Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 21234Choď na stranu 4Choď na stranu 4
materholm
Príspevkov: 953
Pituka.Co ty vies mozno o dvadsat rokov budu u Mirka v mliekarni fachcit gastarbeiteri z Viedne.A Mirko bude kupovat Grandhotel Praha v Lomnici.:)
24.07.2018 01:57
karla23
Príspevkov: 1304
https://www.youtube.com/watch?v=7JYE0ORAI08

Materholm stredna vrstva ta je uz minimalna aj na zapade...dobre video. Je tam takych viac...:blink:
25.07.2018 11:33
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconVlado:
o 20 rokov budu hovorit ludia to iste - ako nam len bolo dobre pred 20 rokmi ... to sa neda pocuvat! To je strasne mudre, lebo urcite teraz vsetci zmenime nas zivot a vratime sa o 20-40 rokov naspät.

:confused:

Po dvadsiatich rokoch prisli na to, ze aj na Zapade sa musi pracovat...:)
25.07.2018 17:25
heavy
iconkarla23:
Materholm minule som sa rozpraval s jednym co zije dlhe roky v Rakusku....vravel ze za silingu to bol iny zivot...ze ked isiel menit peniaze....musel si kupit casnicku penazenku lebo by to nemal kde dat...vravel mi vsade lacno bolo..kopa dobr ezaplatenej prace...lepsie pracovne podmienky ako dnes....no stare dobre casy aj v rakusku pominuli...:blink:

A jeje, zase tie Tvoje srdcervuce historky z Rakuska? Podla vzoru znamy znameho Tvojch znamych? A akeze to peniaze menil za ake? Ked za nemecke marky, tak pomer bol 1:7, to je fakt... to keby menil za talianske liry, tak to by potreboval asi furik na tie peniaze... toto je take to komunisticke nostalgicke vyplakavanie, co kolko kedy stalo... po tridsiatich rokoch uz by dnes to mlieko nestalo 2 Koruny, ani rozky 30 halierov...
25.07.2018 17:31
karla23
Karol nech si to vysvetlujes ako chces...priznaj ze zivot v rakusku po prichode eura sa zhorsil ludom a ludia su chudobnejsi a dozicia si ovela menej nez za rakuskeho silingu...pravda je taka...klames len sam seba :blink:
25.07.2018 19:30
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
iconkarla23:
Karol nech si to vysvetlujes ako chces...priznaj ze zivot v rakusku po prichode eura sa zhorsil ludom a ludia su chudobnejsi a dozicia si ovela menej nez za rakuskeho silingu...pravda je taka...klames len sam seba :blink:

A to je len preto ze sme tu zaviedli EURO?
:scared:

Prave pre teba co ma v srdci "proletarsky internacionalismus" musis byt rad, ze sme v EURO jedna solidarna spolocnost a ze si vsetci tak pomahame - ked maju Greci alebo Taliani problem, tak si musime vsetci na to pozriet... a ano aj exportnym firmam to urcite pomohlo.
27.07.2018 15:29
karla23
Vlado takze za rakuskeho silingu mi chces povedat ze sa Ti zilo horsie....?Neklam mi... eu sa snazi pomalymi krokmi pomaly rusit narodne meny...kulturu...atd...som rad ze okrem nas V4 si udrzala zdravy rozum,...a nepresli na euro...euro mozno vyhovuje firmam korporaciam...obycajnych ludi ozobracilo a akurat tak drahota prisla....;)
27.07.2018 20:02
pitu47
Príspevkov: 11874
mas pravdu, mirko, volakedy sme zarabali cez 68000 za mesiac a teraz je to uz len 5000!
A Vlado, prestan uz klamat mirka, priznaj sa, ze si chudobny :-)
27.07.2018 22:36
heavy
iconkarla23:
Vlado takze za rakuskeho silingu mi chces povedat ze sa Ti zilo horsie....?Neklam mi... eu sa snazi pomalymi krokmi pomaly rusit narodne meny...kulturu...atd...som rad ze okrem nas V4 si udrzala zdravy rozum,...a nepresli na euro...euro mozno vyhovuje firmam korporaciam...obycajnych ludi ozobracilo a akurat tak drahota prisla....;)

Kua, toto uz zatracene smrdi Rostasom... zacni citat nejake slusne casopisy, ja nechapem, co furt places, Ty korporacia. Si dostal skvelu prilezitost urobit nieco so svojim posratym zivotom, ked Ta teta z popradskeho Uradu prace posadila na vlak do Mnichova. Nie kazdy taku sancu dostal. A co Ty? Citas konspiracne chujoviny a uz si taky domyleny, ze Ti totalne hrablo v palici.
EU sa snazi rusit narodne meny a kulturu? Ako prosim? Ako to ma fungovat? Ako zrusi kulturu? Kulturu, ktora je tu jaksi odjakziva? Vymeni ju za cinsku? Cesi, Madari aj Poliaci su uz 14 rokov v EU. Zrusili ich narodne meny? Ako Teba ozobracilo Euro? To by som rad vedel. Sa prefackaj, najdi si nejaku pichacku a zacni konecne zit a nie sa utapat v tych Rostasovych srackach, lebo raz Ti z toho nadobro jebne. Mas Ty vobec nejake male radosti? Stavim sa, ze nemas. Ty si presne ten typ, ktory kazdemu cuca svojim negativizmom energiu. Od Teba co najdalej.
27.07.2018 22:47
karla23
Karol ved pisem...Madarsko Cesko Polsko sa nedalo zblbnut a nezobralo euro....nemaj tu schyzofreniu stale s Rostasom....preco potom rakusaci tvrdia ze sa im zilo lepsie za silingu a nemci za marky? Tvoj problem je ze Eu a vsetko co Brusel povie Ty povazujes za svete posvetne a casto ti unika realita ..proste naivne veris vsetkemu co z bruselskeho centra ide...;)
[Naposledy editoval karla23, 28.07.2018 20:22]
28.07.2018 08:45
karla23
treba hrat eurojackpot...chcem vyhrat aspon milion euro...aj Vy?:love:
28.07.2018 20:22
Vlado
Moderátor
iconkarla23:
https://www.kleinezeitung.at/wirtschaft/5140138/15-Jahre-Euro_Der-TeuroEffekt-blieb-in-Oesterreich-aus

Tak to je BOMBA Mirek!
Neviem, ale asi by si mal ist do Kurzu nemciny!

"Der befürchtete "Teuro"-Effekt ist in den vergangenen 15 Jahren nicht eingetreten. "

Dakujem za potvrdenie
30.07.2018 09:00
Vlado
Moderátor
iconkarla23:

Niemand würde heute für das Geld von damals noch arbeiten (Index angepasst). ...
... Bitte hört auf zu verdrehen!

--> toto mysleli na teba Mirec
:w00t:
30.07.2018 09:03
Vlado
Moderátor
iconkarla23:
Vlado preco si vymazal clanok kde Talian ktory sa prestahoval na Slovensko hovori otom ako sa zije v Taliansku?:blink:

... bolo to od teba?
:scared:

To by som si nedovolil. Nie - naozaj si nepamätam, ze som to mazal. Mozno ty sam?!
;)
31.07.2018 21:20
heavy
iconVlado:
iconkarla23:
https://www.kleinezeitung.at/wirtschaft/5140138/15-Jahre-Euro_Der-TeuroEffekt-blieb-in-Oesterreich-aus

Tak to je BOMBA Mirek!
Neviem, ale asi by si mal ist do Kurzu nemciny!

"Der befürchtete "Teuro"-Effekt ist in den vergangenen 15 Jahren nicht eingetreten. "

Dakujem za potvrdenie

no jasné, to je podla Mirka cisty majnstrím... cize klamu :w00t:
04.08.2018 18:55

Choď na stranu 1Choď na stranu 21234Choď na stranu 4Choď na stranu 4