Diskusia

karla23
Príspevkov: 1304
Pitu, ale ja nemozem zato ze v medzinarodnych hodnoteniach Vieden je co sa tyka priatelstva hodnotenia tak ze je to mesto kde neziju priatelski a mili ludia....to si musis vydebatovat stymi co robia tieto statistiky nie somnou....:confused: :confused: :confused:
16.06.2020 14:43
janaka
Príspevkov: 5969
iconpitu47:
iconkarla23:
proste Vieden nieje priatelska co sa mentality tyka..............staci mi ked som vo Viedni par dni..nikto sa nesmeje...vsetci zachmureni..neprijemni casnici...vsetci nahnevany na nieco...
Mirko a čuduješ sa ????? Ja keby som Ťa stretol v Mníchove, vo Viedni, v Londýne, v Tvojej rodnej Spišskej Novej Vsi alebo v okolitých dedinách tiež by som bol k Tebe nepriateľský :lol: :lol: :lol: a Ty vieš prečo :lol: :lol: :lol:

ja si trufam uhadnut, mozem?;) aby si dal Mirkovi zapravdu:lol: :lol: :lol:
16.06.2020 14:59
janaka
iconkarla23:
Pitu, ale ja nemozem zato ze v medzinarodnych hodnoteniach Vieden je co sa tyka priatelstva hodnotenia tak ze je to mesto kde neziju priatelski a mili ludia....to si musis vydebatovat stymi co robia tieto statistiky nie somnou....:confused: :confused: :confused:

Mirko, never vsetkemu, co vidis:lol: :lol: :lol:
16.06.2020 15:01
2Jana2
Príspevkov: 493
iconkarla23:

Mirko, tebe chyba tak malo ku stastiu, staci zbadat niekde titulok '' Wien - unfreundlich '' alebo by sa tu vo Viedni nieco stalo, co sa stava v kazdom velkomeste, aj v Mnichove urcite. ty bez toho, aby si si to precital a rozmyslal v suvislostiach, to nie. Nabehnes sem a uz to jede.Teba to pohladi na dusi a mas Vianoce ;)

Ja ti zelam citat taketo titulky kazdy den, nech mas v tom svojom zivote viac radosti :)
17.06.2020 13:08
pitu47
Príspevkov: 11874
icon2Jana2:
rozmyslal v suvislostiach

:lol: 2Janke, Mirko a rozmyšľal ? :lol: a v súvislostiach ????? Tak to si už naozaj prehnala :lol:
17.06.2020 15:26
karla23
https://kurier.at/chronik/wien/wien-ist-drittunfreundlichste-stadt-der-welt-und-trotzdem-lebenswert/400692167

Pitu ako mi vysvetlis ze v kazdej statistike Vieden figuje ako druha ci tretia co sa tyka nepriatelskej mentality....tazko sa to hodnoti a obkecava ked sa to vsade pise...ja rozumiem ze ty a dalsi ked tam zijete 30-35r ze vy uz vlastne to chore a nepriatelske povazujete za normalne....no nieje to normalne...tak ste dopadli....;)
17.06.2020 16:46
karla23
Pitu horsie uz dopadol len Pariz a Kuwajt :D :D :D
17.06.2020 16:47
pitu47
Mirko, ďakujem za upozornenie, asi sa presťahujem...........
17.06.2020 17:13
2Jana2
iconkarla23:
Pitu horsie uz dopadol len Pariz a Kuwajt :D :D :D

Mirko, ty si vysmiaty, vidim, ze mas krasny den dnes, zase si nasiel to, co si hladal. A Mnichov obsadilo ake miesto ? Ak je tak priatelske, ako pises, potom je jasne, preco uprchlici najradsej mieria do Nemecka. Sami prijemni ludia, no kto by to nebral. A co Slovaci v Mnichove ? Su prijemni, ci neprijemni, aku mas skusenost ?
17.06.2020 17:59
pitu47
Mirko nemá žiadne skúsenosti, ale má známich a tí majú skúsenosti na celom svete ;)
18.06.2020 00:29
2Jana2
iconpitu47:
icon2Jana2:
rozmyslal v suvislostiach

:lol: 2Janke, Mirko a rozmyšľal ? :lol: a v súvislostiach ????? Tak to si už naozaj prehnala :lol:

:-/ tak by som si s nim pokecala ;)
18.06.2020 09:45
karla23
Jana utecenci idu preto do Nemecka, lebo vedia ze bez prace pridu k peniazom...Nemecko ma po vojne stale pocit viny ktorym krmi nonstop svoje dalsie generacie a preto sa toto deje...vecina utecencov niesu zeny deti su to mladi muzi ktori otvorene hovoria nebudeme pracovat ..proste to co mate v Rakusku to iste..cest vynimkam...Nemecko im dalo moznost urobit si na naklady statu ausbildung skolu atd malo kto znich to vyuzil...

Jana co sa tyka mentality Mnichova...ked to porovnam v ramci celeho Nemecka je to jednoznacne posledne miesto..uroven ma mesto ..mesto ako take top...moderne...ludia maju uroven..su velmi slusny no stuhnuty bez emocie...ides od Mnichova par km Norinberg a je to ine...v ramci Nemecka je najlepsie co sa mentality tyka Kolin nad Rynom...uroven a otvorene...no ked porovnam Mnichov a Vieden tak poviem zlaty Mnichov co sa mentality tyka...vo Viedni ked som ci na OBB ci restauracia vsade neprijemny ludia...taky sedliaci nahnevany mi pridu...samozrejme vynimky su vsade no ta statistika nevznikla nahodou len tak...ja uz teraz rozumiem preco je heavy vecne nahnevany...zit v taktomto meste kde nieje medzi ludmi laska ludske teplo mile slovo stoji vela psychickych sil a odrazi sa to na ludoch...musim povedat v Mnichove som stretol 2 rakusakov...to boli super ludia...maju uroven a niesu stuhnuty ako nemci....proste ideal..clovek sa snimi porozpraval ozvali sa ako prvy a tak...aby ste nepovedali ze som pes dam Vam video kde jedna vzdelana pekna nemka z Mnichova nadherna zena opisuje preco odisla po roku z Zurichu...a to zarabala tam 15 tisic frankov...pritom ona aj v Mnichove zarobi velke peniaze...

https://www.youtube.com/watch?v=bdSHd0ZOxSA

tu si pozrite video..nemci vo Svajciarsku...

ono vsade je to o ludoch ale v anglosaskom svete chyba emocia..vsetko stuhnute...uroven slusnost po vecine je...ale chyba im to co mi mame dobrosrdecnost....otvorenost...ale nie zase ako su Taliani a juzani..to je deternost ...to ide na nervy...zaujimave je ake statistiky clovek najde.
18.06.2020 11:24
janaka
vie mi povedat niekto, co je to deternost?:w00t:
18.06.2020 19:44
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
... to sa musis nejakeho "juzana" opytat - alebo to Mirecek povie, spolu s malou modlidbou ...
18.06.2020 23:23
janaka
:lol:
19.06.2020 10:32