Diskusia

Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
Viera v Boha je velmi osobna zalezitost. Casy evangelizacie neveriacich uz krestania tiez odlozili nabok. Treba sa skor presadit skutkami a nie mecom a armadou.
Preto nevahaj konat v zmysle krestanskeho svetonazoru - len treba si aj uvedomit, ze ludia mozu mat aj ine nazory a svetonazor.

:O

Vtedy to treba tiez akceptovat, bez toho aby na nich clovek pustal Bozie preklinania. Nie?
02.11.2019 18:38
karla23
Príspevkov: 1304
Vlado ale o akom preklinani hovoris? Ja im nazor neberiem,ale ty sam vies ako tu niektori osmievaju veriacich ludi..a samotnu vieru...a ty ako krestan by si nemal pouzivat diplomaticky slovnik ale ich stopnut a zastat sa viery...a to nerobis lebo chces byt za pekneho a oblubeneho...ja som im napisal ako skoncili ludia ktori osmievali ludia...mne verit nemusis a ked chces mozem ti dat priklady zo sveta.To ze tu davam take clanky o zazrakov a svetych je osveta....liberalne informacie vam nevadia...ale tieto ano.
[Naposledy editoval karla23, 03.11.2019 20:47]
03.11.2019 20:35
pitu47
Príspevkov: 11874
Mirko, Tvoja osveta :lol: je tá najlepšia osveta akú som kedy čítal :lol:
03.11.2019 21:13
karla23
Pitko...pouziva stale ironiu...a mysli si aky je chytry....:D :D
03.11.2019 22:02
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
iconkarla23:
ty ako krestan by si nemal pouzivat diplomaticky slovnik ale ich stopnut a zastat sa viery...a to nerobis lebo chces byt za pekneho a oblubeneho...

Ja mam ten isty slovnik. Vobec sa s mojim svetonazorom neskovavam, ani nic neskrucam. Diplomaticky slovnik ... dakujem za kompliment, v case ked sa slovo stava zbranou, to povazujem za ocenenie.

Treba si uvedomit kde co a komu pises. Ked som clenom fore pre kucharov, tak postujem o grilovani a vonavom steaku. Neviem ci by ludia chapali, ak by som im napisal ako sa modli Ruzenec... tak aj tu - mame velmi siroku zakladnu, nepovazujem za moju ulohu niekoho evangelizovat.Moju ulohu vidim v tom, aby nase deti aj za 20 rokov vedeli po slovensky, aby sme boli v rakuskej spolocnosti prezentni, nie ako nasi predkovia len ako meno na cintorine.
03.11.2019 22:50
karla23
Vlado Ty pises z cesty totalne uletene zvasty....ked sa ti nepaci co pisem nemusis to citat....ja tu napisem to co sa stalo niekedy a zazraky...a ludia si sami urobia nazor..nato....ale tebe velkemu liberalovi asi vadia tieto informacie.
03.11.2019 22:55
karla23
Vlado povedz mi co konkretne mas namysli pod pojmom reprezentant slovenska v Rakusku?
03.11.2019 22:56
janaka
Príspevkov: 5969
iconkarla23:
Vlado ale o akom preklinani hovoris? Ja im nazor neberiem,ale ty sam vies ako tu niektori osmievaju veriacich ludi..a samotnu vieru...a ty ako krestan by si nemal pouzivat diplomaticky slovnik ale ich stopnut a zastat sa viery...a to nerobis lebo chces byt za pekneho a oblubeneho...ja som im napisal ako skoncili ludia ktori osmievali ludia...mne verit nemusis a ked chces mozem ti dat priklady zo sveta.To ze tu davam take clanky o zazrakov a svetych je osveta....liberalne informacie vam nevadia...ale tieto ano.

ked budem chciet osvetu (??:confused: ), tak si ju sama najdem na nete...to co ty robis, je podsuvanie svojich nazorov druhym, vytvoris temu s "osvetou" a cakas, ze ti to ludia zozeru.Ale si predstav, ze su ludia, ktori nemaju rovnaky "svetonazor" ako ty, a ked ti oponuju, mal by si to tolerovat, je predsa demokracia. Ja ti tvoj nazor neberiem, iba vyjadrujem nesuhlas s tvojim. Uz to chapes? :-/ (pozn. cisto pre teba: nie som si ista, ze to pochopis =smajlik)
03.11.2019 23:14
janaka
iconkarla23:
Vlado povedz mi co konkretne mas namysli pod pojmom reprezentant slovenska v Rakusku?

ja som to pochopila, a ty nie? Nie si Slovak? Co si potom? Madar?:huh:
(a okrem toho ti to tu Vlado polopate vysvetlil a este aj zvyraznil :w00t: )
Vlastne, co sa pytam, clovek, ktory neovlada poriadne slovensky pravopis, bude velmi tazko reprezentovat Slovaka v zahranici. Toto nie je ironia, mirko, ale smutna pravda:( :cry:
[Naposledy editoval janaka, 03.11.2019 23:35]
03.11.2019 23:17
karla23
Janaka na tejto stranke mate asi tisic roznych tem napisanych...vselico mozne...ja dam temu s nazvom oslobodenie rakuska na prihovor svetej Panny Marie a Ty a dalsi uz im to nesedi..citat tieto informacie...nemusis to citat...a osmievat...ale dalsich 6 tisic ludi ktori si precitaju to ake zazraky sa stanu a aku moc ma modlitba si to precitaju....zamyslia sa..a uvedomia si dolezite veci...ty ako stara posmeskarka s dalsimi tomu nerozumies fajn...mas tu dalsich tisic tem kde sa mozes angazovat....ale ze Vladovi vadia take informacie...clovek ktory chodi na putnicke miesta atd to som fakt prekvapeny.
03.11.2019 23:19
karla23
Vlado pises tu o meci a inych veciach....neviem ci mas tym namysli europske staty alebo ine...ale asi si pomylil si europu so statami mimo nej :confused:
03.11.2019 23:25
janaka
iconkarla23:
Janaka na tejto stranke mate asi tisic roznych tem napisanych...vselico mozne...ja dam temu s nazvom oslobodenie rakuska na prihovor svetej Panny Marie a Ty a dalsi uz im to nesedi..citat tieto informacie...nemusis to citat...a osmievat...ale dalsich 6 tisic ludi ktori si precitaju to ake zazraky sa stanu a aku moc ma modlitba si to precitaju....zamyslia sa..a uvedomia si dolezite veci...ty ako stara posmeskarka s dalsimi tomu nerozumies fajn...mas tu dalsich tisic tem kde sa mozes angazovat....ale ze Vladovi vadia take informacie...clovek ktory chodi na putnicke miesta atd to som fakt prekvapeny.

A kde je tych dalsich 6000 ludi, ktori si to precitali a prejavili zaujem? Zatial ani jeden (nedala som smajlika aby si zase nepovedal ze sa posmievam)
03.11.2019 23:26
karla23
Jana tuto temu si precitalo a moje informacie 6300 ludi..to ze tu nepisu je nepodstatne...podstatne je ze si precitaju informaciu pouvazuju..snad si nemyslis ze tu niekto bude chodit aby sa stebou hadal a natahoval nebud smiesna ...;)
03.11.2019 23:28
janaka
iconkarla23:
Jana tuto temu si precitalo a moje informacie 6300 ludi..to ze tu nepisu je nepodstatne...podstatne je ze si precitaju informaciu pouvazuju..snad si nemyslis ze tu niekto bude chodit aby sa stebou hadal a natahoval nebud smiesna ...;)

Gratulujem, mirko:w00t: Dufam ze obdivne komentare od tych vsetkych nenechaju na seba dlho cakatB)
A preco by sa mali so mnou hadat? Ja som sem dala tu temu, ci ty:lol: Co pises, nema ziadnu logiku:rolleyes:
03.11.2019 23:43
karla23
Janaka na tvoje bludy nemam co povedat ale toto si vypocuj a knaz Kuffa ti to objasni...nech sa paci.

https://www.youtube.com/watch?v=mtPS-SbLQSs

:thumbup:
03.11.2019 23:45