Diskusia

icon
Tomino35
Príspevkov: 0
Dobrý večer,
chcel by som sa poradiť ako riešiť vzniknutú situáciu. V máji tohto roku nám došla z finanzamtu výzva na vrátenie prídavkov s odôvodnením, že nemáme nárok na celú dávku len na doplatok. Ako dôvod bol uvedený formulár 411, ktorý dostali zo Slovenska. Zistili sme, že z Upsvaru im poslali chybne vyplnený formulár s uvedením, že od mája 2016 až doteraz poberáme prídavky na Slovensku. Za toto obdobie finanzamt žiada o vrátku toho doplatku, ktorý nám bol vyplatený akože navyše. Ešte v máji sme poslali teda opravný formulár spolu s vyhlásením, že žiadne prídavky na Slovensku nepoberáme. V júli nám opäť došla výzva a od mája nám pozastavili vyplácanie prídavkov. Keďže som medzi tým zmenil miesto pôsobiska, nový finanzamt, sa so mnou o tom odmieta baviť - oni s tým vraj nič nemajú a keď volám na predchádzajúci - detto. Vraj sa podáva nejaké oficiálne odvolanie, k tomu som sa však nič bližšie nedopátral, len to, že je stanovená lehota 4 týždňov. Ja som tam síce posielal opravný dokument 411, ale ten mi neakceptovali. Čo ďalej? Ísť tam osobne a vysvetliť to. Tiež by som rád zistil, ktorá úradníčka to tak "šikovne" potvrdila, lebo chybu si priznať nechce nikto.
03.08.2018 23:18
annaw
Príspevkov: 2
Ahoj,

predpokladám, že žiadajú vrátiť rodičovský príspevok (Kinderbetreungsgeld).
Najlepšie zájsť osobne aj s čestným prehlásením z ÚPSVaR, že oni urobili chybu pri vyplnení E411 aj keď čítam že každý dáva od toho ruky preč.
Poprípade napísať ombudsmanovi (ktorý je však do 16.8. na dovolenke).

Oni Vaše prehlásenie nechcú akceptovať, lebo bohužial neveria už moc ľuďom...

Poprípade ešte zavolať na infolinku a informovať sa o ďalšom postupe.
05.08.2018 21:46
Tomino35
Príspevkov: 0
Nie, nejedná sa Kinderbetreungsgeld, ale o Familienbeihilfe. Na informačnej linke ma odbili s tým, že mám poslať odvolanie. Neviem však, keďže od mája už dávno prešli 4 týždne, či bude mať úspech. Predsa len, moja chyba to nie je.
06.08.2018 11:54
annaw
Príspevkov: 2
Treba poslať odvolanie aj keď je to už po 4 tyždňoch.

A ak nie ste ďaleko, zájsť osobne na najbližší FA aj s papiermi čo u seba máte.
08.08.2018 11:56

icon