Diskusia

icon
jesso
Od: nitra
Príspevkov: 1
Som otecko ktorý začal pracovať v AT , na rakúsku pracovnú zmluvu , mám už aj e-card (sva nummer ) , pracujem v niederosstereich, a keďže mám dve deti ( jedno je nevlastné , manželkine ) a viem že mám nárok na rodinné prídavky tak by som potreboval poradiť v praktických otázkach . Manželka je nezamestnaná na SVK, prídavky poberáme na Slovensku. Chcel by som sa spýtať :
1. Najprv budem musieť vybaviť Beih38 ?
2. Keď by som teraz odhlásil deti z poberania rodinnych prídavkov na SVK, môžem vybavovať aj Beih 1?
3. POtvrdenie o onávšteve školy treba za celé obdobie od ktorého žiadam o peniaze ( tam sa mi jedná o rok 2014/2015 ) , stačí aj neoficiálny preklad ?
4. Potrebujem tieto dokumenty, sobášny list, potvrdenie o pobyte ( na mestskom úrade u nás v meste ) , rodné listy detí, môj rodný list, všetky doklady úradne preložené do nemčiny ?
5. e401 , e411 mi vyplnia na ÚPSVaR aj v nemčine ?
6. Keď skompletizujem všetkú dokumentáciu, môžem to poslať aj návratkou/poštou, do Gansendorfu ( pod GF patrí môj zamestnávateľ ) ?
7. Keďže v AT nemám žiaden pobyt, nič iba SVA , denne dochádzam, stačí to ?
8. A jedna dôležitá otázka výška a spôsob, chcel by som aby rodinné prídavky chodili mesačne ( nie ročne ! ) na môj AT účet , bude v tom zahrnutá aj negatívna daň? (Príklad : mám dve deti jedno 4roky, druhé 10 , teda správne počítam malá 112,70 + 58,40 , syn 130,90 + 58,40 a súrodenecký príplatok 12,8 dokopy teda 373,20 euro / mesačne ?
9. Taká dosť banálna otázka, ale pri vyplnaní, mám dávať aj členy ? napr. pohlavie der Mann , alebo stačí Mann , to isté aj štát .....
Keďže tento server je asi najlepší ohľadom info z AT. tak ešte raz veľmy pekne ďakujem za info ohľadom tohto môjho problému, keďže celý život som bol zameraný skôr na anličtinu, tak sa teraz trocha s problémamy dostávam do nemeckého prostredia, ale proste vzdialenosť od rodiny rozhodla, a na SVK sa uživiť normálne rodinu nedá. Ešte raz veľmy pekne ďakujem s pozdravom Jesso.
03.07.2015 21:11

icon