Diskusia

icon
Sandyka_SBG
Príspevkov: 0
Ahojte. kedze som za 15 rokov co som v rakusku este nikdy nebola na urade prace, tak nemam absolutne ziadne skusenosti a vedomosti ako to prebieha. Dnes som sa bola registrovat, 3 tyzdne od vypovede, uz viem ze to je strateny cas a za ten cas uz ppodporu nedostanem, ale ma zaujima co ma caka dalej, ako sa vyhnut pripadnej strate naroku na podporu, co robit/nerobit. Napriklad hned ako prve ma zarazilo, ze nesmiem vycestovat mimo rakuska (napr domov) lebo stracam narok. To akoze chodia kontroly? alebo staci ked budem dodrziavat terminy navstev AMS a bude vsetko ok. Pripadne ako sa daju tieto terminy odlozit/prelozit, kedze do Rakuska chodim iba 1x za mesiac na 1 tyzden. Kedze som 15 rokov bola v jednej gastrofirme, pracovnu dobu som nemala nikdy pevne stanovenu. Stacilo mi urobit si svoju robotu (zhromazdovat mesacne podklady pre uctovnictvo, bankove uhrady, inventury a uzavierky, .... ak som to spravila za 3 dni mohla som ist domov, ak som bola 10 dni, tak to bol moj problem) a ist domov. Jasne ze aj ked som bola ddoma, vela veci sa dalo riesit cez home office, telefon skajp, onlinebanking, atd...
Takze by ma v kometaroch potesili akekolvek vase skusenosti s touto instituciou a poberanim podpory v nezamestnanosti. Vopred dakujem, :rolleyes:
06.08.2018 16:54

icon