Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 212345Choď na stranu 4Choď na stranu 5
janaka
Príspevkov: 5969
tak tak, Pitko ma recht, to ja mam fakt stastie, ze v nasom baraku sami slusni , aj ked je tu dost velka fluktuacia najomnikov, ale ziadny vreskot, buchanie dvermi, nadrogovani typci apod. Hrube steny altbau su tiez fajn, nepocujem nic, akurat zvonka auta, ale co uz, este ze byvam az na 3. posch. Ja tiez nikoho nerusim, ked si pustim hudbu cez den na plne ...one:rolleyes:
27.03.2021 00:54
karla23
Príspevkov: 1304
Janaka darmo budes vrestat a nadavat s bytmi je to vsade rovnaké ...neklam hlavne...ked mas byt cez wervaltung v mnichove napr cez bayerische versicherungskammer je to vervaltung maju tisice bytov...po vecinou byvaju v bytoch nemci trosku cudzinci...ziadny asocialy a drogovo zavisly..ked mas snimi nájomnú zmluvu a platis mozes byvat do konca zivota do smrti unich...ale ked byvad v Mnichove cez napr Herr Schmidt ten ti da zmluvu na unbefristet no moze ta vyhodit casom lebo on chce byvat v byte to je rozdiel v mnichove vybavis cez wervaltung a privat...daj si kavu na ukludnenie..rozdiel medzi Mnichovom a Viednou je ze v Mnichove je fakt situacia s bytmi horsia ako vo Viedni no mesto cez gwg ci dalsie bytové vervaltungy stava dalsie byty...no ked porovnám Mnichov a Vieden tak Mnichov co sa tyka ludi je tu vecia uroven a menej asociálov drogových dílerov ci jugo a turkov..Mnichov na zivot je bezpečnejší nez Vieden aj v noci...Berlin je taky isty bordél ako Vieden...
27.03.2021 09:08
karla23
Janaka Ved porad akte daj mu adresy serióznych wervaltungov ktore prenajimaju byty...ja som mu dal jeden tip..wiener zuwanderer fonds...vyhoda byt jebzariadeny a maju byty po celej Viedne....tusim mesto Vieden spravuje tuto spolocnost ...vyhoda byt je zariadeny nemas starosti so zariadením bytu ..nabytok atd ..kazdopadne to nemusi byt zle cena je Ok a v cene je zahrnuté vsetko Elektrika plyn internet cizevcena je uz warm...kazdopadne casom keby zijem vo Viedni sa snazim dostat do najlepsich bezirkov a hlavne do bytovky kde ziju slusni ludia...kamoska zila v mnichove v sociálnom byte..Afrika turci bordel nerespektuju nic...otrasne zit medzi takymi ludmi..najlepsie v nemecku je zit medzi nemcami ci este ludia z eu krajin.
.....
27.03.2021 09:17
karla23
Janaka obetujem peniaze na proviziu pre overeného maklera vo Viedni zaplatim priviziu a poviem mu nájdite mi byt v novostavbe v 21-22 bezirku a problem je vyriešený :)
27.03.2021 09:58
AKTE
Príspevkov: 0
Keď som začínal v Prahe, mal som prvý mesiac byt na Vinohradoch. Tiež Altbau. 2 izbak. Pokiaľ boli sviatky a dovolene,1-8. mája bol kľud.
Keď sa vrátili obyvatelia, hlavne nájomník od vedľa, už bolo počuť, dokonca i o izbu ďalej. A to nerobil bordel.

Potom cez 2 roky panelák. Ak by to bolo +/- na tej úrovni bolo by dobre.

V prípade, keď už pri príchode je páchnuca chodba alebo počmáraná, resp. hádajúci susedia sa určite otočím a ani ďalej nepôjdem.

Pre Viedenčanov, čo koluje okolo
"Viedenského Tokia" je tam okolo niekoľko Vš, penzión pre dôchodcov ale aj Aréna.
Ponuky na Neubau. Teraz ale asi plný obraz neuvidím, neviem ako je to vo Viedni ci aj AT ma zatvorené VŠ.

Druhe ponuky okolie Biocenter Karl Marx.

Tretie ponuka neubau pri Wien Erzherzog-Karl-Straße Bahnhst. S-bahnom by som sa dostal do mesta a busom do prace.

Ide mi o postrehy aká klientela sa tam pohybuje.
Neviem aj tak ako, ale asi budem musieť tak ci tak aspoň 3 mesiace sa prešulichat cez AirBnB aby som mal 3 výplatne teraz som bol nezamestnaný.

Videl som aj niekde ponuku na Prater apartments je to tam v Sturmviertli, teraz keď je tam osádka a kľudnejsie možno by stalo za to ísť sa pozrieť jak to vyzerá.
Samozrejme ak bude ponuka ešte aktuálna.
27.03.2021 10:21
karla23
Akte keby mam byvat vo Viedni s blaznami v bytovke to radsej budem byvat v Bratislave a denne dochadzat do Viedne...stymi ludmi tam neda nikto poriadok..vo Svajciarsku by ich dali do laty...v Lichtenstajsku cudzinci byvat nemozu az na vynimky tam je poriadok...
27.03.2021 11:07
karla23
Akte google.at napis imobilierte wohnungen auf die zeit in wien a vyjdu ti zariadené apartmány na určitý cas cca 1 izbak 800-900 eur warm a mozes si vybrat bezirk ktory chces..na 3-5 mes kym najdes si byt je to Ok...ked zarabas 2000 eur neto ci viac mozes aj takto dlhodobo byvat a nemas ziadne starosti s bytmi ked planujes vo Viedni byt kratky cas.
27.03.2021 11:58
janaka
pre mnichovskeho mudrlanta: teba je fakt mudrejsie ignorovat, viac k tomu nemam, len: "Ak sa dlhsie hadas s blbcom, ostatni si nemusia vsimnut, ze ty si iny".
:lol:
Pekny den vsetkym, co sa nehadaju:thumbup:
27.03.2021 12:48
AKTE
Príspevkov: 0
Tak v úvahu pripadá všeličo.
Momentálne mam byt cez Airbnb ... dokonca vyzerá, že prevádzkovateľ je Čech. Ak by bol voľný aj ďalší mesiac a bude OK predĺžim ešte o mesiac ak pôjde.
Po prípade som poškuľoval aj po room4rent. Jediná nevýhoda je chýbajúca pracka na bytoch -> waschkeller. A záloha + platby abbuchung von konto....
Ako bez videnia som to nechcel, nemajú extra reklamačnú vypísanú a Air, keby dačo idu prachy cez nich....

Tak ako ja som sa bal hlavne aby som mal ten divný lístok pre firmu na zatiaľ a nechytil hneď náhodou dáke mega geto.
27.03.2021 13:00
karla23
Janaka pohov :w00t: Haha argumenty dosli tak som blbec poznamenať staru firmu Haga ina uz nebudes Cmuk ...janaka minule si vravela ze tvoj syn iteckar zijes v BA ze Vieden sa mu neoplati a vcera ci kedy si pisala ze syn zije vo Viedni? Ci mas viac synov ?:confused:
27.03.2021 13:56
karla23
Janaka pohov :w00t: Haha argumenty dosli tak som blbec poznamenať staru firmu Haga ina uz nebudes Cmuk ...janaka minule si vravela ze tvoj syn iteckar zijes v BA ze Vieden sa mu neoplati a vcera ci kedy si pisala ze syn zije vo Viedni? Ci mas viac synov ?:confused:
27.03.2021 13:56
janaka
haha, argumenty na teba neplatia, tym si teda znamy tu na slovakoch, mam si zodrat klavesnicu kvoli tebe:confused: Ja sa nebudem hadat s niekym, kto mi tu pise ze klamem, ved napis ze v com! klamem a este ze vrestim?:blink: asi ta zas nieco mata v hlave, mas haluze a pocujes hlasy:lol:
to ze si blbec, pises ty, ale mas prekvapivo dobru dedukciu:w00t:
ano, mam 2 synov:P
PS: nemusel si to davat dvakrat, aj raz bolo zbytocne:w00t:
27.03.2021 18:22
pitu47
Príspevkov: 11874
iconkarla23:
.ked mas byt cez wervaltung v mnichove
áno Mirko, WERVALTUNG :lol: Janake, ti už napísala, ( čo tu všetci, ktorí sem chodíme , vieme ), ale nebalamuť nových diskutérov svojimi "múdrosťami" z Mníchova............ A len aby si sa mohol pýšiť, aký si múdry, tak každý byt byt vo Viedni spravuje HAUSVERWALTUNG !!!!
27.03.2021 18:39
pitu47
Príspevkov: 11874
iconAKTE:

Ide mi o postrehy aká klientela sa tam pohybuje.

nie celkom Ti rozumiem, píšeš o rôznych bezirkoch, ani neviem (možno ani Ty), že na ako dlho chceš ten byt prenajať.....
27.03.2021 18:42
karla23
Pituto nieje o pyche ci balamuteni..ja sa snazim vysvetlit ze je rozdiel ked dostanes byt cez Hauswervaltung alebo Privat....cez privat nemas nic iste...myslim dokedy tam budes moct byvat...Hauswevaltung zije ztoho ze prenajima byty...tam mozes byt aj 50r.
[Naposledy editoval karla23, 27.03.2021 20:06]
27.03.2021 19:10

Choď na stranu 1Choď na stranu 212345Choď na stranu 4Choď na stranu 5