Diskusia

icon
Andrea1810
Príspevkov: 0
Zdravím.
Mám takýto problém. Z osobných dôvodov som sa potrebovala vrátiť na Slovensko, preto som v Rakúsku dala výpoveď. Výpovedná lehota mi trvala počas dovolenky, pričom posledný deň bol minulý piatok, t.j. 27.7.
Štvrtok som sa bola ešte v poisťovni v Rakúsku informovať, dokedy som poistená, aby som vedela kedy sa môžem prihlásiť do slovenskej poisťovne. V GkK mi chlap za okienkom povedal, že zo zákona som ešte 6 týždňov poistená, že sa odhlasovať ani nič iné nemusím a kľudne aj v sobotu sa môžem prihlásiť na Slovensku v poisťovni. Potom som sa bola informovať na AMS čo musím tam robiť a úradníčka mi povedala, že si mám len dať vyžiadať exportný dokument U1 (E301), na základe ktorého mi budú z Rakúska posielať podporu.
V pondelok večer som sa vrátila na Slovensko. Včera som na istotu šla do poisťovne, kde ma úradníčka hneď odbila, že ma neprihlási, nakoľko potrebuje doklad z Rakúska, kde bude napísané ldkedy-dokedy som bola poistená v Rakúsku. V zápätí mi povedala, že ani na úrade práce ( ak sa pôjdem evidovať) nič bez toho nevybavím.
Teraz som dopletená a neviem čo mám robiť
Vedel by mi niekto poradiť?
Je toho omnoho viac ale teraz mám stres knoli tomu.
01.08.2018 02:12
annaw
Príspevkov: 2
Takže - zájsť do poisťovne v AT a vyžiadať si doklad odkedy - dokedy ste boli poistená poprípade vyžiadať emailom /Ale neviem či pošlú kvôli novému zákonu o ochrane osobných údajov).

A pri výpovedi ste mala urobiť to, (predtým než zrušíte pobyt v AT) ísť na AMS a požiadať si o prenos podpory na SVK - dá sa to. Ale teraz spätne neviem či vybavíte...
Zavolať ešte na AMS a informovať sa tam..
02.08.2018 17:19
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
Rakusania posielaju podporu do cudziny? To je nieco nove? :blink:
04.08.2018 19:23
annaw
Príspevkov: 2
iconheavy:
Rakusania posielaju podporu do cudziny? To je nieco nove? :blink:

Dá sa to za určitých podmienok. Ale zas každé AMS povie iné..
05.08.2018 21:30

icon