Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2
vinsip
Príspevkov: 0
vie niekdo povedat ci existuju nijake mobilne testovacie zariadenia na testRT-PCR v rakusku na cestou do SR?
22.04.2020 21:43
janaka
Príspevkov: 5969
iconvinsip:
vie niekdo povedat ci existuju nijake mobilne testovacie zariadenia na testRT-PCR v rakusku na cestou do SR?

nieco som dnes zachytila na spravach ZIB, ze treba zavolat svojmu lekarovi a on ta moze poslat na nejake odberove miesto, nevidela som to cele, len utrzkom, takze neber to ako ze urcite je to tak
22.04.2020 23:10
vinsip
dakujem ale som pocul ze pri ceste niekde su mobilne stanice ci vies o tom nieco
22.04.2020 23:31
janaka
iconvinsip:
dakujem ale som pocul ze pri ceste niekde su mobilne stanice ci vies o tom nieco

na aktualitach som tiez zase len zachytila, ze vraj to uz(?) nerobia, nemaju na to cas a kapacity:-/
23.04.2020 11:12
vladimir111
V 22. Bezirku v Ihr Labor sa môžete online prihlasiť a za 140 eur zo svojej kapsi si môžete dať spraviť ten PCR test. Test z krvi na protilatky stojí 70 Eur. Doktor ta ťažko pošle na testy keď namáš teplotu a kašel, viem to z vlastnej skúsenosti. Dokonca aj linka 1450 funguje tak isto.
27.04.2020 19:58
janaka
dost drahy spas, podla toho, na co to potrebuje...ak cez hranice At-Sk, tak su to vyhodene peniaze, lebo hlavny hygienik , resp. ministersvo vnutra to neuzna a clovek musi ist do statnej karanteny (cesi maju domacu k., to aky rozdiel):confused:
27.04.2020 21:06
Zuzana Zuzana (zuzanaba)
Od: Wien
Príspevkov: 4
Ahojte všetci, nevie niekto náhodou, ako je to teraz s dochádzaním zo SVK do AT ďalej ako 30 km od hraníc, ak sa práca netýka zdravotníctva, opatrovníctva, atdˇ. Zmenilo sa niečo a dá sa dochádzať aj ďalej ako 30 km? práve som čítala aktualizovanú stránku o hraničných prechodoch www.mzv.sk, a je to tam podľa mňa chaoticky napísané. Dík za radu.Zuzana
17.05.2020 12:28
materholm
Príspevkov: 953
Ahoj mila Zuzana. Ja som tiez uviazol na Slovensku a drzi ma uz len stara dovolenka ktora sa o nejaky cas minie Stale sa nevedia rozhybat a ludia prichadzaju o pracu..Podla poslednych sprav ked budes cestovat z Ba a do 24 hodin sa vratis na SK nebudes sa musiet preukazat testom ani ist do karanteny. Najviac na tuto situaciu podla mna doplatili pendleri co robime vo Viedni a nebyvame tam.Neviem ci cestujes busom,autom alebo vlakom.Ja cestujem vlakom.Tie stale este nechodia a mozno tak skoro nebudu chodit.Co sa tyka dnesnych sprav ocenujem postoj k 24 hodinovemu navratu.Aj ked som sklamany ze nas pracujucich davaju do jedneho vreca s vyletnikmi ktori este môzu pockat.Cize aj na ukor nich sa nepohneme dalej.No problem je taky ze ak dochadzas z Ba ako ja je tu problem ze na vstup do Rakuska potrebujes este stale ten prekliaty test alebo asolvovat karantenu v Rakusku .Ale na druhej strane kontroly zo strany Rakusanov budu len namatkove.Zato nasi stale budu kontrolovat na hraniciach dobu navratu do 24 hodin a zapisovat na formular ktory si môzes tusim na stranke ministerstva zahranicnych veci stiahnut. Ostava len dufat ze sa rakuska vlada zobudi a pustia nas aspon na 24 hodin k nim do prace.Nemam nic proti tomu ze nasa vlada chce aby sme dovolenkovali radsej doma.Ale nech aspon pracujucich uz konecne pustia do AT a dohodnu s Kurzom aspon 24 hodinovu vynimku aka je teraz pri vstupe na SK.Nech je tak na oboch stranach.Za opatrovatelky vo Viedni a v pohranici sa postavili ale za ostatne profesie nikto. Co sa cestovania vlakom tyka su stale ticho.Clovek by aj peso presiel tu hodinku tam a hodinu naspät ale musia sa konecne k niecomu rozhybat.Uz tak mi pobabrali dovolenku.Tak nech napravdia co napachali.Ved je to smiesne.Moja firma ma okolo 150 zamestnanocv po celej Viedni a ani jeden hlaseny pripad.Som bol na smiech ze som musel do karanteny lebo som prisiel z prace.
[Naposledy editoval materholm, 19.05.2020 00:35]
19.05.2020 00:29
janaka
materholm, ti "vyletnici" su aj ludia ako ja,ktori nevideli svoju rodinu cele mesiace, takze asi tak:rolleyes: A tych je tiez dost, nemozes sa stavat do pozicie martyra len kvoli tomu, ze nemozes pracovat vo svojej profesii.
19.05.2020 11:58
materholm
Mila Janacka. Chapem Ta......Ale ja som skôr narazal na vyletnikov ktori idu do AT nie preto zeby mali nejake povinnosti ale aby jednoducho vypadli zo Slovenska za ucelom vyletu ci nakupu.Predstav si celu Bratislavu v Kittsee alebo v Hainburgu.Ci na Kärtnerstrasse.Chudaci iste s autami nepridu.Existuju aj ludia co si daju koleno prevrtat len aby nic nekupili v slovenskom obchode pretoze vsetko rakuske sa im zda lepsie.Niekedy mi pripadaju bezni Rakusania este väcsi chudaci ako sme my.Napriek trochu lepsim socialnym vyhodam ktore maju.
[Naposledy editoval materholm, 22.05.2020 01:26]
19.05.2020 23:22
materholm
Informacia pre pendlerov..............................Testy nebude treba ale nezabudnite si narychlo vybavit potvrdenie.To nam zas dali nacas.Hlavna vec ze este do vcerajsieho vecera sme vsetci pendleri zili v tom ze musime mat antigenovy test.Podla poslednych sprav to neplati.Precitajte si clanok nizsie .

https://www.bratislavskenoviny.sk/koronavirus/62718-pendleri-nebudu-na-hraniciach-potrebovat-antigenove-testy
14.11.2020 01:46
materholm
Informacia pre pendlerov..............................Testy nebude treba ale nezabudnite si narychlo vybavit potvrdenie.To nam zas dali nacas.Hlavna vec ze este do vcerajsieho vecera sme vsetci pendleri zili v tom ze musime mat antigenovy test.Podla poslednych sprav to neplati.Precitajte si clanok nizsie .

https://www.bratislavskenoviny.sk/koronavirus/62718-pendleri-nebudu-na-hraniciach-potrebovat-antigenove-testy
14.11.2020 01:47
materholm

materholm

janaka
chaos ako obycajne:blink:
a pre nas ostatnych, PCR test, pritom sa hovorilo, ze sa bude testovat (AG-test) na hraniciach, zase o..b:confused:
apropos, nevie niekto kolko stoji PCR test vo Viedni? (co najlacnejsi,ale nie s podvodom nadchy;) )
14.11.2020 15:23

Choď na stranu 1Choď na stranu 012Choď na stranu 2Choď na stranu 2