Diskusia

icon
Petpau
Príspevkov: 0
Dobry den,

chcel by som sa spytat ako to je s navstevou zubara pocas pracovnej dobry.

Moj pripad je nasledujuci:
- byvam na Slovensku a pracujem v Rakusku
- kazdy den dochadzam, pendlujem
- som vollzeitbeschäftigt a mam pracovnu dobu klasicky 8:00-16:30.

teraz som dostal u svojho zubara na Slovensku termin o 15:00, takze z prace musim odist o 13:00, ked este musim zapocitat cestu viedenskou MHD, vlakom z Viedne do Bratislavy a bratislavsku MHD...

Sef mi povedal, ze ma nemoze na tak dlho pustit a ze musim si vziat volno, alebo, ze si mam naist zubara blizko firmy, teda vo Viedni.

Ako to je? mam zo zakona pravo ist i k vlastnemu zubarovi na Slovensku? Je urcene max.kolko hodin absencia pocas pracovnej doby koli zubarovy moze byt?

Dakujem za kazdu radu!
15.01.2018 12:45
bava
Príspevkov: 0
iconPetpau:
Dobry den,

chcel by som sa spytat ako to je s navstevou zubara pocas pracovnej dobry.

Moj pripad je nasledujuci:
- byvam na Slovensku a pracujem v Rakusku
- kazdy den dochadzam, pendlujem
- som vollzeitbeschäftigt a mam pracovnu dobu klasicky 8:00-16:30.

teraz som dostal u svojho zubara na Slovensku termin o 15:00, takze z prace musim odist o 13:00, ked este musim zapocitat cestu viedenskou MHD, vlakom z Viedne do Bratislavy a bratislavsku MHD...

Sef mi povedal, ze ma nemoze na tak dlho pustit a ze musim si vziat volno, alebo, ze si mam naist zubara blizko firmy, teda vo Viedni.

Ako to je? mam zo zakona pravo ist i k vlastnemu zubarovi na Slovensku? Je urcene max.kolko hodin absencia pocas pracovnej doby koli zubarovy moze byt?

Dakujem za kazdu radu!

Mne v robote povedali, že cesta k lekárovi a späť nie je považovaná za návštevu lekára. Pri návšteve ambulacie musím predložiť Ecard, čo hodia do systému a čas sa mi začne počítať. Keď odchádzam môžem si vypýtať zeitbestätigung a na základe toho si to dať do dochádzky. Čas na ceste by som si mala nadrobiť.
14.10.2018 15:43
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
co je podla mna aj spravne.

Vzdy sa najdu chytraci, co dobre myslene dohody zneuziju, takto je vec jasna.
Treba si hladat lekara v okoli ...
15.10.2018 00:01

icon