Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2
Majkeel
Príspevkov: 31
Ahoj,

sportom k trvalej invalidite, pri futbale som si poskodil meniskus. Ak uz niekto ma skusenost. Uz 2 tyzdne chodim o barlach, robim dalej z domu, PNka ma nezaujima, budem dalej robit.
ALE kde sa nechat zoperovat.
Robim vollzeit vo Viedni, WGKK, mam aj modry preukaz poistenca VZP, cize som brany ako klasicky sk pacient. Bol som na sukromnej sportovej klinike v Blave. Tam mi na magnetickej rezonancii urcili, ze potrebujem artroskopiu. Jednodnova operacia. Ked sa necham zoperovat tam, cas op preplaca poistovna, ja doplacam nadstandard 800 Eur plus 70 eur predoperacne. Ale su aspon dobri a na op mozem ist o par dni.
Da sa nechat preplatit poplatok za megeticku rezonanciu 50 eur (inak by som musel cakat v statnej nemocnici dalsi mesiac) a ten doplatok 800 Eur za operaciu rakuskou poistovnou?
Druha otazka. Ako je to v rakusku? Su tam dobri odbornici na kolena, caka sa dlho na operacie a doplaca sa tak ako na sk? Su v rak tieto op plne hradene poistovnou alebo sa tiez doplaca?
Vdaka za odpovede k veci
M.
09.11.2013 15:02
pitu47
Príspevkov: 11874
Tak Majkel, dobri odbornici v rakusku je siroky pojem, kazdy je svojim sposobom dobry, ide o to, koho uprednostnis TY !
Znami hovorili (ako by povedal mirko), ze MR si mozes urobit v hociktrorom institute, je pravda, ze su cakacie doby az
do 1 mesiaca, ale daju sa ukecat a ked im niekto vypadne, tak ta tam vopchaju...... trva to par dni, mozno tyzden!
Podla toho, co Ti povie MR ides k hociktoremu ortopedovi, najlepsie do nemocnice (vo Viedni cakacia doba na artroskopiu
cca 1 mesiac) ak to zvazi doktor A TY za potrebne, tak ides, tam ti orezu meniscus a hotovo. Dalsia moznost je
terapia...... chodis na ozarovanie, popripade tvarohove obklady + fyzioterapia, 2-3 krat do tyzdna, 10 serri preplaca
WGKK...... ked pomoze, mozes artroskopiu zabudnut, ked nepomoze, tak ides......
Ked chces silou mocou platit, su aj specialni ortopedi, ktori ta vysetria pred operaciou (100,- ecok) potom ta zoperuju
v nemocnici zadara a po operacii ides 1-2 krat na kontrolu (200,- ecok)
ROZHODNUT sa ale musis sam, ktoru variantu si zvolis........... ozaj este jedna otazka na zaver: boli ta to ?
09.11.2013 20:27
Majkeel
Pre Pita.
Dik za odpoved.
Mne sa kusok meniska vlavo odstiepil a presunul na opacnu stranu klbu. Pokrcena noha neboli vobec. Ale nemozem ju uplne vystret a tym padom sa na nu postavit. Pri vystierani nohy zacina bolest. Takze chodenie nehrozi a musia mi ten kusok vybrat, co blokuje koleno.
Skusim zavolat do wgkk. Pre nich musi byt predsa lacnejsie, ked pojdem o 2 dni na op v Blave. Ako sa dat vypisat chory a cakat mesiac doma na PN s Krankengeld na operaciu.
09.11.2013 22:21
pitu47
iconMajkeel:
Pre Pita.
Dik za odpoved.
Mne sa kusok meniska vlavo odstiepil a presunul na opacnu stranu klbu. Pokrcena noha neboli vobec. Ale nemozem ju uplne vystret a tym padom sa na nu postavit. Pri vystierani nohy zacina bolest. Takze chodenie nehrozi a musia mi ten kusok vybrat, co blokuje koleno.
Skusim zavolat do wgkk. Pre nich musi byt predsa lacnejsie, ked pojdem o 2 dni na op v Blave. Ako sa dat vypisat chory a cakat mesiac doma na PN s Krankengeld na operaciu.

no pre nich ano, a pre teba :confused:
09.11.2013 22:23
Majkeel
no pre nich ano, a pre teba :confused:[/quote]

Ja ani neviem ako to bezi s davkami v AT. :-) Moja hlavna starost je dat si nohu do poriadku co najskor. Mam vela prace na projekte, potrebujem si to dorobit a nechcem marodit. S bolavou nohou sa da robit na laptope. A kedze som blby, nemam ani urazove poistenie. :cry:
10.11.2013 11:14
Katina
Príspevkov: 3
Dobry den,ja pracujem a zijem vo Wiedni,mala som roztrhnuty meniskus v juni a termin ha OP som dostala v Hanusch Krankenhaus.Termin mi dali 2 tyzdne po meniskus riss,takze som bola na treti den z nemocnice doma.Robim ako Pflegehelferin,takze som bola este 10 dni im krankenstand,potom 3 tyzdne bola predty planovana dovolenka.Hanusch Krankenhaus je zmluvne s WGKK,teda ,operuju tam aj znamych sportovcov-Unfallchirurgie.Ostatne neviem poradit,ale maju tam dobrych odbornikov,to mi poradili Wiedencania,rodicia priatela mojej dcery,studentky.V tomto spitali ma prvykrat osetrili,kedze mam len dobre skusenosti,pojdem aj v buducnosti tam.Prajem pekny den.Katarina
10.11.2013 15:45
Katina
Príspevkov: 3
Este nieco,ja som poitena ,pracujem vollzeit,neplatila som okrem doplatku za nemocnicu/cca.34 Eur./Slovensko neradim,mame totiz zle skusenosti,vlastne moja dcera,ked tam pracovala.Aj u sukromnych lekarov,zubarka jej v zube zablombovala cast odlomeneho nastroja_sukromna zubarka.Katarina
10.11.2013 15:54
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconKatina:
Hanusch Krankenhaus je zmluvne s WGKK,teda ,operuju tam aj znamych sportovcov

známi sportovci chodia k Dr. Wohlfahrtovi do Mnichova, prosim pekne....
11.11.2013 08:55
Majkeel
iconKatina:
Este nieco,ja som poitena ,pracujem vollzeit,neplatila som okrem doplatku za nemocnicu/cca.34 Eur./Slovensko neradim,mame totiz zle skusenosti,vlastne moja dcera,ked tam pracovala.Aj u sukromnych lekarov,zubarka jej v zube zablombovala cast odlomeneho nastroja_sukromna zubarka.Katarina

Ahoj Kati,

vdaka za super informaciu. Poguglujem o tej nemocnici, pojdem sa tam spytat.
Ono clovek vaha, koleno je velmi citliva zalezitost ho dat do ruky fuserovi. Preto vaham, doplatit si tych 900 Eur a operovat sa na sportovej klinike. Dr. je moj spoluziak, sportovy traumatolog, cize mu celkom verim.
Alebo to skusit v rakusku, kedze tam pracujem a som poisteny, hovoria, ze rakuske zdravotnictvo je velmi dobre. Tak vaham. Najhorsie je, ked ma clovek na vyber. :-) A clovek plati nemalo v rak. na odvodoch, aj daniach, tak ho stve, ze vzdy ked ide k dr., este doplaca. Idem k zubarov, jeden zub 200 Eur. Isiel som na sukromnu magneticku rezonanciu, platil som sam, inak by som dostal termin o mesiac-dva. Idem na predoperacne vysetrenie, 60 eur za vysledky na druhy den. Operacia - to iste. Vlastne cely zivot som od detstva nemal nic vazne. Iba teraz otvaram oci.
Na kazdy pad je smutne, ze slovenske zdravotnictvo je jedna katastrofa a ze kto na to nema, ma smolu. V statnej nemocnici musi jednak cakat a jednak osetrenie bude tomu zodpovedat.
Nech sa to Tvoje koleno dobre hoji. :-)
11.11.2013 11:22
Majkeel
iconMajkeel:
iconKatina:

Pripajam skusenost, mozno to niekomu pomoze. Tak som bol teda tiez v Hanusch Krankenhaus, som 2 tyzdne po op. Celkom v poho, operacia predneho krizneho vazu plus 1 cm meniska siel von. Lekarka na chirurgii sa celkom vyznala, navrhla hned op. Termin som tiez dostal o 2 tyzdne, 3 dni som lezal, jedine co som tam platil bolo tusim okolo 45 Eur za hospitalizaciu 3 dni. Pobyt na oddeleni bol fajn, prijemny personal, prostredie tiez celkom fajn, neboli ziadne komplikacie. Jedine, co ma tam trochu stvalo, ze tam chodi vela ludi a dr. nema na vas moc cas. Pri prehliadke, pride pozrie, o 5 min je prec. Trosku tam viazne komunikacia (vela prace a nedostatok casu), vysvetlenie, co presne urobili pri op a co sa nasledne bude diat. Ale koleno vyzera fajn, minimalisticke jazvy, vyzera to, ze sa naozaj vyznaju. Uvidim, ako to rozchodim. Co ma este napadlo, pri wgkk si treba vypytat povolenie na magneticku rezonanciu vopred. Kedze som to nevedel, tak mi ju nepreplatia. V poho,...
19.12.2013 07:28
heavy
No, ze si spokojny s pobytom vo Viedenskej nemocnici, toto nas mnichovský kamos nerozchodi tak lahko...:w00t:
19.12.2013 08:55
pitu47
iconMajkeel:
vyzera to, ze sa naozaj vyznaju. Uvidim, ako to rozchodim. Co ma este napadlo, pri wgkk si treba vypytat povolenie na magneticku rezonanciu vopred. Kedze som to nevedel, tak mi ju nepreplatia. V poho,...

:thumbup: myslim, ze si sa rozhodol spravne a prajem skore rozchodenie..... co sa tyka MR, bolo by ti stacilo überweisung od ortopeda, ale potesim ta, cital som, ze od januara uz plati kazdy....................
19.12.2013 13:42
sanirano
Príspevkov: 4
Ja som absolvovala artroskopiu na traumatologii v Hanusch krankenhaus.....mozem len odporucit.....
jednoduchá,trocha bláznivá a svojská
19.12.2013 14:39
heavy
iconpitu47:

:thumbup: myslim, ze si sa rozhodol spravne a prajem skore rozchodenie..... co sa tyka MR, bolo by ti stacilo überweisung od ortopeda, ale potesim ta, cital som, ze od januara uz plati kazdy....................

Nebol potrebny suhlas niekoho vyssieho? Oberartzta ci koho?
20.12.2013 00:19
janaka
Príspevkov: 5969
vcera vecer v spravach hovorili, ze uz to je vyriesene, ze pacienti si nebudu musiet sami doplacat:thumbup:
ano, na CT a MR je treba povolenie od chefarzta;)
20.12.2013 13:14

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2