Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 012345Choď na stranu 2Choď na stranu 5
AKTE
Príspevkov: 0
Mam dohodnutú Prácu vo Viedni.
Dočasne mám plánované ubytovanie (1030), keďže minimálne na zaškoľovanie aby tam človek ako tak bol a samozrejme Meldezettel.
Otázne čo potom.
Práca je na Severnom konci Viedne. Avšak o tej oblasti Rennbahnweg a Kagran sa píše všeličo.
Rád by som mal info ako to je pripadne aj s tými oblasťami a bezpečnosťou aspoň cez deň,
nakoľko ak do prace tak tadiaľ (U1 + bus) alebo obchádzkou cez S80 a busom ~86 na sever, čo tiež nemusí byt vyhrá.

Dík za rady a pripomienky.
25.03.2021 20:15
janaka
Príspevkov: 5969
prepac, keby si bol zena, ale ako chlap sa bojis (cez den) -coho? poznam Vieden velmi dobre, som zena a cez den sa nebojim nicoho, a to idem aj do prirody, Wienerwald atd. sama a zatial ma nikto neprepadol...:rolleyes:
Ja byvam v 8. a tu je to celkom v pohode, ale akonahle vstupim do ubahnu, moze sa stat, ze aj v centre mesta pristupi nejaka tlupa blaznov a bude terorizovat okolie...
kazdy bezirk je rovnako bezpecny ako nebezpecny- tzn., ze ak sa ma nieco stat, nezalezi na bezirku, ale podla statistik , keby sme uz chceli hovorit o %, kde je najnebezpecnejsie, tak asi Favoriten - 10. bezirk (nazyvany aj Istanbul), ale ani tam sa mi nikdy nic zle neprihodilo...
...nemas zac;)
25.03.2021 20:28
pitu47
Príspevkov: 11874
janake, ja viem tak, že Istanbul je 16-ty, 10-ty je jugo....... a 21,22 sú za vodou ;) ako píšeš, v každom bezirku máš aj dobré aj menej dobré časti, ale Viedeň nie je len tak jedno z najbezpečnejších miest sveta :thumbup:
25.03.2021 22:59
AKTE
Dik za info.
Mierne na mňa lezie cela Korona a karantény a bulvárne správy...
Do minulého leta som bol v Prahe - cca 2,5 roka. Už tam bol lockdown od Marca :| , kto nemal projekt nemal v kancli čo hľadať-> Social isolation.
Človek chytá z toho nekonečného cyklu hikikomori syndróm.
A na služobkách som bol i v Berline/ Hennigdorf par krát na týždňovky.

Uvidím ako zostane nastavená politika firmy po Korone.
Teraz mimo školenia (hádam veľmi rýchleho) bude väčšina HO.
Takže som mierne nerozhodný čo a kde.
Uvidím však asi skúsim pozrieť kolegov kde sú a nájsť niečo v blízkosti a pripadne mať car-sharing.
25.03.2021 23:00
pitu47
v 3.bezirku máš U3 a metrom si všade vo Viedni rýchlo a bezpečne !
25.03.2021 23:04
janaka
iconpitu47:
janake, ja viem tak, že Istanbul je 16-ty, 10-ty je jugo....... a 21,22 sú za vodou ;) ako píšeš, v každom bezirku máš aj dobré aj menej dobré časti, ale Viedeň nie je len tak jedno z najbezpečnejších miest sveta :thumbup:

mne to nepis, ja som sem otazku o bezpecnosti Viedne nedala, ja Vieden poznam, aj kazdy bezirkB)
a Istanbul je 10., (Turci) a v 16. ziju najmä Srbi, ver mne, ja nemam vagen:lol: (okrem toho mam kamosku na Ottakringu a pocujem v el.c.2 samu srbochorvatstinu
[Naposledy editoval janaka, 25.03.2021 23:30]
25.03.2021 23:16
janaka
iconAKTE:
Dik za info.
Mierne na mňa lezie cela Korona a karantény a bulvárne správy...
Do minulého leta som bol v Prahe - cca 2,5 roka. Už tam bol lockdown od Marca :| , kto nemal projekt nemal v kancli čo hľadať-> Social isolation.
Človek chytá z toho nekonečného cyklu hikikomori syndróm.
A na služobkách som bol i v Berline/ Hennigdorf par krát na týždňovky.

Uvidím ako zostane nastavená politika firmy po Korone.
Teraz mimo školenia (hádam veľmi rýchleho) bude väčšina HO.
Takže som mierne nerozhodný čo a kde.
Uvidím však asi skúsim pozrieť kolegov kde sú a nájsť niečo v blízkosti a pripadne mať car-sharing.

nemas zac;)
ale nepisal si, ze mas strach z korony, chcel si vediet, ci je bezpecny Kagran a Rennbahnnweg cez den a ja som odpovedala vseobecne, ze je Vieden bezpecna (cez den). Co sa tyka korony, na to ti nikto odpoved neda, ani virolog..., ale citala som studiu, ze riziko nakazenia sa v metre je minimalne, je povinnost nosit FFP2 masku a vsetci to dodrziavaju, aj ked sa sem-tam najdu jedinci, maju masku pod nosom a la Kotleba:D
25.03.2021 23:26
pitu47
iconjanaka:
ja Vieden poznam, aj kazdy bezirk

janake :love: nechcem sa s Tebou hadať ;)

https://www.meinbezirk.at/ottakring/c-lokales/liebkind-der-ottakringer_a3303414
25.03.2021 23:42
karla23
Príspevkov: 1304
https://wiener-online.at/2019/06/17/geheime-studie-so-gefaehrlich-ist-dein-bezirk/

akte precitaj si tuto studiu...Vieden ma slabu bezpecnost...lenze niet sa tomu co divit...ked clovek vie co za klientelu tam zije....najbezpecnejsi bezirk je Josefstadt Hietzing...kamos byva v Hietzingu..

Janaka ty si odbornicka na Vieden haha v ktorom bezirku byvaju len rakusaci?:rolleyes:
26.03.2021 10:49
AKTE
Prepáčte za sprostý dotaz.:blush:
Tak Korona je tu a moc si nepomôžem. Len keď človek moc sedí na riti číta aj to čo by nemusel. Mal by som si zaplatiť radšej netflix.
Podľa novín čo sa dá nájsť Viedeň = Detroit... preto sa pýtam jak masívne skresľujú. Zas Viedenskú verziu Pentagónu tiež nepotrebujem. ;)

Čítal som aj staršie príspevky 10. je jasná... Na západ sa mi moc neoplatí aj tak ísť, pre súčasnú prácu by to bol aj tak extra čas cestovania.

Bez koróny hľadám možno aj WG prípadne nejaký typ študentskej izby a na víkendy a HO týždne som doma. Bolo by aj lacnejšie.
Momentálne ale moc nechcem behať domov aby som niečo nedovliekol, je jedno ktorým smerom a na HO nech ma človek ako tak kľud.

Čo pozerám momentálne 30-40m2 je možné nájsť od 600-700€ bez energii aj v širšom centre napr. zmienená 1030.
Neviem teraz či je to štandardná cena alebo prázdne byty myslené pre turistov napr. AirBnB.

Zas najviac nových bytov sa stavia a plánuje podľa ponuky za vodou hranica 21. bezirk na hranici s .22., 22. napr. v Stadlau je tiež nejaký nový komplex.
Ceny o čosi nižšie ako v centre.

Praha metro mala tiež svoje.
-Šialená ženská asi ako tucet našej menšiny (asi dočasný opúšťák z Bohuníc), alkoholom opojene (možno aj čosi viac) skupiny turistov rôznych reči,
aj skupinky domácej mládeže čo majú brífing ohľadom poslednej fight-party sa tam dali stretnúť.

V obvyklých časoch cca 6-20:00, moc toho zas nebolo. Toto boli fakt high-lighty.
A z metra som sem tam chodil aj pešky cca 2km cez sídlisko, keď bolo dobré počasie.
Stav Prahy okolo 24:00 a podobne som nemal potrebu zisťovať. Platí aj o Viedni.
26.03.2021 12:27
janaka
iconkarla23:
https://wiener-online.at/2019/06/17/geheime-studie-so-g:blink: efaehrlich-ist-dein-bezirk/

akte precitaj si tuto studiu...Vieden ma slabu bezpecnost...lenze niet sa tomu co divit...ked clovek vie co za klientelu tam zije....najbezpecnejsi bezirk je Josefstadt Hietzing...kamos byva v Hietzingu..

Janaka ty si odbornicka na Vieden haha v ktorom bezirku byvaju len rakusaci?:rolleyes:

jasne, uz len na teba sme tu cakali, vedela som, ze sa zjavis a budes zase zahmlievat a strasit:blink:

ano, mas recht, ja sa vyznam vo Viedni, ale ty z Mnichova tu robis bubliny, aby si bol za "mudreho":confused:
ja byvam v Josefstadt, 8. Bezirk a ano, je to bezpecny Bezirk, lebo je maly a su tu same Altbau, kde ziju väcsinou (nie vecinou:w00t: ) stari rakusaci, ale v nasom dome zije napr. aj turecka familia s 1 dietatom, spravaju sa slusne, ona bez kopftuchu...
Lenze ja som dole, pri Rathausi, U2, ale hore, pri Gürtli, kde je U6, tam uz to take ruzove nie je, stretavaju sa tam drogovi dileri a predstav si, je to stale este 8. bezirk!:rolleyes: Ked som tadial nahodou isla (uz davno nie), aj tak sa mi nic nestalo, dokonca ani v noci, ked som isla z koncertu alebo kina.
Mirko, neexistuje bezirk, v ktorom ziju vylucne rakusaci:rolleyes: (a to nebolo ani pred 100 rokmi:sneaky: )
Dakovat za info nemusis;) a dovolujem ti ho pouzit na inych strankach socialnych sieti:lol:
26.03.2021 12:37
AKTE
Áno našiel som tu štatistiku.
Zas nedokážem presne porovnávať koľko čoho.
Celkovo:

Floridsdorf – 5.251 na obyvateľov 165.673
Leopoldstadt – 5.202 na obyvateľov 191.008

JIŽNÍ MĚSTO PRAHA - cca 2300 - na okolo 85.000-90.000.

Jak pozerám bolo to o čosi vyššie na obyvateľa ako najväčšie Pražské sídlisko. (2019)

Chcelo by to niečo podobné.
https://www.mapakriminality.cz

Paradoxne keď som hľadal správy napr. na neslávny Rennbahn tak skôr tam boli zaznamenané výtržnosti voči iným menšinám, nie európskeho vzhľadu.
Kto sa tam s kým stretáva v noci zisťovať zas za každú cenu nemám zajem.

V noci tam aspoň na teraz nebudem, skúsiť môžem zohnať niečo aj najďalej v centre.
26.03.2021 13:45
karla23
Akte Skus mensie mesto pri Viedni ...
26.03.2021 16:29
karla23
Akte kamos mi vravel ze Prater tam su drogy a podivne existencie ze je Dobre sa tomu miestu vyhýbať
26.03.2021 16:31
janaka
iconkarla23:
Akte kamos mi vravel ze Prater tam su drogy a podivne existencie ze je Dobre sa tomu miestu vyhýbať

pan mudry, tak ja ti nieco prezradim, ale nikomu to nepovedz: minuly tyzden na Pratersterne otvorili novu policajnu stanicu a denne!!! tam stoja polcajti, to viem, lebo mi tam byva syn, ty mas info spred 5 rokov, predtym tam boli aj alkoholici a bezdaci, starosta nariadil zakaz konzumacie alkoholu pred stanicou, takze tak a venuj sa ty radsej tomu vareniu a sleduj radsej co sa deje v Mnichove...tam je cistucko, vyzametane, sami ludia v oblekoch na ulici, co?:-/ hlavne asi v tvojom okoli, to je nobl bezirk, kde byvas? ty podivna existencia:lol:
26.03.2021 18:10

Choď na stranu 1Choď na stranu 012345Choď na stranu 2Choď na stranu 5