Diskusia

icon
root
Príspevkov: 0
Ahojte,

rad by som sa spytal ci niekto ma skusenost s pracou na trvaly pracovny pomer pre zamestnavatela z Rakuska na dialku? Byvam na Slovesku a raad by som zistil ci Rakusko umoznuje prijat cloveka zo Slovenska ked ten clovek bude robit na dialku? Chapem spravne (kedze zmluva by bola pre rakuskeho zamestnavatela) odvody, poistka, dane by sa hradili v rakusku, taktiez danove priznanie by bolo v Rakusku?

Dakujem
01.04.2021 15:40
AKTE
Príspevkov: 0
Zdravím, niekto ma možno opraví resp. upresní.
To čo spomínaš je taký Slovenský raj.;)

Legálne v plnej rovine nie.
Podľa legislatívy máš platiť dane tam kde pracuješ, presnejšie kde si odpracoval viac ako 50%, čo by bolo SR, nie AT. Odvody som si neni istý.
Mal som k tomu niekde link, ak nájdem, pošlem. Bol som pred tým v konštrukčnej kancelárii a viem že to bývalo dosť drsné.
Ľudia čo išli na služobnú do AT potrebovali kopu papierov pre prípad kontroly, kde čo a ako sa platí.

Ak si napr. IT a nájdeš nejakú hipster firmu čo nemá problém platiť dane a riešiť medzinárodnú agendu za teba OK.
You got lucky. Congratz.

Všeobecne budú od teba chcieť kopu papierov a potvrdení. Pošli dáke žiadosti a uvidíš.
Ja si vybavujem teraz tiež potrebné papiere aby som, aspoň na začiatok, nevyrýval. Cesta minimálneho odporu.
Dokonca som riešil i pracovné posudky....Dienstzeugnise.

AT bankový účet, i keď s bolesťami, otvorili aj bez Meldezetttelu ale mal som so sebou kópiu zmluvy.
Samozrejme, že chcú Anmeldebestätigung ale to počká - 1. deň to nedostaneš hlavne nie v dnešnej dobe.

V úprimnosti, potrebuješ aspoň Nebenwohnsitz niekde v AT, keď aj 1-2 hod od firmy na dochádzanie. Stačí aj izbu/WG.
Dôvody sú na to, najmä teraz. Keď sa niečo pos.re aby si sa dostal do AT - keď máš niekde aspoň Nebenwohn pustia ta i keď s ťažkým srdcom.
Druhý je, kam pôjdu tvoje dane....

Plus nezabudni, že aj tak na začiatok a zaškolenie budeš musieť byt v AT.
A podnety k tvojmu dotazu a pripadne aj nejaké podobné otázky tu na fóre už boli.
03.04.2021 11:17
annaw
Príspevkov: 2
Lepšie by som to nezhrnula :)
Ako si už uviedol, tŕňom v oku sú práve dane a ďalšie prkotinky.

iconAKTE:
Zdravím, niekto ma možno opraví resp. upresní.
To čo spomínaš je taký Slovenský raj.;)

Legálne v plnej rovine nie.
Podľa legislatívy máš platiť dane tam kde pracuješ, presnejšie kde si odpracoval viac ako 50%, čo by bolo SR, nie AT. Odvody som si neni istý.
Mal som k tomu niekde link, ak nájdem, pošlem. Bol som pred tým v konštrukčnej kancelárii a viem že to bývalo dosť drsné.
Ľudia čo išli na služobnú do AT potrebovali kopu papierov pre prípad kontroly, kde čo a ako sa platí.

Ak si napr. IT a nájdeš nejakú hipster firmu čo nemá problém platiť dane a riešiť medzinárodnú agendu za teba OK.
You got lucky. Congratz.

Všeobecne budú od teba chcieť kopu papierov a potvrdení. Pošli dáke žiadosti a uvidíš.
Ja si vybavujem teraz tiež potrebné papiere aby som, aspoň na začiatok, nevyrýval. Cesta minimálneho odporu.
Dokonca som riešil i pracovné posudky....Dienstzeugnise.

AT bankový účet, i keď s bolesťami, otvorili aj bez Meldezetttelu ale mal som so sebou kópiu zmluvy.
Samozrejme, že chcú Anmeldebestätigung ale to počká - 1. deň to nedostaneš hlavne nie v dnešnej dobe.

V úprimnosti, potrebuješ aspoň Nebenwohnsitz niekde v AT, keď aj 1-2 hod od firmy na dochádzanie. Stačí aj izbu/WG.
Dôvody sú na to, najmä teraz. Keď sa niečo pos.re aby si sa dostal do AT - keď máš niekde aspoň Nebenwohn pustia ta i keď s ťažkým srdcom.
Druhý je, kam pôjdu tvoje dane....

Plus nezabudni, že aj tak na začiatok a zaškolenie budeš musieť byt v AT.
A podnety k tvojmu dotazu a pripadne aj nejaké podobné otázky tu na fóre už boli.
04.04.2021 13:02

icon