Diskusia

icon
ramik
Príspevkov: 0
Konci mi platnost ecard a teraz uz treba priniest fotku na vydanie novej. Chcem sa opytat, kde sa mozem dat odfotit vo Viedni, 22. bezirk, Donaustadt. Pripadne nejake rady ohladne vybavenia novej ecard s fotkou. Ako to prebieha, co potrebujem urobit. Nejake info uz mam, ale kto ma uz skusenosti, napiste. Dakujem.
11.04.2021 16:12
Vlado
Moderátor
Príspevkov: 1230
.... ja som nemusel robit nic, zobrali fotku z mojho pasu.
12.04.2021 09:33
janaka
Príspevkov: 5969
iconVlado:
.... ja som nemusel robit nic, zobrali fotku z mojho pasu.

ano, ale kto nema rakusky pas, musi ist s fotkou na policiu (termin!)
12.04.2021 12:20
2Jana2
Príspevkov: 493
Kompletne info

https://www.chipkarte.at/cdscontent/?contentid=10007.770707
12.04.2021 17:27
ramik
icon2Jana2:
Kompletne info

Kompletne info tam mozno je, ale kde si mam urobit fotku tam nepisu a to je hlavna otazka tejto témy.
12.04.2021 22:52
pitu47
Príspevkov: 11874
fotoautomat?
12.04.2021 22:56
janaka
iconramik:
icon2Jana2:
Kompletne info

Kompletne info tam mozno je, ale kde si mam urobit fotku tam nepisu a to je hlavna otazka tejto témy.

v ubahne mate fotoautomaty, ako pise aj pitko, alebo si vygooglite adresy shopov kde robia fotky, ale nakolko je lockdown, treba pockat kym obchody otvoria, punkt
12.04.2021 23:06
2Jana2
iconramik:
icon2Jana2:
Kompletne info

Sorry, sorry, sorry, ja som taka nechapava:confused: myslela som si, ze Fotokabinky pozna kazdy :huh: Reagovala som na dalsie tvoje '' Poziadavky ''

Pripadne nejake rady ohladne vybavenia novej ecard s fotkou. Ako to prebieha, co potrebujem urobit. Nejake info uz mam, ale kto ma uz skusenosti, napiste.

Pridam jednu radu ostatnym : Ked vystrihnete fotky z karty, neodhadzujte spodok, kde je uvedeny datum, kedy a kde ste sa fotili. Niekde to pozaduju / vlastna skusenost /
13.04.2021 12:11
janaka
ja pridavam co sa tyka fotoautomatu v ubahne: fotky nekvalitne, zahodila som ich (asi v r. 2003) a dala sa odfotit v Auparku v shope (nepamätam si ako sa presne vola)...momentalne su vsetky tieto shopy zavrete, aj vo Viedni
ja byvam v 8. a nepoznam v Donaustadte nic, co sa tyka kde sa da odfotit, ale na Neubaugasse je Bilderrahmen obchod, kde aj fotia a za 4 fotky pytaju 12,50; samozrejme, teraz geschlossen;)
13.04.2021 13:27
2Jana2
Moja skusenost - 1. krat vo Fotoshope, fotky kvalitne, ale iba jeden pokus, nevysiel - nepacila som sa sama sebe ;) - skoncili v kosi . Odvtedy pouzivam len Fotokabinu / napr.na Hauptbahnhof / ale ich je kopu vsade, tam mas 3 pokusy, jeden si vyberies, 5 fotiek za 6 € . Pravda je, ze ked vybehnu, zlaknes sa :) , netreba byt ale v panike, na druhy pohlad je to lepsie a posluzi uplne ucelu. Kvalita normalna, postacujuca a foto na Ecard je tak male, ze to nestoji za rec. Pouzila som to aj na pas, aj na obciansky, dcera pouziva Fotoautomat casto v ramci profesie na rozne dokumenty, tiez nema s tym problem. Ja mozem len odporucit.
13.04.2021 14:18
ramik
icon2Jana2:
iconramik:
icon2Jana2:
Kompletne info

Sorry, sorry, sorry, ja som taka nechapava:confused: myslela som si, ze Fotokabinky pozna kazdy :huh: Reagovala som na dalsie tvoje '' Poziadavky ''

Pripadne nejake rady ohladne vybavenia novej ecard s fotkou. Ako to prebieha, co potrebujem urobit. Nejake info uz mam, ale kto ma uz skusenosti, napiste.

Pridam jednu radu ostatnym : Ked vystrihnete fotky z karty, neodhadzujte spodok, kde je uvedeny datum, kedy a kde ste sa fotili. Niekde to pozaduju / vlastna skusenost /

To je v pohode, vedel som, ze v metre sa daju urobit fotky, ale nie v kazdej stanici. Na Donaurtadt to nie je. Ja metrom nechodim, tak som sa pytal, kde sa to tu da.

Tie dalsie informacie a skusenosti som myslel presne to, co si napisala na koniec. Ze si treba nechat spodok fotiek, lebo to su skudśenosti,ktore nikde nenajdem,len ked to niekto zazil.
Takze super a vdaka za tuto informaciu.
13.04.2021 20:11
ramik
Dnes som sa uz odfotil vo Fotokabinke v CityGate na Wagramerstrasse, 22. bez. oproti AMS, ak to niekto poznate.
Dakujem za vsetky rady a pripomienky, mozno pomozu aj dalsim ludom.
13.04.2021 20:21
Vlado
Moderátor
iconramik:
Dnes som sa uz odfotil vo Fotokabinke v CityGate na Wagramerstrasse, 22. bez. oproti AMS, ak to niekto poznate.

Moja skusenost je, ze (hlavne na zaciatku zmeny) urady nebrali fotky z automatu, lebo nesplnali kriterie na fotky. Takze som zvedavy...
13.04.2021 21:43
2Jana2
iconVlado:
iconramik:

Moja skusenost je, ze (hlavne na zaciatku zmeny) urady nebrali fotky z automatu, lebo nesplnali kriterie na fotky. Takze som zvedavy...

Funguje to na 100 % , osobna skusenost - ecard aj obciansky - vybavovala som si minuly rok .
14.04.2021 09:53
Vlado
Moderátor
:thumbup:

dakujem za feedback
14.04.2021 23:14

icon