Diskusia

karla23
Príspevkov: 1304
Velka Britania uz podpisala novu ekonomicku dohodu s Norskom...ako vidime s Eu ako povedala britania dohodu nepodpise...je nevyhodna. za podmienok ktore si mysli ze eu bude diktovat ..Politbiro dostava jednu ranu za druhou...a Briti si mozu urobit s kazdym statom jednotlivo nove ekonomicke dohody....snad casom vystupia dalsie staty z eu k slobode. Briti dali navod ze to ide.:thumbup: :thumbup: :thumbup:
20.10.2020 13:02
janaka
Príspevkov: 5969
iconkarla23:
Pitu ty mas dve dcery si spominal....skus ich pripravit pomaly na migraciu do krajin V4...Vieden tiez nieje bezpecna ....vela svedov sa stahuje do Polska a Madarska pred kriminalitou utecencov.

podakuj sa merkelovej:huh:
ved nemecko berie najviac utecencov, Kurz ma iny kurz...
a co si tu spominal. ze si chcel byt vo Viedni ale ti to nevyslo, same absage, tak preto je Vieden spinava a nebezpecna, mirko, to fakt nie je objektivne...:thumbdown:
(ale aspon vieme pricinu)
20.10.2020 20:01
karla23
iconjanaka:
iconkarla23:
Pitu ty mas dve dcery si spominal....skus ich pripravit pomaly na migraciu do krajin V4...Vieden tiez nieje bezpecna ....vela svedov sa stahuje do Polska a Madarska pred kriminalitou utecencov.

a co si tu spominal. ze si chcel byt vo Viedni ale ti to nevyslo, same absage, tak preto je Vieden spinava a nebezpecna, mirko, to fakt nie je objektivne...:thumbdown:

Janaka Ano absage v r 2002 ked trebalo prac.vizum...alebo ked som tam osobne bol...dnes je vieden sama zeitarbeit to fakt radsej socialku haha
20.10.2020 21:21
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
....takze teraz si na sacialke?

:sneaky:
20.10.2020 22:07
janaka
iconkarla23:
iconjanaka:
iconkarla23:

Janaka Ano absage v r 2002 ked trebalo prac.vizum...alebo ked som tam osobne bol...dnes je vieden sama zeitarbeit to fakt radsej socialku haha

od r. 2011 nebolo treba prac. vizum, a ty si tu vesal pracovne ponuky pre inych, mohol si aj sam posielat bewerbungy do Viedne, ci:-/
a nemysli si, ze neviem, ze v nemecku nie je situacia lepsia, takisto same leihfirmy, zeitarbeit, zle pracovne podmienky pre hilfsarbeiterov atd.
ale ak si tam na socialke (ako vsetci emigranti z CSSR:D ) alles klar...a to tak budes az do dochodku? Fiha:blink:
[Naposledy editoval janaka, 20.10.2020 22:43]
20.10.2020 22:34
karla23
iconjanaka:
iconkarla23:
iconjanaka:
iconkarla23:

od r. 2011 nebolo treba prac. vizum, a ty si tu vesal pracovne ponuky pre inych, mohol si aj sam posielat bewerbungy do Viedne, ci:-/
a nemysli si, ze neviem, ze v nemecku nie je situacia lepsia, takisto same leihfirmy, zeitarbeit, zle pracovne podmienky pre hilfsarbeiterov atd.
ale ak si tam na socialke (ako vsetci emigranti z CSSR:D ) alles klar...a to tak budes az do dochodku? Fiha:blink:

Janaka Ved Ano Nemecko je taky isty bordel ako Rakusko tak teraz ked mam pracu kde som kmenovy zamestnanec nepridem do Viedne fo agentury ci na blbost...ak pridem do Viedne to musi byt fakt dobra praca inac sa mi to neoplati nejde vobec o peniaze skor statut kmenoveho zamestnanca a ine veci ktomu
20.10.2020 23:04
janaka
iconkarla23:
iconjanaka:
iconkarla23:
iconjanaka:
iconkarla23:

Janaka Ved Ano Nemecko je taky isty bordel ako Rakusko tak teraz ked mam pracu kde som kmenovy zamestnanec nepridem do Viedne fo agentury ci na blbost...ak pridem do Viedne to musi byt fakt dobra praca inac sa mi to neoplati nejde vobec o peniaze skor statut kmenoveho zamestnanca a ine veci ktomu

no tak to je fajn, ak si kmenovy...:-/ ale ved ja som nepisala, ze TERAZ mas vo viedni hladat pracu, zase si pozorne necital:rolleyes:
20.10.2020 23:28
karla23
Janaka egal vsetko je uz jedno Haha
20.10.2020 23:47
karla23
Janaka prac.zmluva v zeitarbeit maju 30 stran...a vsetko viac menej proti zamestnancovi ...moja prac.zmluva ma 3 strany a je právne vyvážená ..podobne je to v externych firmach ako su catering upratovacie firmi security a ine...toto co je dnes na prac.zrhu co sa tyka firiem je doslova odpad..kamos vo Viedni zije na tyzdnovkach mi vravi tu clovece chce kazdy socialku a invalidku vybavit...tak v hajzli je Vieden ...nemecko je natom tak isto.
21.10.2020 08:25
pitu47
Príspevkov: 11874
iconkarla23:

Pitu kosice su tak nevýznamné ako keznarok ....zbytocne su zase nieco nahovaras...

:lol: mirko moj :lol: na uvod trochu matematiky : vsetci vieme, ze nie si z kezmarku,ale okres kezmarok. Takze Kosice 238.757. obyvatelov, Kezmarok: 16.500 obyvatelov cize 14x viac . To ako keby si porovnal Kosice s Berlinom :-) A to ze si po 20 rokoch dostal nejaky ako to ty volas "kmenovy" job nie je nic s. cim by si sa mal chvalit, lebo su ludia, ktori mali taky job od prvej chvile ked sem dosli, ale o tom sa s tebou bohuzial neda diskutovat :lol:
21.10.2020 23:53
karla23
Pitu ja som zacinal u mc donalds ...Cize mas pocit ze je to agentura...?...ja som v agenturach bol malo vzdy som uprednostnil potom urad prace ci socialku...ale ten cas som vyuzil vzdy na najdenie prace kde som bol kmenovy zamestnanec...ale ako vidim
Gule si uz stratil ked nechces povedat v akej oblasti robis,..:cry:
22.10.2020 00:34
pitu47
Príspevkov: 11874
Mirko, ja som možno gule nikdy nemal :) čo keď som tiež nejaká karolína ;) a či veríš alebo nie, nemáš sa čím chváliť....... sú ľudia napríklad ako ja ;) , ktorí nikdy neboli ani na úrade práce a nikdy nebrali sociálnu podporu, ktorú ty miluješ :thumbdown:
22.10.2020 16:49
karla23
Pitu podakuj sa kapitalizmu za zniceny prac.trh...za otrocinu...za prac.agenturya externe firmi....keby si poznal niektorych emigrantov v Nemecku ti su cely zivot na socialke...bez vycitky svedomia...co ste si navarili si budete jest a budes robit na socialkarov ...vas milovany kapitalizmus :) ..
23.10.2020 10:49
karla23
Velka Britania podpisala dalsiu ekonomicku dohodu s Japonskom,....:thumbup: :thumbup:
23.10.2020 10:50
terezia13
Príspevkov: 1256
iconkarla23:
Pitu podakuj sa kapitalizmu za zniceny prac.trh...za otrocinu...za prac.agenturya externe firmi....keby si poznal niektorych emigrantov v Nemecku ti su cely zivot na socialke...bez vycitky svedomia...co ste si navarili si budete jest a budes robit na socialkarov ...vas milovany kapitalizmus :) ..
a čo si tam neostal v tom socializme ked taky dobry bol? Nič nerobiš len vkuse fňukáš alebo postuješ kokotiny, šak sa odstahuj na Kubu alebo do Činy, alebo do UK ked tam teraz bude tak super.
23.10.2020 18:20