Diskusia

heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
to neviem, mne este ani jeden nesadil kaleraby...:w00t:
13.01.2013 09:55
janaka
Príspevkov: 5969
iconheavy:
to neviem, mne este ani jeden nesadil kaleraby...:w00t:

nebude to tym, ze nie si zenska?:w00t:
13.01.2013 13:30
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
vdakabohu nie som...;)
13.01.2013 19:03
Maturin
Príspevkov: 27
maymo1982 - no veru riadna telenovela... Ja mám služobné auto SK firmy, kde pracujem, manžel detto. Zatiaľ sa nás všetky policajné hliadky pýtali, či to je Firmenfahrzeug a po kladnej odpovedi sa ešte opýtali, či je firma moja, alebo tam pracujem. Po odpovedi, že firma nie je moja, ale pracujem pre ňu, ma nechali tak. Naozaj dúfam, že sa konečne stanovia jasné pravidlá na európskej úrovni, lebo najhoršie čo môže byť je, ak štát sám vytvára stav právnej neistoty a ešte na tom profituje... Ja so sebou nosím v aute teraz nejaký judikát Európskeho súdneho dvora a aj ich rakúskeho Finanzgerichtu, kde sa hovorí, že pri firemných autách netreba nič prehlasovať. A ešte nejaké vyjadrenie z ministerstva dopravy, že v mojom prípade môžem používať auto v Rakúsku na SK špztkách rok, pričom ak prekročím hranicu, lehota plynie odznova...
01.03.2013 14:59
boris-doris
Príspevkov: 1
Značky s rakuskou špz musi mat kazdy kdo ma nahlaseny trvaly pobyt v rakusku
,kto ma prechodny musi ist na finanzamt uzatvorit "NOVA STEUER",je to cestna daň,vypočitaju vam ju podla auta ake je stare,kolko ma kw,atd,je to jednorazovy poplatok ale len na dane auto,napr.kolega ma Octaviu rok vyr.2000,1,6 benzin,77kw,vypočitali mu 700 eur,ktore hajzli nadaju ani na splatky,kontroly nerobia policajti ale finanz polizei,na takej šedej dodavke a možu vam prist aj na byt čo už aj robia,je to v platnosti od marca 2007,ale od marca 2013 maju povolene pokutovat,asi tak
16.03.2013 13:15
Maturin
Príspevkov: 27
Užívateľ Kittsee- Hana: Zdravím, poslali ste mi správu, že chcete ten judikát, ale nenechali ste na seba mail a na slovaci.at máte zakázané odosielanie mailov, takže nemám to kam poslať.
03.04.2013 10:49
TOMAS2012
Príspevkov: 8
AKO TO JE S POKUTAMI KAMARAT DOSTAL POKUTU ZA PARKOVANIE ASI PRED 6ROKMI A NEDOSLO MU ESTE STALE NIC ZE BI MU TI ZVISOVALI ALEBO SERU NA TO
03.04.2013 11:58
Kittsee
Príspevkov: 9
iconboris-doris:
Značky s rakuskou špz musi mat kazdy kdo ma nahlaseny trvaly pobyt v rakusku
,kto ma prechodny musi ist na finanzamt uzatvorit "NOVA STEUER",je to cestna daň,vypočitaju vam ju podla auta ake je stare,kolko ma kw,atd,je to jednorazovy poplatok ale len na dane auto,napr.kolega ma Octaviu rok vyr.2000,1,6 benzin,77kw,vypočitali mu 700 eur,ktore hajzli nadaju ani na splatky,kontroly nerobia policajti ale finanz polizei,na takej šedej dodavke a možu vam prist aj na byt čo už aj robia,je to v platnosti od marca 2007,ale od marca 2013 maju povolene pokutovat,asi tak

Dnes som videla na našej ulici v blízkosti nášho domca šedú dodávku, starý VW. Mám sa začať triasť? Môžu ma pokutovať bez vyzvania? Mám firemné auto, firma je síce moja, ale sídlo aj činnosť má na Slovensku. ???
08.04.2013 20:03
Rudiger
Príspevkov: 4180
iconmonalisa11:

Áno v techničaku je moje moje ...... ale napriek tomu sa nedá auto prepisať na rakúske ŠPZ ..... teraz vybavujem potvrdenie od banky ...... STAČÍ to rakúšanom, čo myslíte ?????? :)))))

NIE nestaci im to - NOWA podla nich mozes zaplatit aj tak B)
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
19.04.2013 09:24
monalisa11
Príspevkov: 29
iconRudiger:
iconmonalisa11:

Áno v techničaku je moje moje ...... ale napriek tomu sa nedá auto prepisať na rakúske ŠPZ ..... teraz vybavujem potvrdenie od banky ...... STAČÍ to rakúšanom, čo myslíte ?????? :)))))

vyplatím NOWA ( aj STARA) :P len nech mám pokoj :w00t:
19.04.2013 11:45
martinw
Príspevkov: 1946
iconmonalisa11:
iconRudiger:
iconmonalisa11:

vyplatím NOWA ( aj STARA) :P len nech mám pokoj :w00t:

no ta moze byt od 4% do xx% podla ceny,veku a emisii auta.... uz som videl novu za 4 500 € za bmw z nemecka dovezene. kolega z roboty bol dsost prekvapeny.
19.04.2013 17:14
Rudiger
Príspevkov: 4180
iconmartinw:

no ta moze byt od 4% do xx% podla ceny,veku a emisii auta.... uz som videl novu za 4 500 € za bmw z nemecka dovezene. kolega z roboty bol dsost prekvapeny.

Martin nestraš ju ved ako sa vraví : ,, za peniaze v Prahe dom..." A najvacsiu hlupost urobia prave ti, ktori sa vopred neinformuju a preto su potom prekvapení. B)
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
19.04.2013 17:42
monalisa11
iconRudiger:
iconmartinw:

Martin nestraš ju ved ako sa vraví : ,, za peniaze v Prahe dom..." A najvacsiu hlupost urobia prave ti, ktori sa vopred neinformuju a preto su potom prekvapení. B)

Rudiger
vysvetliš načo narážaš?

auto je 3ročné a nie bmw
23.04.2013 20:28
martinw
Príspevkov: 1946
iconmonalisa11:
iconRudiger:
iconmartinw:

Rudiger
vysvetliš načo narážaš?

auto je 3ročné a nie bmw

no zalezi od jeho nakupnej ceny a emissi.
ked ti napriklad daju zaplatit 8% z ceny auto, uz si na slusnej polozke. + 200 technicak, + pickerl + prepis a znacky .....+ poitka...
23.04.2013 21:25
monalisa11
iconmartinw:
iconmonalisa11:
iconRudiger:
iconmartinw:

Rudiger
vysvetliš načo narážaš?

auto je 3ročné a nie bmw

no zalezi od jeho nakupnej ceny a emissi.
ked ti napriklad daju zaplatit 8% z ceny auto, uz si na slusnej polozke. + 200 technicak, + pickerl + prepis a znacky .....+ poitka...

ale je to ešte vždy menej ako možná pokuta ......

ja len dúfam, že banka mi vydá potvrdenie a že to bude dobrý argument prečo nemám rakúske ŠPZ.
24.04.2013 12:35