze slovensky zivnostnik bude robit za hranicou za slovenske ceny, ale ze sa k nim priblizi. Ale nemoze pytat tolko, ako rakuska firma resp. slovenska firma, ktora musi zabezpecit min. mzdu, platit dovolenku, BUAG a BUAK, sekretarky a ine voloviny.
23.03.2012 15:10
hary01
heavy ma pravdu..a potom Ta deti daju do starobinca...ale nieje mat zle aspon daky byt ci domcek na Slovensku..rezervu..clovek nikdy nevie :)
23.03.2012 15:10
Rudiger
Príspevkov: 4180
iconhary01:
heavy ma pravdu..a potom Ta deti daju do starobinca...ale nieje mat zle aspon daky byt ci domcek na Slovensku..rezervu..clovek nikdy nevie :)

:O Ake deti daju teba do starobinca mirecek :confused:
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
23.03.2012 15:13
hary01
Rudi tak tam skoncim..budem hrat sachy karty a popijat drinky s dochodcami ..to bude parada:w00t:
23.03.2012 15:18
domin
Príspevkov: 13
no zalezi aj kde stavias v rakusku ... ale vzdy sa oplati stavat v... je to dobra investicia , hlavne nehnutelnost.
23.03.2012 20:48

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2