Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 112345Choď na stranu 3Choď na stranu 5
karla23
Príspevkov: 1304
Janaka bud poslusna:w00t: mam rad serial Derrick ...stare dobre na urovni zapadne nemecko to bola uroven...
26.03.2021 18:26
AKTE
Príspevkov: 0
Prater a podobne moc nemusím, zas tam nie je ani žiadna extra ponuka.
A bývať vedľa lunaparku, keď sa to zase rozjede bude tam pravdepodobne dosť rušno aj bez existencii.

Ale Pratersternu sa moc človek zas nevyhne je to prestupný uzol.
Mesto mimo je tiež zvažovane ale menšia ponuka a bez auta tiež nič moc.

Samozrejme skúsim sa popýtať kolegov kto kde je a pripadne sa zviezť do prace.
Nadčasy mimo odjazdovú dobu pôjdu cez HO.:)

Zas keď to bude moc blbé pôjdem hľadať potom druhu prácu, čo nebude na konci mesta.
Zas to bude už ľahšie keď budem mat papiere.
26.03.2021 18:32
janaka
Príspevkov: 5969
no, ze by si byval v tesnej blizkosti lunaparku, veru nehrozi:D , tam ziadne obytne domy nie su a okrem toho, Prater , to nie je len lunapark, ale hlavne Praterallee, Grüner Prater, zelene pluca uprostred Viedne, je tam jazierko, sportoviska...
najlepsie miesto na byvanie je Donaustadt, alebo Liesing, je tam vela zelene a v 21. a 22. aj Dunaj, v 3. a 1. mas zase Donaukanal
26.03.2021 19:12
karla23
www.mein-wien-apartment.at Skus byty cez wiener zuwanderer fonds vyhoda su zariadené
26.03.2021 20:00
AKTE
Neviem ešte povedať. Kam pôjdem. Najradšej permanent HO.
Možne, že to nikoho tankovať moc ani nebude. Počul som, že by mal byt v práci aj niekto z BA, čo dochádza.
Ma niekde nahlásený pobyt WG a OK.
Keby som nemal akože zaškoľovanie, tak asi ani ja by som tam nemusel byť.
Neviem koľko má trvať, možná po pár dňoch budem aj ja do konca Korona krízy na HO

Prater byty jedine čo tam je Stuwerviertel, kde škrtnem hneď všetko pri hlavných cestách moc tam toho nie je v ponuke.
V oblasti Rudolf-Bednar-Park je nejaká nová štvrť ale asi nie pre moju príjmovú skupinu.:-/

Pozeral som ešte novšie oblasti napr. Tokiostrasse, nie je to ďaleko ani od Policie :p

Trojka a okolie zas je Belvedér, Botanická a aj Schweizer Garden. Ako mal by sa človek ísť kam prejsť,
masívny turizmus tak skoro späť nebude. Rátam neskôr 2022.

www.mein-wien-apartment.at - mal som uložené niekde v záložkách.
Tam budem musieť napísať ako to je. Nejaké príspevky viem, že boli ale iba do určitého veku.
Či aj toto nie je ten prípad. A chcem pračku na byte nie v pivnici.
26.03.2021 20:14
pitu47
Príspevkov: 11874
AkteX ;) Byty vo Viedni boli, sú a budú !!! Tvoj odhad 600-700 euro mesačne, zariadený, "kalt" bez energií za 30-50 m2 je správny, ale keď môžem poradiť, všetko treba najprv vidieť, lebo nie každému inzerátu sa dá veriť, aj keď sú fotky krásne.... Treba vidieť dom, infraštruktúru, (podľa možnosti aj susedov), skrátka pozrieť okolie a potom sa rozhodnúť. Nič netreba zobrať okamžite a treba vidieť viac bytov, aby si si urobil vlastné priority. A kedˇ Ti ešte niečo môžem poradiť, počúvaj nášho MIRKA alias HARY01 alias KARLA23, ktorý žije x rokov
v Mníchove a už možno 2x vystúpil vo Viedni z vlaku, lebo mal 2 hodiny času na prestup na vlak do Kežmarku, tak si pozrel aj Viedeň :)
26.03.2021 20:51
karla23
Pitu porad radsej serióznu realitku ci bytové družstvo ktore je seriozne
26.03.2021 21:59
karla23
Pitu a myslis ked pojde pozriet byt ze uvidi vsetkych susedov a bude vediet aky su?
26.03.2021 22:00
karla23
Najlepsie je mat byt cez wervaltung tam mozte byvat tak dlho ako chcete...cez privat je riziko ze vas moze jednotlivec vypovedat kedy sa mu zachce...
26.03.2021 22:03
janaka
iconkarla23:
Pitu porad radsej serióznu realitku ci bytové družstvo ktore je seriozne

nie som sice pitu, ale odpoviem ti seriozne: netrep sa do veci, ktorym nerozumies, a vedz, ze viem co hovorim: k druzstevnemu bytu sa nedostane, musel by splnat urcite podmienky Wohnberatung = 2 roky hptwohnsitz)) na zakupenie takeho bytu a realitku zistit si vie aj sam, ved ma internet, nerob z ludi hlupakov:blink:
26.03.2021 22:33
AKTE
Tak cez Viedeň som sa už viezol autom aj 8 krát, i keď veľa z nej človek z diaľnice nevidí, maximálne tunely :D
A bol som raz aj na Hbf keď som išiel do Grazu.

Určite neberiem byt bez toho aby som ho videl. Tož ani v Prahe, aj som tam platil realitku.
Hmm susedia aby som bol úprimný v Prahe 9 patrový panelák. A vedel by som rozoznať tak starší par na patre a staršiu pani o 2 patra vyššie.
3. byt na patre mal vystriedane ale 2-3 mlade páry.
Boli tam aj dáky asi Rumuni/Bulhari neviem podľa reči ale neviem ci som ich stretol v bytovke. Počul som len debaty keď kúrili večer na balkóniku alebo dole pri vchode.
Poznať susedov je asi najkomplikovanejšie, keďže tých moc stretať nemusíš. Ak chodím do/z prace inokedy aj to chvíľu trvá pokiaľ človek niekoho postretá, nieto keď tam ide človek pozrieť. radšej fakt ak je dáka seriózna realitka hoďte link.

Tie sponzorované ubytká moc sláva nevyzerajú, komentáre od nasratých ľudí dosť.
Najhoršie nie je písane na ktorú jednotku, ak mam zažiť internát z vysokej radšej si 200 doplatím. Keď aj vezmem prázdny a kúpim si základný nábytok aj to prežijem .
Videl som už i týpka čo mal matrac, stoličku a stolík. Kuchyňa v byte je, chladnička, pripadne aj trúba. Chyba max mikrovlnka a pračka.

Mam mimo toho mesiaca zo zákonníka "pseudoskusobku" pol roka potom uvidím čo bude.
Ak bude slušný podiel HO, zaplatiť max pracovný stôl vo Viedni, pripadne po železnici, aby som pracoval v AT aspoň 51% aby nemuseli dať dane z príjmu SR.;)

A áno janaka máš úplnú pravdu, tam treba vormerkschein a na ten je nárok až po dokladovaných aspoň 24 mesiacov vo Viedni - nepretržite. t.j. minimálne Meldescheine za tu dobu na úrade. Preto pozerám po regulárnej inzercii. Gemeinde wohnung ignorujem - vela krat Ablose za IKEA nabytok... Takže ratám aj s tým, že bude byt len s kuchynskou linkou.
26.03.2021 22:42
janaka
iconkarla23:
Najlepsie je mat byt cez wervaltung tam mozte byvat tak dlho ako chcete...cez privat je riziko ze vas moze jednotlivec vypovedat kedy sa mu zachce...

opät zla informacia: cez Verwaltung (Immobilien- realitka) sa niekedy da ziskat aj unbefristet, ale väcsinou! su tie byty befristet na 3 roky a maklerovi ide 2-mes. provizia, peniaze vyhodene do kosa, ak nemieni dlho ostat v AT.
Cez privat- co to je? Ved kazdy normalny clovek predsa bude pozadovat Mietvertrag a poznam seriozneho Vermietera, co prenajima byt a da Mietvertrag, unbefr. Ano, su tu urciti jedinci, co na FB inzeruju, vykukovia, co prenajimaju nelegalne Gemeindewohnungy, a najomnici su zufalci, ktori v zivote ziadnu zmluvu neuvidia, ale zrejme im to nevadi, dokial ich odtial nepridu vypratat z magistratu alebo rovno policajti. Mirko ver mi, ze viem, o com pisem, nie som tu par rokov, ale tak dlho, ako si ty mozno v M. (20 rokov?)
Takze, ty ak chces pomahat, tak pomahat tam, kde sa vyznas, kde zijes a co ja som sledovalav TV, tak Mnichov jeden obrovsky problem s bytmi (reportaz na RTL pred 2 rokmi). Baba si nasla malicky 1000,- byt do prenajmu a zmluvu mali uz dalsi dvaja, cize podfuck Zaplatila 6-mes. kauciu a prisla o nu. Zmluvy boli neplatne vsetky, chlapik sa nabalil a zmizol:cry:
26.03.2021 22:53
janaka
iconAKTE:
Tak cez Viedeň som sa už viezol autom aj 8 krát, i keď veľa z nej človek z diaľnice nevidí, maximálne tunely :D
A bol som raz aj na Hbf keď som išiel do Grazu.

Určite neberiem byt bez toho aby som ho videl. Tož ani v Prahe, aj som tam platil realitku.
Hmm susedia aby som bol úprimný v Prahe 9 patrový panelák. A vedel by som rozoznať tak starší par na patre a staršiu pani o 2 patra vyššie.
3. byt na patre mal vystriedane ale 2-3 mlade páry.
Boli tam aj dáky asi Rumuni/Bulhari neviem podľa reči ale neviem ci som ich stretol v bytovke. Počul som len debaty keď kúrili večer na balkóniku alebo dole pri vchode.
Poznať susedov je asi najkomplikovanejšie, keďže tých moc stretať nemusíš. Ak chodím do/z prace inokedy aj to chvíľu trvá pokiaľ človek niekoho postretá, nieto keď tam ide človek pozrieť. radšej fakt ak je dáka seriózna realitka hoďte link.

Tie sponzorované ubytká moc sláva nevyzerajú, komentáre od nasratých ľudí dosť.
Najhoršie nie je písane na ktorú jednotku, ak mam zažiť internát z vysokej radšej si 200 doplatím. Keď aj vezmem prázdny a kúpim si základný nábytok aj to prežijem .
Videl som už i týpka čo mal matrac, stoličku a stolík. Kuchyňa v byte je, chladnička, pripadne aj trúba. Chyba max mikrovlnka a pračka.

Mam mimo toho mesiaca zo zákonníka "pseudoskusobku" pol roka potom uvidím čo bude.
Ak bude slušný podiel HO, zaplatiť max pracovný stôl vo Viedni, pripadne po železnici, aby som pracoval v AT aspoň 51% aby nemuseli dať dane z príjmu SR.;)

A áno janaka máš úplnú pravdu, tam treba vormerkschein a na ten je nárok až po dokladovaných aspoň 24 mesiacov vo Viedni - nepretržite. t.j. minimálne Meldescheine za tu dobu na úrade. Preto pozerám po regulárnej inzercii. Gemeinde wohnung ignorujem - vela krat Ablose za IKEA nabytok... Takže ratám aj s tým, že bude byt len s kuchynskou linkou.

Vrmerkschein - po novom Wohnticket, sa ziska po 2 rokoch nonstop Hauptwohnsitz a aj to musi byt Grund (dovod) na Gemeindewohnung a caka sa dlllho, ak si sam. Ty zrejme myslis, ak niekto NELEGALNE prenajima gemeindew., pisem o tom vyssie. To je dobre ignorovat, mas recht.
Realitku serioznu nepoznam, ale skus kuknut na bazar.at , wiilhaben ,su tam ponuky aj od realitiek, dokonca aj v 5.bez., 7., 9. atd. Byty nic moc, ale skusit treba .Makler si zapyta proviziu 2-mes. plus samozrejme kauciu a nejake tie Lohnzettle. Befristet na 3 roky, sem-tam sa najde aj unbefr.
26.03.2021 23:08
pitu47
iconkarla23:
Najlepsie je mat byt cez wervaltung .

Mirko, áno WERVALTUNG :lol: :lol: :lol: ale janake, Ti už povedala, že drž prsty za zubami :lol:
26.03.2021 23:46
pitu47
iconAKTE:

Určite neberiem byt bez toho aby som ho videl.
AkteX, to mi je jasné, ale keď uvidíš aspoň 5 bytov, tak sa môžeme ďalej baviť (rád Ti poradím aj osobne, ak by si mal záujem) a keď vojdeš do tých 5-ich domov, v ktorých budú tie byty, tak pochopíš, ako som to myslel s tými susedmi........ to zistíš aj na chodbách, aj keď tam nikoho nestretneš.....
26.03.2021 23:51

Choď na stranu 1Choď na stranu 112345Choď na stranu 3Choď na stranu 5