Diskusia

norap
Príspevkov: 263
Harynko aj ked ma ignorujes;) napisem specialne pre teba, co ta potesi a ked si to upravis podla seba, priklad ako vysity:D V Parizi som mala kolegyňu, mladu velmi schopnu babu, bola " original " Americanka. Precestovala pracovne tiez niekolko europskych krajin a predstav si, ze jej tak ucaroval Berlin, ze sa vratila do Ameriky, predala byt a prestahovala sa do Berlina, kde chce zit a zalozit si rodinu. To je, co ?:D Takze mas pravdu, aj z Ameriky utekaju, fuj;) Pridas mi teraz tu tvoju skusenost z Ameriky ? Bitte:blink:
07.09.2013 10:56
hary01
Príspevkov: 12011
Nora v Amerike som nebol..nepotrebujem zit v tom bordely..ale pojdem na vylet to tam ceknut...zo zaujimovosti...a dam si na Menhetene svieckovu :w00t: :w00t: :D :D

mne staci co mi povedali ludia co odzili roky tam...aj emigranti co dostali od ameriky azyl cize oficialne tam boli....kto pojde zo socialneho rakuska ci nemecka zit do ameriky ..len na hlavu niekto padly ;)
07.09.2013 11:42
norap
Mirko, ved ja to chcem len vyskusat, za to nic nedam:rolleyes: Neostala by som tam, lebo pre mňa je to trochu od ruky, ale 5 rokov sa da. Vies kam mam este v plane ist na skusy ?
Neviem sa rozhodnut, par rokov Japonsko, alebo Cina ? Urcite mas nejake info, porad:blink: Japonsko bol od mala môj sen, moja kamoska tam zila s rodicmi 4 roky.
07.09.2013 11:50
hary01
v Japonsku ludia robia ako blazni vela hodin...ale este to ide...jeden student ktory bol na Uni v Mnichove na semestri mi povedal..vies co je Cina?Ked spojis tie najhorsie stranky zo socializmu a kpitalizmu je Cina...hrozne miesto na zivot...kde ludia robia za par centov na hod ako otroci..prava ludi skoro vobec tam nexistuje...na vylet je dobre to pozriet,ale cim skor z takej krajiny clovek musi utekat...;)
07.09.2013 12:00
hary01
zemiakova kasa a bravcove medajlonky na sampinoch cibulke a cesnaku...ktomu malinovy kompot :D :D
07.09.2013 12:01
norap
iconhary01:
Nora v Amerike som nebol..nepotrebujem zit v tom bordely..ale pojdem na vylet to tam ceknut...zo zaujimovosti...a dam si na Menhetene svieckovu :w00t: :w00t: :D :D
mne staci co mi povedali ludia co odzili roky tam...aj emigranti co dostali od ameriky azyl cize oficialne tam boli....kto pojde zo socialneho rakuska ci nemecka zit do ameriky ..len na hlavu niekto padly ;)

Mirko ty stale hovoris o socialnom Rakusku a Nemecku, predstav si, ze mňa ani nenapadlo, ked som sem prisla, uvazovat, co tu môzem zo statu ziskat:confused: Nie je to trochu aj o tom, ze vela ludi chce len brat, sami nic neponuknu, pri praci su povrchni atd. Tiez mam znamych v rôznych profesiach a pokial si svoju pracu vykonavas poctivo, si precizny, da sa na teba spolahnut atd. jedno co robis, tak sa uplatnis kdekolvek.Nemusis ako prve hladat, ake mas socialne vyhody v tom ktorom state. Alebo....?
07.09.2013 12:01
hary01
Nora nemoralizuj mi...vies ake velke odvody platim v Nemecku?z 1800euro bruto mi ostane 1250euro neto...lebo som slobodny...za tie roky som poplatil dost do systemu..takze ani najmensiu vycitku nemam si nieco zo system,u zobrat...to je solidarita...nikto nevravi aby sa to zneuzivalo,ale je prijemne zit v state kde vies ked prides o pracu stat ti pomoze...poznam emigrantov cez 25r odrobili a po 50r ich nechcel nikto zamestnat v Nemecku,lebo su vraj stari..a uz sedia roky na socialke...vies ty ake oni peniaze do systemu dali?a teraz maju mat vycitky svedomia?nenechaj sa vysmiat...
07.09.2013 12:07
hary01
Toto je ferove podla Teba Nora co je na Slovensku?ze vyse 300 tisic dochodcov co cely zivot robili dostavaju mizerny dochodok a doslova zivoria?...a o dalej chudobe nevravim..nebyt toho,ze ludia na sk maju svoje byty a domy by bola tam obrovska bieda;)
07.09.2013 12:08
norap
iconhary01:
Nora nemoralizuj mi...vies ake velke odvody platim v Nemecku?z 1800euro bruto mi ostane 1250euro neto...lebo som slobodny...za tie roky som poplatil dost do systemu..takze ani najmensiu vycitku nemam si nieco zo system,u zobrat...to je solidarita...nikto nevravi aby sa to zneuzivalo,ale je prijemne zit v state kde vies ked prides o pracu stat ti pomoze...poznam emigrantov cez 25r odrobili a po 50r ich nechcel nikto zamestnat v Nemecku,lebo su vraj stari..a uz sedia roky na socialke...vies ty ake oni peniaze do systemu dali?a teraz maju mat vycitky svedomia?nenechaj sa vysmiat...

Mirko nepaprc sa;) ved ja som nepisala o tebe. Ja ta nepoznam, pisala som skôr o mladych ludoch, ktori sa vyberu do sveta...Ti emigranti o ktorych pises odrobili 25 rokov v Nemecku a maju problemy ? V socialnom Nemecku ?Samozrejme ked platis riadne do systemu a este k tomu tolko co ty, nemôzes mat vycitky svedomia, ked nieco poberas od statu.Nemôzes ale tvrdit, ze nie je kopa spekulantov, ktori len striehnu na to, co zo statu ziskat, bez toho, ze by niecim prispeli. Nemyslim teraz iba " nasu " mensinu na Slovensku.
07.09.2013 12:23
hary01
Nora ide oto...ze aj vela nemcov nadava na socialny system a velke dane...ale ked im vysvetlim co sa deje vo vychodnej europe a aky je tam zivot hned povedia...ale sme hlupy,ze nevidime druhu stranu tejto veci...ludom musis vysvetlit,ze socialny system musi byt sucastou statou inac to bude ako v amerike ci vo vychodnej europe kde ked ludom nepomoze rodina skoncia na ulici a statu je to jedno..nemozeme predsa nechat to zajst az do takeho extremu...zapad je posledna basta kde este aka taka pomoc pre ludi existuje...by si sa divila kolko ludi a nielen emigrantov po case vybuchlo ci nezvladlo zivot...vsade je nieco..bud ludom nevysiel zivot..rozviedli sa a ine problemy...a plus nato ak si starsi ako 50r mas v nemecku malu sancu dostat seriozne zamestnanie...zamestnavatelia maju radi mladych silnych a hlupych...ten co ma nieco v hlave nieje manipulovatelni neda zo sbeou zamestnat...otom by sa dalo pisat romany...su aj dobri zamestnavatelia,ale v dnesnej dobe je ich vsade zriedako..;)
07.09.2013 12:29
hary01
Problem su Rumuni cigani a dalsie narody ktore pridu do Nemecka zneuzivat socialny system..im aj ked by clovek chcel pomoct nechcu..nechcu sa ucit nemcinu..ani integrovat nic..co snimi?ked su v eu a nemozes ich vyhnat...chyba je ze eu zobralo rumunsko bulharsko...a teraz chorvatsko...plus mas afriku a moslimov ktori su stale vecne nespokojni s nemeckom...ci rakuskom..nevazia si nic..len pocujes sajze deutsche a podobne debiliny...;)
07.09.2013 12:32
janaka
Príspevkov: 5969
iconhary01:
zemiakova kasa a bravcove medajlonky na sampinoch cibulke a cesnaku...ktomu malinovy kompot :D :D

to si si vyguglil recept aleb nebodaj navaril sam?:D
07.09.2013 14:35
hary01
Janaka ja varim sam ..a obcas pouzijem fantaziu...napr minule kacacie prsia na omacke zo stavy z pomaranca a cerveneho vinka...s borievkami...ktomu krokety:):rolleyes: :D
07.09.2013 14:42
norap
iconhary01:
Janaka ja varim sam ..a obcas pouzijem fantaziu...napr minule kacacie prsia na omacke zo stavy z pomaranca a cerveneho vinka...s borievkami...ktomu krokety:):rolleyes: :D

Mirko ty budes dobra partia:D uz Burgy pisal, ze mas nieco do seba;) Ako to ze si slobodny :confused:
07.09.2013 14:51
norap
Mirko dopozerala som film co si odporucal;) Heavy sa ti pytal, co si si ty z neho zobral a nenasla som odpoved od teba:confused: Tiez ma to zaujima. Tak co ti dal ten film:blink:
07.09.2013 14:55