Diskusia

icon
bocko777
Príspevkov: 0
Dobry den, mal som slubovanu pracovnu zmluvu, prvy den rano si zamestnavatel zobral moj obciansky na prefotenie, doniesol naspät .. Zmluva, ze bude pripravena, ubytovanie zabezpecene .. Zatial, ziadna zmluva, ostal som na ulici, pretoze som chcel skoncit a zaplatit odpracovany cas .. Zamestnavatel je Slovak, so Slovenskou firmou, ktora je momentalne ako som zistil v konani .. Prosim o radu, co s takymto clovekom, pripravil ma o strechu nad hlavou, pretoze bolo slubovane praca na roky dopredu, dlhorocny podnajom som pustil .. Neuveritelne, ze je toto este mozne .. Je to podvod, alebo si mam dosita uzit svojej naivity ..?.. Dakujem za akukolvek zrozumitelnu odpoved ..
17.06.2020 15:27
janaka
Príspevkov: 5969
iconbocko777:
Dobry den, mal som slubovanu pracovnu zmluvu, prvy den rano si zamestnavatel zobral moj obciansky na prefotenie, doniesol naspät .. Zmluva, ze bude pripravena, ubytovanie zabezpecene .. Zatial, ziadna zmluva, ostal som na ulici, pretoze som chcel skoncit a zaplatit odpracovany cas .. Zamestnavatel je Slovak, so Slovenskou firmou, ktora je momentalne ako som zistil v konani .. Prosim o radu, co s takymto clovekom, pripravil ma o strechu nad hlavou, pretoze bolo slubovane praca na roky dopredu, dlhorocny podnajom som pustil .. Neuveritelne, ze je toto este mozne .. Je to podvod, alebo si mam dosita uzit svojej naivity ..?.. Dakujem za akukolvek zrozumitelnu odpoved ..

jedina moznost je ist na Arbeiterkammer- najprv si telefonicky vybavit Termin, popisat cely pripad a dostanes odskodne, cakacia doba cca 2 mesiace...cim skor zacnes konat, tym lepsie;)
PS: bolo by dobre, keby si mal poznacene odpracovane hodiny, prip. nadcasy, svedkov atd.
18.06.2020 19:50
bocko777
Príspevkov: 0
Dakujem ..
19.06.2020 12:06
janaka
Príspevkov: 5969
niet zac;)
este taky tip: nabuduce, ak sa zamestnas, dolezitejsie ako pracovna zmluva je, aby ta zamestnavatel prihlasil hned od 1. dna ako zacnes pracovat. Da sa lahko zistit tak, ze zavolas na GKK (alebo inu zdravotnu poistovnu, kde mas e-Card) a oni ti povedia, ci ta zamestnavatel prihlasil - ak nie, okamzite prestat pracovat a nahlasit firmu Finanzpolizei ( musis vediet ale adresu firmy).
Na AMS si isiel? Tam mas narok na podporu
[Naposledy editoval janaka, 19.06.2020 12:27]
19.06.2020 12:17
annaw
Príspevkov: 2
Bohužiaľ aj naivita. Netreba veriť na sľuby a hlavne nájom ste si mal ešte 1-3mesiace nechať ako záruku či sa v práci uchytíte a pod. Teraz je už neskoro plakať nad rozliatym mliekom.
Skúsiť len to AK, ako Vám bolo poradené.
Nabudúce najprv čo-to odpracovať, zistiť či ste prihlásený na úradoch a až potom dávať výpoveď z nájmu...

iconbocko777:
20.06.2020 11:43
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
:thumbup:

tak je
23.06.2020 00:36

icon