Diskusia

janaka
Príspevkov: 5969
ja myslim, ze to ani kokain zrovna byt nemusi, tu staci lacna kombinacia. mirkova jednoducha mysel, troska tej schizofrenie, pozametane pilulky rozneho druhu a vysledok je na svete, teda tu, na internete:lol:
25.10.2019 13:14
karla23
Príspevkov: 1304
Sestra Emmanuela: „Mária, majú tieto duše v očistci predsa len nádej a radosť v ich utrpení?“

Mária Simma: „Áno. Žiadna duša by sa nechcela vrátiť z očistca na zem, pretože má poznanie, ktoré nás nekonečne presahuje a nemohla by sa už nikdy vrátiť do temnoty zeme. Hla, v tom spočíva rozdiel medzi očistcom a utrpením, ktoré poznáme tu na zemi. V očistci majú duše istotu, napriek hroznej bolesti, že budú môcť navždy žiť s Bohom. Táto absolútna istota im spôsobuje to, že radosť je väčšia ako bolesť. Neexistuje na zemi nič, čo by v nich vyvolávalo túžbu znovu tu žiť, lebo na zemi si nie sme nikdy ničím istí".
Sestra Emmanuela: „Môžete nám povedať, či dušu posiela do očistca Boh, alebo či sa duša sama rozhoduje tam ísť?“
Mária Simma: „Duša sa sama rozhoduje ísť do očistca, aby bola čistá, keď pôjde do neba. V očistci duša úplne plní Božiu vôľu. Teší sa napríklad z dobra a želá si naše dobro. Veľmi miluje Boha, aj ľudí na zemi. Je dokonale spojená so Svetlom Božím v Duchu Svätom.
25.10.2019 15:37
karla23
Vďačnosť spasených *

Hľa, ďalšie svedectvo otca Berliouxa, (ktorý napísal veľmi peknú knihu o očistci), týkajúcu sa pomoci duší z očistca tým, ktorí im pomohli modlitbami a obetami.
Hovorí sa, že jedna osoba, obzvlášť blízka dušiam v očistci, zasvätila celý svoj život, aby im pomohla. V hodine smrti ju napadol zúrivo démon, lebo videl, že jej duša mu unikne. Zdalo sa, že celá pekelná priepasť sa spojila proti nej a obkľúčila ju svojimi kohortami.
Zomierajúca bojovala nejaký čas uprostred najťažších bojov, keď videla zrazu vstúpiť do jej bytu celý zástup neznámych osôb žiarivo krásnych, ktorí zahnali diabla, prejavili jej podporu a nebeské potešenie. Hlboko si vzdychla a unesená radosťou zvolala: „Kto ste? Kto ste preboha, že mi tak dobre robíte?“Návštevníci odpovedali: „Sme dobrodinci, obyvatelia neba, ktorých vaša pomoc doviedla k blaženosti, a preto sme vám teraz zase my prišli na pomoc, aby ste prekročili prah večnosti a aby sme vás vytiahli z tohto miesta strachu a priviedli vás do radosti Svätého Mesta.“ Pri týchto slovách sa tvár umierajúcej rozjasnila v úsmev, zatvorila oči a zaspala v Pánovom pokoji. Jej duša Čistá ako holubica predstúpila pred Pána pánov a našla toľko ochrancov a obhajcov, koľkých svojimi modlitbami vyslobodila. Uznaná za hodnú slávy vošla tam víťazne za potlesku a s požehnaním všetkých tých, ktorým pomohla z očistca.
Kiež by sme aj my pocítili raz také šťastie! Duše, oslobodené vďaka našim modlitbám, sú mimoriadne vďačné, pomáhajú nám veľmi citeľne v našom živote a naozaj vám odporúčam túto skúsenosť. Pomáhajú nám, poznajú naše potreby a získavajú nám veľa milostí.
25.10.2019 15:39
karla23
Raz sa ho jeden spolubrat laik Modestino opýtal: "Otče, čo si myslíte o očistcovom ohni?"
Ten mu odpovedal: "Keby Pán dovolil duši, aby prešla z očistcového ohňa do najhorúcejších plameňov tu na zemi, bolo by to podobné, ako by prešla z vriacej vody do studenej."
25.10.2019 15:45
janaka
panenkaskakava mirkoooo:w00t:
25.10.2019 19:49
pitu47
Príspevkov: 11874
iconmarika2772:
iconpitu47:
mirko, co stoji u vas kokain ?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D pitko, až mi zabehlo od smiechu...:lol: 100 rokov som tu nebola, ale tomuto sa odolať nedalo.

;) Ty zijes Mariken :confused: Ten stary vtip poznas, ze bola som s Jozkom v kine, a tak som sa smiala, ze som mu ocikala ruku :blush:
25.10.2019 23:07
pitu47
iconjanaka:
mirkova jednoducha mysel,
ze jednoduche co :confused: :confused: :confused:
25.10.2019 23:15
janaka
iconpitu47:
iconjanaka:
mirkova jednoducha mysel,
ze jednoduche co :confused: :confused: :confused:

nesmies to brat tak doslova, to je len slovny zvrat:lol: :lol: :lol:
26.10.2019 00:34
marika2772
Príspevkov: 14776
iconpitu47:

;) Ty zijes Mariken :confused: Ten stary vtip poznas, ze bola som s Jozkom v kine, a tak som sa smiala, ze som mu ocikala ruku :blush:

Žijem, žijem pitko.....len tak som sem kukla, a keď som to zbadala, neodolala som sa neozvat...:lol:
Aj ten vtip poznám, hoci skúsenosť nemám....ale v kine bola vždy tma:blush:
No nášmu Jozkovi N.....by bolo treba zavolať doktora...toto je už fakt vážne....:D
26.10.2019 13:04
marika2772
iconkarla23:
Raz sa ho jeden spolubrat laik Modestino opýtal: "Otče, čo si myslíte o očistcovom ohni?"
Ten mu odpovedal: "Keby Pán dovolil duši, aby prešla z očistcového ohňa do najhorúcejších plameňov tu na zemi, bolo by to podobné, ako by prešla z vriacej vody do studenej."

No co Jozko N. Co pôsobis v kláštore? Už som to dávnejšie postrehla že ťa niečo osvietilo, a teraz to prenasas z inej soc.siete na slovákov.:w00t:
[Naposledy editoval marika2772, 26.10.2019 19:13]
26.10.2019 13:08
karla23
Istý muž spomínal: „Moja matka pochádzala z Foggia a bola jednou z prvých duchovných dcér Otca Pia. Raz ho požiadala, aby sprevádzal a ochraňoval môjho otca. Bolo to v roku 1945, môj otec bol osúdený a trest sa mal vykonať zastrelením.
Otec stál v prvej línii čaty a vtedy zbadal otca Pia, objavil sa pred ním, aby ho chránil.
Veliteľ čaty vydal rozkaz k paľbe, ale ani z jednej pušky, ktoré na neho mierili, streľba k nemu nedošla. Sedem členov čaty aj s veliteľom boli užasnutí, začali si kontrolovať pušky, ale žiadnu závadu nenašli. Znovu teda naňho namierili a stalo sa to isté, čo aj prvýkrát. Tento tajomný a nevysvetliteľný jav zastavil vykonávanie rozsudku a otec bol napokon prepustený.
Otec sa po návrate domov stal katolíkom a sviatosť prijal v San Giovanni Rotondo, kam odišiel, aby sa Pátrovi Piovi poďakoval.
Mama tak týmto spôsobom získala zázrak, vždy totiž od Pátra Pia žiadala „premenu svojho manžela.“
26.10.2019 15:39
janaka
na uzavretom oddeleni "psychiatrije" maju pacienti aj pristup na Internet:blink: halt, demokracia:w00t:
26.10.2019 19:10
marika2772
iconjanaka:
na uzavretom oddeleni "psychiatrije" maju pacienti aj pristup na Internet:blink: halt, demokracia:w00t:

A vivat Jožko N....:D
26.10.2019 19:14
pitu47
Náš Mireček z Mníchova, Mirko, Hary či Karla je Jožko :confused:
26.10.2019 20:32
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
Mne je milsie ked sa Mirecek modli ruzenec a nam o tom napise, ako ked pisal o byvalych casoch a ako bolo vsetko lepsie
:thumbup:

... alebo podobne veci, ktore ani nechcem opakovat.

Takze pochvaleny bud...
:rolleyes:
26.10.2019 20:45