Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 312345Choď na stranu 5Choď na stranu 5
marika2772
Príspevkov: 14776
ja som mala rada trvanlivé, za 5 kčs, horalky za 1,40 kčs, arašídový turecký med za 20 hal. a potom ten, čo sa ním dala aj hlava rozbiť za 40hal......;)
12.11.2013 14:29
kocur
Príspevkov: 6416
iconmarika2772:
ja som mala rada trvanlivé, za 5 kčs, horalky za 1,40 kčs, arašídový turecký med za 20 hal. a potom ten, čo sa ním dala aj hlava rozbiť za 40hal......;)

tak ty si este soplana :thumbdown: ze trvanlive za 5 K... :sneaky:
12.11.2013 14:30
marika2772
iconkocur:

a ty si potom čo? Sak tolko stálo, len ho nebolo a to sáčkové za 2 kčs mi smrdelo. Babka zbierala tie sáčky, a robila z nich ruže na citorín.......:lol: :lol: :lol: :lol:
Prababka mala celý hrob ovenčený kvetinami, bud do modra,( polotučné), alebo do červena(plnotučné).....:rolleyes: :thumbup:
12.11.2013 14:36
janaka
Príspevkov: 5969
iconpitu47:
plnotucneho za 3,10 kcs ;)

trvanlive, tetrapack= 5Kcs;)
12.11.2013 14:40
kocur
iconmarika2772:
iconkocur:

a ty si potom čo? Sak tolko stálo, len ho nebolo a to sáčkové za 2 kčs mi smrdelo. Babka zbierala tie sáčky, a robila z nich ruže na citorín.......:lol: :lol: :lol: :lol:
Prababka mala celý hrob ovenčený kvetinami, bud do modra,( polotučné), alebo do červena(plnotučné).....:rolleyes: :thumbup:

v case mojho detstva ziadne trvanlive mlieko nebolo. viem uplne presne, kedy sa objavilo lebo vdaka zhode okolnosti som bol na slovensku jeden z prvych co ho pil ( mama dostala par krabic z prvej skusobnej serie na prvej plniacej linke v milexe ). ty si odo mna mladsia tusim len o fuz, takze od mala si ho tiez nemozes pamatat... :huh:
12.11.2013 14:42
kocur
v mojom detstve sa mlieko predavalo vo flasiach zatvorenych kusom voskovaneho kartonu. neskor to bolo viecko z hlinikovej folie ( plnotucne malo na tom viecku cerveny pruh ). mlieko v sackoch sa objavilo ked som mal nejakych 6 rokov asi. trvanlive v krabiciach pripominajucich dnesne tetrapaky este ovela neskor...
12.11.2013 14:49
marika2772
ved ja nepíšem, že od mala. Registrujem ho čo ja viem, asi rozpätie 7-8 trieda ZS....ja som od Teba mladšia......:blink:? Nekecaj, je to o fuz naopak......;)
12.11.2013 14:52
kocur
iconmarika2772:
ved ja nepíšem, že od mala. Registrujem ho čo ja viem, asi rozpätie 7-8 trieda ZS....ja som od Teba mladšia......:blink:? Nekecaj, je to o fuz naopak......;)

tak pocitat este viem. ja som uz tahal kacera na spagatiku ked si ty este len curala do plienok... B)
12.11.2013 14:55
marika2772
iconkocur:
v mojom detstve sa mlieko predavalo vo flasiach zatvorenych kusom voskovaneho kartonu. neskor to bolo viecko z hlinikovej folie ( plnotucne malo na tom viecku cerveny pruh ). mlieko v sackoch sa objavilo ked som mal nejakych 6 rokov asi. trvanlive v krabiciach pripominajucich dnesne tetrapaky este ovela neskor...

tak ako decko si pamätám len tie v tom sáčku. Niečo sa mi marí aj s tými fľašami, ale to si tak jasne nevybavujem.....to trvanlivé, samozrejme neskôr....
som Ti niečo poslala....a ešte pošlem....
12.11.2013 14:55
marika2772
iconkocur:

tak pocitat este viem. ja som uz tahal kacera na spagatiku ked si ty este len curala do plienok... B)

tak mi to objasni inde, nechce sa mi hrabať v mailoch.....ale že by som sa až takto moc mýlila?...:blink:
12.11.2013 14:56
marika2772
tak fajn, si si vylepšil u mňa pozíciu, lebo ja na mladších rozhodne nie som, aj ked toto bolo skoro ako rovnako starí.......:) ale teraz je to ešte lepšie....:thumbup:
12.11.2013 15:18
pitu47
Príspevkov: 11874
iconkocur:

a take, ze s konvickou do obchodu, ktory sa volal tak prozaicky "MLIEKO" uz nepamätas ?
a odmerky 1/2 litrove a litrove....... no a pionier v tom voskovanom okruhlom kartoniku k tomu....... a s deklikom vylizat ...... to boli casy :rolleyes:
12.11.2013 18:24
kocur
iconpitu47:
iconkocur:

a take, ze s konvickou do obchodu, ktory sa volal tak prozaicky "MLIEKO" uz nepamätas ?
a odmerky 1/2 litrove a litrove....... no a pionier v tom voskovanom okruhlom kartoniku k tomu....... a s deklikom vylizat ...... to boli casy :rolleyes:

ani nie... u nas v meste to nebolo. resp len u starej mamy na dedine sa chodilo s konvickou. ale tam zasa bola krava... neskor uz nebola, ale aj tak ma s konvickou nikdy neposlali. vedeli, ze by som ju rozlial, stratil, alebo s nou prisiel az niekedy vecer, polka mlieka vypita druha skysnuta... :)
12.11.2013 19:31
kocur
iconmarika2772:
tak fajn, si si vylepšil u mňa pozíciu, lebo ja na mladších rozhodne nie som, aj ked toto bolo skoro ako rovnako starí.......:) ale teraz je to ešte lepšie....:thumbup:

ja zase nie som na starsie :rolleyes: tak sme si to vyjasili a teras mozme sup na vec... :blush: :rolleyes:
12.11.2013 19:39
pitu47
Príspevkov: 11874
iconkocur:

ani nie... u nas v meste to nebolo.

a veru u nas v meste to bolo ;) ale asi o nejaky ten rocik skor
12.11.2013 19:56

Choď na stranu 1Choď na stranu 312345Choď na stranu 5Choď na stranu 5