Diskusia

Choď na stranu 1Choď na stranu 312345Choď na stranu 5Choď na stranu 5
happenz
Od: Altmannsdorf
Príspevkov: 411
je len par vynimiek ludi, ktori nemaju problemy s niecim v Rakusku a Ty asi patris k tymto stastnym jedincom. mozno zavisi naozaj len na pracovnikoch a mozno ja na nich mam "stastie".
napisala som sem len to co som zazila ja a asi nie som sama...

Aby sme boli spravodlivy, ja som mal obrovske problemy zalozit si konto na Slovensku. Neviem presne, okolo roku 2000 mi koncilo Stavebne sporenie a potreboval som konto aby mi mali kam previest peniaze. Mal som prepadnuty obcanak, lebo som zil vonku, v slovenskom pase som mal dlhodobe pobytove vyza pre Rakusko. Az v piatej banke (Ludova banka ) mi boli ochotny zalozit konto bez Obcianskeho preukazu
01.03.2008 17:26
vensak
Príspevkov: 12
Pre vsetkych čo majú problémy založiť si konto v Rakúsku alebo inej krajine Únie.
Ak Vám na budúce odmietnu založit konto na Váš občiansky a budú požadovať nadštandarty typu pas, trvalý pobyt, pracovné povolenie...
Požiadajte ich, aby vám túto požiadavku vystavili písomne. Že potom sa pôdete prejsť na poštu a zašlete sťažnosť ombudsmanovi.
Lebo takéto požiadavky sú v rozpore zo zákonmi a právami občanov európskej únie.
Buďte si istý že sťažnosť uhráte a možno vytlčiete z banky aj prachy.

Banky s vami musia zaobchádzať ako s miestnymi a nie inak.
Vašim platným preukazom je Váš občiansky aj keď je slovenský.

Je treba poznať svoje práva
Treba si počítať na www.europa.eu

Našim jediným obmedzením v Rakúsku je pracovný trh, ale nič viac.
Vo všetkom ostatnom sme si rovní (okrem volieb do parlamentu samozrejme)
Ak to tí úradníci zapadlí prachom nevedia aké sú vaše práva, nech platia
;) ;)
08.11.2008 17:58
Vlado
Príspevkov: 1230
Nie je to celkom tak ako pises. Ked mas trvaly pobyt v Rakusku tak ti banky automaticky stahuju KEST s tvojich vkladov a je tam este par rozdielov pri zalozeni Giro-Konta.

Inac este do nedavna chceli slovenske banky pas ked chcel clovek menit peniaze (neviem ci to je este tak) - to by bolo nieco pre tvojho ombudsmana...
09.11.2008 19:37
heavy
Od: Leopoldstadt
Príspevkov: 24042
iconCitovať:

Inac este do nedavna chceli slovenske banky pas ked chcel clovek menit peniaze (neviem ci to je este tak) - to by bolo nieco pre tvojho ombudsmana...

No, ja som nedavno platil jeden sek v Tatra Banke v BA. necelych 500 Korun a musel som predlozit preukaz totoznosti. Ani som sa radsel nepytal, ze preco.
10.11.2008 00:50
Vlado
Príspevkov: 1230
to je predsa chore, pri "Bargeschäft" tejto velkosti este aj osobne udaje zadavat. v podstate by mali v Tesco (alebo inde) tiez ziadat obciansky preukaz - nie?
10.11.2008 00:54
Janai
Príspevkov: 624
Ahojte, zaujimava diskusia. A teraz k teme:
Neexistuje nalepsia banka, banku si vyberame podla toho, co potrebujeme, ak chces konto, kde neplatis za vedenie, vyhodna je Easybank, ak potrebujes pozicku s najnizsimi urokmi, BAWAG atd.
Stat garantuje za sukromne vklady vo vyske 30000 Eur, niekde som citala, ze to ma byt az do 100000, iste to nie je.
S tym zlatom je to velmi rozumny napad, ak ho vyhodne kupis, tych 999 nie su myslene karaty, ale punc, Gold 333 ist = 8 Karat Gold 375 ist = 10 Karat Gold 585 ist = 14 Karat Gold 750 ist = 18 Karat Gold 916 ist = 22 Karat Gold 999,9 ist = 24 ...
A sama som bola prekvapena, ze aj v Rakusku pytaju pri plateni poukazky preukaz totoznosti, aj na malu sumu, ak ju platis na poste, videla som to asi pred mesiacom a je to podla zakona rovnake ako na Slovensku, s tym rozdielom, ze tu je to posta a na SK banky.
10.11.2008 21:17
heavy
To, co si na poste videla Ty, bol asi nejaky nemakacenko, co si bol pre podporu v nezamestnanosti, vtedy musis predlozit nejaky doklad.
11.11.2008 05:01
lillyE
Od: Wien
Príspevkov: 4507
asi nie,vo Viedni sa to tak robi aj v bankach,ked platis sek,pytaju sa ta na datum narod...minule sa tam taky cernoch predo mnou rozculoval a povedali,ze to je nejaky novy zakon,tak neviem
11.11.2008 11:20
heavy
iconCitovať:
asi nie,vo Viedni sa to tak robi aj v bankach,ked platis sek,pytaju sa ta na datum narod...minule sa tam taky cernoch predo mnou rozculoval a povedali,ze to je nejaky novy zakon,tak neviem

To sa stalo aj mne, v Raiffeisenbank v Uniqua Tower, ale, nepytal doklady, takze som mu mohol datum a miesto narodenia hodit, ake som chcel. Aj som to urobil, ze narodeny v BA, keby som mu povedal meno mojej rodnej viesky, tak ten mlady muz skolabuje...
11.11.2008 17:44
lillyE
Od: Wien
Príspevkov: 4507
Aha,nabuduce to vyskusam.Ja som mu povedala pravdu :oops:
11.11.2008 18:29
Janai
Ahoj heavy, este nie som tak daleko, aby som nerozoznala postovu poukazku od prijmoveho dokladu na Notstandhilfe :D ! Vyskusaj zaplatit ucet za telefon na poste, budu od Teba pytat doklad totoznosti :( !
11.11.2008 20:50
Janai
für Ruth :oops: :D ;) :cry: von Isabella.
11.11.2008 20:58
Janai
:D :( :oops: ;) :twisted: :P :? 8) :lol: :cry: ;) :arrow: :rolleyes: :?: :twisted: :evil: :!: :shock: :? :lol: :) :P
11.11.2008 21:01
heavy
iconCitovať:
Ahoj heavy, este nie som tak daleko, aby som nerozoznala postovu poukazku od prijmoveho dokladu na Notstandhilfe :D ! Vyskusaj zaplatit ucet za telefon na poste, budu od Teba pytat doklad totoznosti :( !

Kedze sa riadim heslom Cash macht fesch, platim si ucty v hotovosti. A ako hovorim, v tej Reiffeisen Bank platim kazdy mesiac internet a chcel odo mna len datum a miesto narodenia, ziadne doklady. Ale, to len prve dva, tri razy, potom si to bud uz pamatal, alebo to mal niekde sejvnute. Inde som sa s tymto nestretol.
11.11.2008 21:27
heavy
iconCitovať:
Aha,nabuduce to vyskusam.Ja som mu povedala pravdu :oops:

Bacha na neho, az zacne pytat handynummer...:-))
11.11.2008 21:28

Choď na stranu 1Choď na stranu 312345Choď na stranu 5Choď na stranu 5