Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 0123Choď na stranu 2Choď na stranu 3
Taichi
Príspevkov: 3
Dobry den!
Mam vo Viedni trvaly pobyt, ale kedze som casto aj u priatela, zriadil mi prechodny u seba (rozlicne bezirky). Medzicasom bola na adrese mojho trv.pobytu kontrola, ked som bola na dovolenke a nova slecna co sa v case mojej nepritomnosti pristahovala do bytu do 2.hej izby povedala tej kontrole, ze ma nepozna, ze tam nebyvam.. Teraz musim ist na urad s podpisom od Hauptmietera a od nej, len sa chcem spytat... cakaju ma este nejake komplikacie? Na co dat pozor? Dakujem (na trvalom som po-pia a vikendy naprechodnom, staci im tak povedat aj?)
31.08.2019 11:14
happenz
Od: Altmannsdorf
Príspevkov: 411
To je co za byt, kde chodi kontrola, to som este v zivote nepocul? Nejaky socialny byt, ktory jeho drzitel prenajima? To potom moze mat problemi on, ak v nom v skutocnosti nebyva. Inak neexistuje nejaka povinnost, zdrziavat sa urcity cas, na adrese. Ak zijes striedavo vo svojom byte a byte priatela a v obydvoch si prihlasena (co musi byt), tak je vsetko v poriadku.
01.09.2019 00:05
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
...to je cele "komplikovane"...

:blink:
01.09.2019 22:49
janaka
Príspevkov: 5969
iconVlado:

:thumbup: genau
01.09.2019 22:57
janaka
iconhappenz:
To je co za byt, kde chodi kontrola, to som este v zivote nepocul? Nejaky socialny byt, ktory jeho drzitel prenajima? To potom moze mat problemi on, ak v nom v skutocnosti nebyva. Inak neexistuje nejaka povinnost, zdrziavat sa urcity cas, na adrese. Ak zijes striedavo vo svojom byte a byte priatela a v obydvoch si prihlasena (co musi byt), tak je vsetko v poriadku.

asi gemeinde, kontroly chodia z MA 62, je vela podvodnikov co maju prihlasenych viacero ludi a kasiruju za meldez. plus poberaju socialne davky:confused:
[Naposledy editoval janaka, 02.09.2019 14:11]
02.09.2019 12:23
Taichi
Aakby som casom chcela odist z hauptwohnsitzu a byvat u priatela , kde ma vsak nemoze nahlasit na hauptwohnsitz (byt nie je jeho, je hauptmieter a majitel si inych ludi na haupt.nezela), co potrebujem? Som inak aj na urade prace, chodim aktualne na kurz. Dakujem
02.09.2019 18:14
janaka
iconTaichi:
Aakby som casom chcela odist z hauptwohnsitzu a byvat u priatela , kde ma vsak nemoze nahlasit na hauptwohnsitz (byt nie je jeho, je hauptmieter a majitel si inych ludi na haupt.nezela), co potrebujem? Som inak aj na urade prace, chodim aktualne na kurz. Dakujem

bez Hauptwohnsitz nemozes byt ani na ams - to je podmienka
02.09.2019 21:45
Taichi
bez Hauptwohnsitz nemozes byt ani na ams - to je podmienka[/quote]

bola som rok na ams, s nebenwohnsitzom, mala davky, robila som si A2, B1 kurzy, potom som sa prestahovala na adresu s trvalym pobytom, kde som skoro rok, a robila som si B2 a teraz sa vyucujem na remeslo. Ide mi o to, co by, ak by som sa zas prestahovala kde by som mohla byt len na neben...
03.09.2019 00:13
janaka
iconTaichi:

bola som rok na ams, s nebenwohnsitzom, mala davky, robila som si A2, B1 kurzy, potom som sa prestahovala na adresu s trvalym pobytom, kde som skoro rok, a robila som si B2 a teraz sa vyucujem na remeslo. Ide mi o to, co by, ak by som sa zas prestahovala kde by som mohla byt len na neben...[/quote]
moju kamosku nechceli na ams zaregistrovat bez hauptw. v r.2015, tak neviem...:-/
ak mas vybaveny Anmeldebescheinigung (MA 35, s Hauptwohnsitz), tak nebenwohsitz nie je vhodny, resp. sa chod spytat priamo na MA 35
[Naposledy editoval janaka, 03.09.2019 17:06]
03.09.2019 12:27
pitu47
Príspevkov: 11874
iconjanaka:
iconTaichi:

bola som rok na ams, s nebenwohnsitzom, mala davky, robila som si A2, B1 kurzy, potom som sa prestahovala na adresu s trvalym pobytom, kde som skoro rok, a robila som si B2 a teraz sa vyucujem na remeslo. Ide mi o to, co by, ak by som sa zas prestahovala kde by som mohla byt len na neben...
moju kamosku nechceli na ams zaregistrovat bez hauptw. v r.1915, tak neviem...:-/
ak mas vybaveny Anmeldebescheinigung (MA 35, s Hauptwohnsitz), tak nebenwohsitz nie je vhodny, resp. sa chod spytat priamo na MA 35

janake, zoznám ma s Tvojou kamoskou ;) urcite je fesanda, ked si s nou bola na ams v roku 1915 ;)
03.09.2019 14:31
janaka
iconpitu47:
iconjanaka:
iconTaichi:

moju kamosku nechceli na ams zaregistrovat bez hauptw. v r.1915, tak neviem...:-/

janake, zoznám ma s Tvojou kamoskou ;) urcite je fesanda, ked si s nou bola na ams v roku 1915 ;)

preboha!:scared: co som bola opita???:w00t: no, to by uz bola z nej taka fesanda, ze az:lol:
03.09.2019 17:05
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconVlado:

Oni si to komplikuju, kua, furt budu spekulovat... ja mam uz 30 rokov trvaly pobyt tu, aj na SK...
06.09.2019 20:13
2Jana2
Príspevkov: 493
iconheavy:
iconVlado:

Oni si to komplikuju, kua, furt budu spekulovat... ja mam uz 30 rokov trvaly pobyt tu, aj na SK...

Heavy, nie je to uz take jednoznacne . Ty mas trvaly pobyt aj v AT aj na SK a s OP to mas ako ? Ten je viazany na TP a ma obmedzenu platnost. To neriesis, ci ?

Moja cerstva osobna skusenost : mam  TP v AT, na SK som ho zrusila a musela vratit OP. Predavala som svoj bratislavsky byt a naraz nastal problem. Chybajuci OP. PAS nestacil ! Tak znovu vybavit . OP bez TP vybavit nejde. Musela som vybavit spät aj TP.  Za par dni ma kontaktovala Zdravotna poistovna a ziadala vysvetlenie, preco mam 2 TP! Ze je to podla smernic EU zakazane !  Takze, vsetko je prepojene a maju o kazdom prehlad. Ta rychlost ma prekvapila. Potrebovala som to iba na 1-2 tyzdne .
08.09.2019 18:47
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
icon2Jana2:

Heavy, nie je to uz take jednoznacne . Ty mas trvaly pobyt aj v AT aj na SK a s OP to mas ako ? Ten je viazany na TP a ma obmedzenu platnost. To neriesis, ci ?

OP si vybavujem podla platnosti. Asi preto, ze vlastnim byt na SK. V podstate som s tym nikdy nemal problemy, pri vybavovani noveho OP. Tento posledny mam vydany v auguste 2015 a plati desat rokov...
Ja som mal taky chaos davno pred rokmi, ked som koli nejakemu uradu musel obciansky odovzdat, o par mesiacov koli inemu uradu som ich potreboval. Nepamätam si to uz presne, ale viem, ze som si tie odovzdane OP isiel len vyzdvihnut, nemusel som nic nanovo vybavovat. No a preto, ze na SK bez OP nevybavis ani prd som rad, ze mam ten OP...
08.09.2019 19:17
2Jana2
Príspevkov: 493
iconheavy:
icon2Jana2:

OP si vybavujem podla platnosti. Asi preto, ze vlastnim byt na SK. V podstate som s tym nikdy nemal problemy, pri vybavovani noveho OP. Tento posledny mam vydany v auguste 2015 a plati desat rokov... No a preto, ze na SK bez OP nevybavis ani prd som rad, ze mam ten OP...

Presne ! Ukazes pas, pozeraju vsade ako na blazna :confused: Z katastra jasne, ze byt vlastnim, nestacilo, uspokojili sa, az videli adresu na OP !!!Tak si ho len opatruj pokial mozes:)
08.09.2019 19:39

Choď na stranu 1Choď na stranu 0123Choď na stranu 2Choď na stranu 3