Diskusia

icon
Jaro87
Príspevkov: 0
Čaute všetci!
Mám možnosť pracovať vo Viedni, ale nemám dosť informácií ohľadom bývania.Mam manželku a 4 mesačného syna, ktorých chcem zobrať so sebou, nechcem byť týždňovkar a vidieť ich len cez víkendy. Preto uvažujem o hľadaní podnájmu, lenže v akej lokalite? Dochádzanie z Blavy do Viedne mi zaberie možno aj 3 hodiny denne..Čo sa týka financií, je lepšie pre mňa nájsť si 2 izbový byt vo Viedni za 700 eur alebo lacnejší v Blave a dochádzať a dostávať nejaký Pendlerpauschale? Sú nejaké sociálne výhody ak budem vo Viedni ? Napr príspevky na dieťa alebo niečo? Som v tomto absolutne neznalý..Ďakujem za každú odpoveď
08.05.2018 12:51
Rudiger
Príspevkov: 4180
iconJaro87:
Čaute všetci!
Mám možnosť pracovať vo Viedni, ale nemám dosť informácií ohľadom bývania.Mam manželku a 4 mesačného syna, ktorých chcem zobrať so sebou, nechcem byť týždňovkar a vidieť ich len cez víkendy. Preto uvažujem o hľadaní podnájmu, lenže v akej lokalite? Dochádzanie z Blavy do Viedne mi zaberie možno aj 3 hodiny denne..Čo sa týka financií, je lepšie pre mňa nájsť si 2 izbový byt vo Viedni za 700 eur alebo lacnejší v Blave a dochádzať a dostávať nejaký Pendlerpauschale? Sú nejaké sociálne výhody ak budem vo Viedni ? Napr príspevky na dieťa alebo niečo? Som v tomto absolutne neznalý..Ďakujem za každú odpoveď

Teraz napisem moj osobny nazor (tak by som to robil ja) :
1. Rozhodni sa, ze chces ZIT v A (nie len pracovat )
2. Kazda minca ma dve strany a aj zivot v A svoje VYHODY ale aj NEVYHODY
3. Tak ako vravia domaci : nemozes tancovat na dvoch svadbach naraz
4. Rodinny zivot s malym dietatom (denno denne ) je nieco ine ako byt ,,navstevnikom" hoci doma len na vikend
5. Netusim, aky velky je financny rozdiel medzi 2-izbovym bytom v BA a vo Wien ale dennodenne dochadzanie do prace a spät predstavuje ovela väcsie stresove situacie ako mat pracu ,,za rohom"
6. Mne napr. je jedno v ktorej casti mesta zijem ( pozor nezijeme vo Wien ) ale pri vybere bytu som sa v prvom rade sustredil na to, ako daleko ( kolko casu stratim) musim do prace. A dnes mame byt, ktory je cca. 15 minut pesi / 5 min. na bicykli / 3 Minuty autom vzdialeny od firmy a neviem si to vynachvalit .

Asi tolko - ale ziadna sablona na tvoje otazky neexistuje - je to TVOJ/VAS zivot - tak z neho urob to najlepsie co mozes - prajem vela zdaru :thumbup:
Šťastie spočíva v tom, že urobíš šťastnými ľudí, s ktorými žiješ.
08.05.2018 14:22
vroni
Príspevkov: 576
ked by si povedal, ze mate byt v Ba a uvazujes, ci nieco vezmes vo Viedni, tak mozno ano. Podnajom v Ba rozhodne nie. Za 700 dvojizbak vo Viedni? Ty si z lacneho kraja. Mozno v 15., medzi opalenymi predajcami omamnych latok. Normalny dvojizbak stoji okolo 1000. Ale dve hodiny denne navyse s rodinou. Rodinne pridavat su okolo 180€, skolka vo Viedni zadarmo, ak tu mate trvaly pobyt.
09.05.2018 12:50
embeco
Príspevkov: 1
Ahoj. Neviem, kde by si nasiel vo Viedni dvojizbak za 700. Gemeindewohnung ano, ale musis mat starsi Vormerkschein. V urcitych okresoch taktiez ano, ale tam by som nesiel byvat ani sam, nieze este s rodinou. My mame mensi dvojizbak v 1210 na pomerne slusnom mieste a dobrou dopravnou dostupnostou za tusim 860 + elektrina, GIS a poistenie domacnosti, a aj ked nie sme uplne najspokojnejsi, tazko by sme dnes nasli za tie peniaze nieco lepsie. Otazka potreby blizkosti zamestnania je velmi diskutabilna, lebo clovek zmeni pracu relativne lahko a rychlo, zato rozkose stahovania pozname vsetci dobre. Mestska doprava vo Viedni je pomerne efektivna - napr. mne to trva z baraku "na konci Viedne" - vo Floridsdorfe - do roboty pri Stephanskirche zlahka cez pol hodiny, co nepovazujem za tragicke. Keby sme si mali vyberat miesto na byvanie teraz, zrejme by sme hladali nieco v smere Raasdorf-Leopoldsdorf-Lassee, ale ako to uz niekto iny napisal, je to otazka osobnych preferencii a radit je tazke. To iste plati o Bratislave - je mnoho ludi, ktorym sa paci a nebyvali by nikde inde. V ich prospech hovori aj to, ze kazdu chvilu chodi z Hlavnej stanice a z Petrzalky vlak, ktoremu to trva na Hbf. okolo hodiny, dalej jazdi fura autobusov, atd. Co sa Pendlerpauschale tyka, je to fajn vec, ale neprejavuje sa bohuzial na inak vzniknutom naroku podla Arbeitnehmer/innenveranlagung linearne. Najlepsie to je vidno, ak si L1 podava clovek online. Po odklikani vsetkych tych doplnujucich udajov sa da nechat urobit predbezny vypocet a jeho vysledkom je urcita suma. Ked tam clovek v tejto chvili este priradi Pendlerpauschale a necha to znovu prepocitat, suma naroku sa prekvapujuco nezvysi o sumu Pendlerpauschale, ale menej. Na vypocet naroku je nejaky vzorec a ak clovek nerobi vo financnej branzi, dost tazko sa to chape.
[Naposledy editoval embeco, 15.05.2018 07:35]
15.05.2018 07:03
karla23
Príspevkov: 1304
clovek ktory ma svoj byt ci dom v Bratislave a este bez hypoteky nebude predsa vyhadzovat vo Viedni peniaze za najomne.....:blink:
15.05.2018 07:49
janaka
Príspevkov: 5969
iconkarla23:
clovek ktory ma svoj byt ci dom v Bratislave a este bez hypoteky nebude predsa vyhadzovat vo Viedni peniaze za najomne.....:blink:

uz zase?:w00t: poriadne necitas, co pise jaro:-/
15.05.2018 10:30
pitu47
Príspevkov: 11874
iconjanaka:
iconkarla23:

mirko vie citat :confused:
15.05.2018 20:49
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
:rolleyes:
15.05.2018 23:04
janaka
Príspevkov: 5969
iconpitu47:
iconjanaka:
iconkarla23:

mirko vie citat :confused:

to je dobra otazka:thumbup: ;)
/len kto na nu odpovie, mirko ZASADNE neodpoveda na otazky jemu kladene:lol: /
16.05.2018 10:31

icon