Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 112Choď na stranu 3Choď na stranu 2
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconpe3k:
My tiez stale dookola riesime otazku byvania.

4, vlastny byt vo viedni (okraj 1140) ca 250 tis (genossenschaft), cesta do roboty a z roboty min1hod denne

Varianta nummero 4 nie je taka hrozna, ako na prvy pohlad vyzera. Nejedna sa ale o byt vo vlastnictve, ale, o tzv. druzstevny byt patriaci nejakemu stavebnemu druzstvu, spolku. Zaplatis urcity preddavok (vyska sa lisi od velkosti bytu a druzstva) a potom platis normalne najom, trebars aj s opciou, ze byt neskor odkupis.
Treba dobre vybrat lokalitu, takyto byt sa nebere na rok, ci dva, hlavne aby od neho bolo dobre spojenie verejnou dopravou zo svetom. Dovolim si tvrdit, ze tieto byty maju vyhodu oproti obycajnym obecnym bytom, ktore uz tiez nie su najlacnejsie a hlavne, do druzstevnych bytov Ti nenastahuju neprisposobiveho suseda.
25.03.2012 21:39
Vojtech22
Príspevkov: 204
To čo píšeš heavy je fakt,ja mám družstevný byt a mám ho na tri roky,a keď som tam nedávno volal,tak čo som ja nedozvedel?!Budú sa predávať-teda možnosť odkúpenia,len som zvedavý koľko si tresnú cenu,či nezbalím kufre/čo sa mi fakt už nechce!/,lebo tretí krát sa sťahovať nie je už na moje nervy..:D V blízkosti mám všetko čo potrebujem,aj lekára,aj nemocnicu,aj dopravné spojenie super,obchody,úrady,policajtov.Len ako som už písal,uvidí sa,všetko je to o cene koľko budú pýtať a či dajú možnosť splátok.Tiež som zvažoval všelijaké možnosti,aby som s kuframi nemusel behať jak opica,ale toto sa mi zdá byť najvýhodnejšie a samozrejme lacnejšie riešenie bývania.:thumbup: Pokiaľ nevyhrám tie euromilióny,a som za vodou.:w00t:
26.03.2012 09:56
heavy
Neviem, ci Ta mozu nutit, ten byt odkupit, podla mna je to len navrh do buducna a uz vobec nie po troch rokoch. Ono je prave figel v tom, ze ho platis trebars 10, 20 rokov a potom za zvyskovu cenu odkupis... ak chces...
Stanovy tych druzstiev sa mozu trochu lisit od seba, v podstate je to ale jeden system.
26.03.2012 10:08
pitu47
Príspevkov: 11874
nutit ta nemozu, vecinou :lol: je kaufoption po 10 rokoch ..... ale tie starsie druzstva ju nemaju ..............
26.03.2012 10:10
Vojtech22
Príspevkov: 204
iconpitu47:
nutit ta nemozu, vecinou :lol: je kaufoption po 10 rokoch ..... ale tie starsie druzstva ju nemaju ..............
Takže mám tomu rozumieť asi tak,že keď si ho neodkúpim,a väčšina bytov bude už vlastníkmi odkúpená,tak ma nevyhodia?/myslím či nemôžu môj byt ponúknuť aj niekomu inému na predaj?/,keď sa náhodou potrebujú zbaviť nehnuteľnosti-bytovky?Môžem ho potom akože platiť v splátkach počas tých 10-20-rokov?Či? Podotýkam,že sa jedná o starší byt/nie úplne,ale predsa/V takýchto veciach sa nevyznám,ocením keď niekto vie čo s tým.:thumbup:
26.03.2012 10:19
heavy
sa nezdas, pitko...:thumbup: :w00t:
26.03.2012 10:38
pitu47
Príspevkov: 11874
iconheavy:
sa nezdas, pitko...:thumbup: :w00t:

to len ze som ti vcera prenechal tu s velkymi ocami ;)
26.03.2012 10:52
kocur
Príspevkov: 6416
iconstrajana:
no ja neviem....

najskor som sa pozrela na datumy prispevkov, lebo som z citania mala pocit, ze pisete v case okolo 2002-2003....

v hornom rakusku sa v meste pohybuje cena pozemku medzi 150/230€ za meter....

buduju sa momentalne normalne radove domy s rozlohou 110 m v cene 380.000€ fix vertig....

buduju sa momentalne normalne byty s rozlohou 90 m v cene 270.000€ fix vertig....

stary 30rocny byt s rozlohou 90 m mam sancu odkupit uz za 130.000€....

za prenajom stareho 90 m bytu zaplatim v priemere 850 e najom mesacne bez elektriny....

a co sa mam zabit....alebo odstahovat na kuala lumpur? :love:

to by si si straja velmi nepomohla - nie je to na kuala, ale do kuala - hlavne mesto malajzie a ceny este trochen vyssie ;)
26.03.2012 10:59
Amesaros
Príspevkov: 6
Neviete niekto ako sa pohybujú ceny starších domov ,alebo dlhodobých nájmov niekde v dedinách v okolí Linzu Salzburgu, alebo Innsbrucku.
31.03.2012 13:10

Choď na stranu 1Choď na stranu 112Choď na stranu 3Choď na stranu 2