Diskusia

orgi
Príspevkov: 4
ahojte, chcel by som sa spytat niekoho, kto s tymto ma realne skusenosti:
- nevlastnim ziadne auto, ale v praci v SK mam k dispozicii firemne auto na pracovne ucely s moznostou vyuzitia na sukromne ucely
- trvaly pobyt mam nahlaseny v AT

ako je to so zakonom? SK firma samozrejme neumozni prehlasenie auta na AT znacky, osobne auto nevlastnim. viete niekto, ake potvrdenie potrebujem, aby som pri policajnej kontrole v poriadku? (opravnenie firmy na vyuzivanie auta na sukromne ucely + oficialny preklad, pripadne nejake potvrdenie z finanzamtu?)
25.03.2012 21:29
p149
Príspevkov: 7
http://www.heute.at/freizeit/motor/art23669,681916 ... Ein Indiz sei etwa eine Jahresautobahnvignette, denn die sei ein Zeichen dafür, dass der Lenker seinen Lebensmittelpunkt in Österreich hat - ausschlaggebend ist übrigens nicht, wer der Besitzer des Fahrzeugs ist, sondern wer es nutzt.
29.03.2012 20:44
vroni
Príspevkov: 576
iconp149:
http://www.heute.at/freizeit/motor/art23669,681916 ... Ein Indiz sei etwa eine Jahresautobahnvignette, denn die sei ein Zeichen dafür, dass der Lenker seinen Lebensmittelpunkt in Österreich hat - ausschlaggebend ist übrigens nicht, wer der Besitzer des Fahrzeugs ist, sondern wer es nutzt.

Fajn. Len to neplati pre firemne auta pravnickych osob so sidlom mimo uzemia AT.

Opravnenie z firmy s prekladom je fajn, problem je, ze nikde nie je definovane, co by mal vodic mat pri sebe ako "nepriestrelny dokaz", v podstate ak mas nieco po ruke - niekedy staci aj pohotova odpoved - tak to akceptuju
29.03.2012 22:37
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
kua, ja mam na rakuskom aute celorocnu slovensku dialnicnu... je to pre tychto blbov uradnickych tiez indiz, ze stredobodom mojho zivota je na Slovensku?
Dam ju radsej dole, aby ma nevyhostili...
30.03.2012 09:35
Jantar
Príspevkov: 2758
Už by mohli konečne jasne definovať, kto značky musí mať a kto nie. Konkrétne, jasne. Mám taký pocit, že sám rakúsky štát má z toho guláš. A kopu ľudí je v strese, či nerobia niečo proti zákonom.
30.03.2012 09:39
Rudiger
Príspevkov: 4180
iconvroni:

Fajn. Len to neplati pre firemne auta pravnickych osob so sidlom mimo uzemia AT.

:thumbup: Opat vroni - jasne a zrozumitelne. Ak ma PRAVNICKA OSOBA sidlo firmy mimo uzemia Rakuska - ako Slovaci sa mozeme bavit na uzemi Slovenska - nema mat preco firemne auto ( ani jedine auto, ak ich je viac) rakuske SPZ ...B)
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
30.03.2012 09:49
vroni
iconheavy:
kua, ja mam na rakuskom aute celorocnu slovensku dialnicnu... je to pre tychto blbov uradnickych tiez indiz, ze stredobodom mojho zivota je na Slovensku?

Pockaj, pockaj, ja mam na aute aj rakusku aj slovensku a aj cesku. Musim mat so sebou potvrdenie, ze nie som schyzofrenik? A bude stacit slovensky psychiater alebo treba z kazdej krajiny, v ktorej si kupim rocnu dialnicnu znamku? S prekladom, pochopitelne.....
30.03.2012 11:47
burgenlandman
Príspevkov: 5649
iconvroni:
iconheavy:

Pockaj, pockaj, ja mam na aute aj rakusku aj slovensku a aj cesku. Musim mat so sebou potvrdenie, ze nie som schyzofrenik? A bude stacit slovensky psychiater alebo treba z kazdej krajiny, v ktorej si kupim rocnu dialnicnu znamku? S prekladom, pochopitelne.....

ked chces, ja ti taky papier vystavim. a zozeniem aj original stempel od ozajstneho psychosa. ale bola by potrebna dokladna hlbkova prehliadka :blush:
Doktori mi povedali, ze maximalne 1 pohar vina denne. Dokazem s tym zit...
30.03.2012 12:25
vroni
iconburgenlandman:
iconvroni:
iconheavy:

ked chces, ja ti taky papier vystavim. a zozeniem aj original stempel od ozajstneho psychosa. ale bola by potrebna dokladna hlbkova prehliadka :blush:

No, potom chcem radsej potvrdenie, ze som agresivny psychopat, to snad pochopi aj policajt...
Ale ziadna dokladna hlbkova prehliadka sa konat nebude. Pochop, si perspektivny mlady muz, no potrebujem ta vydesit na smrt? Okrem toho - kto vie, ci ta diagnoza nie je spravna? :lol: :lol: :lol: :lol:
30.03.2012 12:34
burgenlandman
Príspevkov: 5649
iconvroni:
iconburgenlandman:
iconvroni:
iconheavy:

No, potom chcem radsej potvrdenie, ze som agresivny psychopat, to snad pochopi aj policajt...
Ale ziadna dokladna hlbkova prehliadka sa konat nebude. Pochop, si perspektivny mlady muz, no potrebujem ta vydesit na smrt? Okrem toho - kto vie, ci ta diagnoza nie je spravna? :lol: :lol: :lol: :lol:

hm, agresivne psychopatky dokazu byt velice erotikus... :rolleyes: povedal to sam hevy, tak to snad musi byt pravda... :rolleyes:
Doktori mi povedali, ze maximalne 1 pohar vina denne. Dokazem s tym zit...
30.03.2012 12:48
heavy
iconvroni:

Pockaj, pockaj, ja mam na aute aj rakusku aj slovensku a aj cesku...

No tak tymto si si to este viacej pohorsila... ale, na druhej strane si mozes vybrat krajinu vyhostenia... SK, alebo CZ...;)
31.03.2012 00:46
heavy
iconburgenlandman:

hm, agresivne psychopatky dokazu byt velice erotikus... :rolleyes: povedal to sam hevy, tak to snad musi byt pravda... :rolleyes:

jo, hevy si da jointa a potom trepe somariny...:w00t:
31.03.2012 00:47
p149
Príspevkov: 7
und noch was... http://www.nova-rechner.at/
31.03.2012 15:42
Chili
Príspevkov: 4
Europska komisia riesi problemy s registraciou aut…

http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=MEMO/12/242&format=HTML&aged=0&language=EN&guiLanguage=en

Mate problemy v Rakusku? Stazujte sa…

http://ec.europa.eu/solvit/site/about/index_en.htm

formular staznosti … https://webgate.ec.europa.eu/solvit/application/index.cfm?method=webform.homeform&language=sk

kontakt EU/Solvit na Slovensku na riesenie problemov…
Barbora Šikutová
Nám. slobody 1/29
813 70 Bratislava
Tel. +421 2 572 95 610
Fax. +421 2 5441 3909
solvit@vlada.gov.sk
09.05.2012 08:46
Marian-Tomasik
Príspevkov: 8
sorry ale mas IQ hupaci konik !!!
23.05.2012 01:18